Performanso „Monika&Monika“ metu M.Dirsytė publikai pasirodė vilkėdama baltą vestuvinę suknelę, kurią jai išrinko M.Račiūnaitė, o galvą paslėpė milžiniškoje metalinėje dėžėje, sveriančioje per 10 kilogramų.
Juodu kostiumėliu pasipuošusi M.Račiūnaitė prisėdo ant kėdės.
„Kalta“, – tokį žodį pasislėpusi dėžėje vis šaukė M.Dirsytė, tuo tarpu M.Račiūnaitė stebėjo publikos reakciją. Pasižiūrėti į M.Dirsytės veidą visi norintys galėjo pro dėžėje įmontuotą akutę.
Drąsiais, didelės ištvermės reikalaujančiais performansais pagarsėjusi Monika Dirsytė Gedimino prospekte, Vilniuje, esančioje „POP UP Galerijoje“ praleis net tris dienas: pasidabinusi vestuvine suknele ir nuometu pro metalo dėžę žvelgs į parodos lankytojus tikėdamasi iššaukti akių kontaktą.
Performansą savo akimis visi norintys gali pamatyti iki gegužės 21 d., trečiadienio.
Nors M.Dirsytė ir M.Račiūnaitė pažįstamos kur kas ilgėliau, artimai bendrauti bendravardės ėmė vos prieš pora mėnesių. Kaip Žmonės.lt sakė M.Račiūnaitė, idėja surengti bendrą meninį performansą jaunas moteris įkvėpė pajaustas gilus tarpusavio ryšys.
„Pajautėme, kad galime viena kitą papildyti, įkvėpti. Nusprendėme, kad šio jausmo negalima paleisti – juk iš jo gali gimti kažkas nuostabaus“, – sakė M.Račiūnaitė.
Moterims nusprendus bendradarbiauti M.Dirsytė jau turėjo performanso idėją – žinojo, kad ant galvos nori užsidėti dėžę. „Aš nutariau ją aprengti – parinkau vestuvinę suknelę, kad būtų aiškus personažas“, – aiškino M.Račiūnaitė.
Ką reiškia žodis „kalta“, kurį taip garsiai rėkė M.Dirsytė?
„Mes, jaunos moterys, savyje turime šiek tiek vaikiškumo. Nors gyvename suaugusiųjų pasaulyje ir turime tilpti į tam tikrus rėmus, to vaikiškumo dar tikrai šiek tiek yra. Iš to gimsta kaltė. Moters našta yra sunki. Žodis „kalta“ talpina daug prasmių – kartais tu kalta dėl to, kad nori baltos suknelės, kartais – nes gražiai atrodai, nes esi protinga, nes pasakei ne tokį žodį... Jauną žmonės dažniau teisia nei vyresnį“, – sakė M.Račiūnaitė.
Pasveikinti performanso „Monika&Monika“ autorių į „POP UP galeriją“ Vilniuje atvyko keliasdešimt bičiulių ir meno gerbėjų, tarp jų – Oskaras Koršunovas ir Aleksandras Pogrebnojus.