Žinutė visuomenei
„Nenoriu kalbėti apie titulus. Norėčiau pakalbėti apie šalutinį šio konkurso poveikį. Gavau tiek daug meilės, tiek daug palaikymo, padrąsinimo ir įkvėpimo... Pavyzdžiui, pacientas iš Ariogalos užsakė šv.Mišias už mano sėkmę. Vienos pacientės jubiliejus prasidėjo balsavimu už mane. Buvo daugybė jaudinančių akimirkų. Medikų bendruomenė didelė, palaikymo iš jos tikėjausi. Bet net negalvojau, kad sulauksiu tokio galingo palaikymo visuose etapuose nuo klinikų iki buriuotojų ir motociklininkų, nuo mylimų rezidentų, pacientų iki poetų bendruomenių, nuo Kauno, Ariogalos iki Čikagos moterų choro“, – vardijo J.Plisienė, pridūrusi, kad jai yra skirta būti gydytoja ir tuo mėgaujasi.
J.Plisienė itin džiaugiasi ir moterų bendryste. „Moterys yra labai galinga jėga. Viena kitą turime palaikyti, o jeigu reikia – duoti petį išsiverkti. Dėkoju visiems ir kiekvienam atskirai“, – pasakojo medikė, sulaukusi nuoširdaus ir kitų finalo dalyvių palaikymo bei gražių žodžių.
Ji užsiminė apie tai, kad „Metų kaunietės“ titulas turėtų suteikti vidinį įsipareigojimą nuveikti kažką dar reikšmingo savo miestui, jo žmonėms. „Galėtume tapti tam tikrų idėjų, gerų darbų ambasadorėmis“, – siūlė ketvirtos kartos kaunietė, linkėjusi švęsti malonumą gyventi.
J.Plisienė daug dėmesio skiria širdies ir kraujotakos sistemos ligų prevencijai, nes mūsų šalyje sergamumo šiomis ligomis situacija – liūdna. Jos kamuoja beveik dvigubai daugiau gyventojų nei ES vidurkis. Būtent todėl savo misija ir pasirinko skleisti idėjas, padedančias žmonėms gyventi sveikiau.
Pašnekovė atkreipė dėmesį, kad lengviau yra nesusirgti, nors susirgus į pagalbą ateina medicina, kuri turi didžiulių naujų technologijų, gydymo galimybių.
„Visų pirma, žmogus turi patikėti, kad gyventi sveikiau – vadinasi, gyventi geriau“, – teigė medikė, pridūrusi, kad labai svarbu ne tik ilgiau gyventi, bet ir sveikai senti.
Įgauna vis didesnę prasmę
„Šis projektas įgauna vis didesnę ir didesnę svarbą. Kai pasaulis eina velniop, tas vietas, kur pajauti gėrį, vertini vis labiau“, – akcentavo akcinės bendrovės, leidžiančios dienraštį „Kauno diena” ir organizuojančios „Metų kaunietės“ rinkimus, direktorius Tadas Širvinskas.
Turėdamas omenyje paramą Ukrainai, jis ragino netikėti tais, kurie sako, kad jūsų parama per maža ir nieko verta, kad ji nieko nepakeis, netikėti ir tais, kurie sako, kad jei jūs padarysite daugiau nei jūs priklauso, niekas nepasikeis.
„Mūsų tikslas – pristatyti merginas ir moteris, kurios padaro daugiau nei joms priklauso. Per daugybę metų, kiek gyvuoja „Metų kaunietės“ rinkimai pristatėme 240 moterų, merginų ir jų veiklą. Visos jos vertos padėkų ir pagarbos“, – kalbėjo T. Širvinskas.
Vienas iš projekto mecenato plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, medicinos mokslų daktaras Vygintas Kaikaris, kreipdamasis į konkurso dalyves prakalbo apie tai, kad moteriška siela yra giliai susijusi su vidine jėga, išmintimi ir švelnumu.
„Tai ne kas kita kaip gebėjimas padėti tobulėti aplinkiniams. Moteriška siela spindi savo unikalumu, empatija. Kiekviena moteris į pasaulį atneša naują grožį. Džiaugiamės būdami šio renginio dalimi, renginio skirto ypatingoms moteris. Moterims, kurios įkvepia mus visus siekti kažko daugiau, aukščiau, toliau. Žvelgdamos į jus matau harmoniją. Švęskime jūsų pasiekimus, darbus“, – kalbėjo V.Kaikaris.
Šešios finalo dalyvės
„Metų kauniete 2023” be J.Plisienės dar pretendavo tapti: Lietuvos šuolių į vandenį ir plaukimo trenerė ir „Vaikų linijos“ savanorė Aušra Jurevičienė, Lietuvos „Carito“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė, pirmojo privataus turizmo informacijos centro įkūrėja, aukščiausios kategorijos gidė Regina Navickienė, Lietuvos šokių asociacijos prezidentė, Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos mokytoja, RED šokių studijos įkūrėja ir choreografė Rugilė Dailidaitė.
Apima pasididžiavimo jausmas
Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, tad visoms joms ir visoms Kauno moterims skriejo ir šalies vadovo padėkos.
„Nuoširdžiai džiaugiuosi žinodamas, kad Kaune gyvena tiek daug aktyvių, veiklių, iniciatyvių moterų, kurios visų pirma galvoja ne apie save, o apie kitą. Kurios siekia gerovės ir augimo visiems: nuo paprasto žmogaus iki visuomenės, nuo savo miesto – iki valstybės. Jau daugiau nei dešimtmetį rengiamas „Metų kaunietės“ konkursas kasmet įrodo, kad drąsių, talentingų, kūrybingų kandidačių yra kur kas daugiau, nei galbūt įsivaizduojame. Ir tai yra puiki žinia mums visiems. Žinojimas, jog kažkur šalia yra tos, kurios stengiasi vardan kitų, suteikia ne tik pasididžiavimo ir užtikrintumo. Tai kartu gali tapti – ir dažnai tampa – postūmiu asmeniniams pokyčiams bei iniciatyvai, savanorystei, nuolatiniam paramos teikimui, galiausiai paprastai, šiltai, žmogiškai pagalbai“, – sveikinimus raštu perdavė šalies vadovas.
„Žinokite, kad esate ypatingos. Žinokite, jog esate mylimos, gerbiamos ir labai reikalingos. Mes Jumis didžiuojamės!“, – teigė G.Nausėda.
Metų kaunietę lėmė kauniečių ir kitų žmonių, palaikančių kandidates, balsai, atiduoti balsuojant internetu, SMS ar užpildant specialius kuponus, spausdintus šiuos rinkimus organizuojančiame dienraštyje „Kauno diena“.
„Metų kaunietės“ projekto tikslas – atkreipti dėmesį į daugybės Kauno krašto moterų, merginų šaunumą, iniciatyvumą, pasišventimą, talentus, gerus darbus.
Apgaubtos dėmesiu ir muzika
Iškilmėse daugiausia dėmesio buvo skirta šių metų rinkimų šešioms finalo dalyvėms. Jos buvo apgaubtos pagarba ir dėmesiu, o taip pat apdovanotos stiklo menininko sukurtomis „Metų kaunietės“ statulėlėmis, floristės K.Rimienės sukurtomis puokštėmis, rėmėjų įsteigtais prizais. Šventę vainikavo įspūdinga teatro atlikėjų programa.
Muzikinėje renginio programoje – dainos iš operečių, pasaulinio garso miuziklų ir kino filmų, orkestrinės ir choreografinės miniatiūros, teatro artistai ir kviestiniai svečiai: Marija Autiunova, Egidijus Bavikinas, Gabrielė Bielskytė, Ingrida Kažemėkaitė, Karina Krysko, Jeronimas Milius ir kiti.
Vakarą vedė – Tomas Grigaitis ir Kristina Rimienė. Renginio režisierė – Viktorija Streiča.