Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Monika Pundziūtė ir Milita Daikerytė laikė lietuvių kalbos egzaminą: abi rinkosi temą apie vyriškumą

Birželio 6-ąją tūkstančiai dvyliktokų laikė lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Mokyklą baigiančios dainininkės Monika Pundziūtė ir Milita Daikerytė pasidalijo įspūdžiais po 4 valandų trukmės egzamino.
Milita Daikerytė ir Monika Pundziūtė
Milita Daikerytė ir Monika Pundziūtė / Asmeninio albumo ir Žmonės.lt nuotr.

Žmonės.lt Monika Pundziūtė džiaugėsi, kad lietuvių kalbos egzaminas jai buvo paskutinis, todėl po šios dienos teks laukti tik mokyklos baigimo atestato – į egzaminų suolą teks grįžti tik universitete.

„Emocijos puikios, nes buvo paskutinis egzaminas – pagaliau viskas baigėsi“, – sakė ji.

M.Pundziūtė rinkosi rašinio temą „Kaip suvokiamas vyriškumas?“. Abiturientė teigė, kad šiam egzaminui teko intensyviai ruoštis.

„Ruošiantis lietuvių kalbos egzaminui, reikia įsisavinti labai daug informacijos, todėl teko nemažai mokytis. Labai nemėgstu iš anksto spręsti, o rezultatai tik po mėnesio, todėl nenoriu turėti jokių lūkesčių.

Žinoma, reikšmės rezultatas neturės, nes stojant į užsienį šis balas nesudaro kažkokios esmės, bet man pačiai labai svarbu, nes daug įdėjau darbo, todėl norisi gero įvertinimo“, – Žmonės.lt teigė M.Pundziūtė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mokyklą baigianti „X Faktoriaus“ nugalėtoja Monika Pundziūtė: „Noriu metus pailsėti nuo visko“

Nerijaus Palucko nuotr./Monika Pundziūtė
Nerijaus Palucko nuotr./Monika Pundziūtė

Dainininkė ir grožio salono vadovė Milita Daikerytė, kaip ir M.Pundziūtė, rinkosi tą pačią temą apie vyriškumą, tačiau ji rezultatų nesureikšmina, o ir puikaus įvertinimo nesitiki.

„Kaip sekėsi, sužinosiu tuomet, kai gausiu rezultatus. Nieko nesitikiu, nes nesiekiu labai aukšto įvertinimo. Manau, kad man pavyko pasiekti tai, ką galėjau. O egzaminai niekam nebūna lengvi – labiausiai jautėsi ta atsakomybė ir įtampa“, – pasakojo M.Daikerytė.

Paklausta, kodėl rinkosi būtent šią temą, M.Daikerytė juokėsi, kad vyrus supranta geriausiai: „Rašėsi pakankamai lengvai, o tuo momentu tema man atrodė suprantamiausia ir prieinamiausia. Apie vyrus daugiau žinau nei apie literatūros veikėjus. Manau, kad sekėsi neblogai.“

Asmeninio albumo nuotr./Milita Daikerytė
Asmeninio albumo nuotr./Milita Daikerytė

2016-ųjų valstybiniame lietuvių kalbos brandos egzamine buvo pateiktos dvi samprotavimo rašinio užduotys: „Kam žmogui duota vaizduotė?“ ir „Kaip suprantamas vyriškumas?“.

Taip pat, dvi literatūrio rašinio užduotys: „Dvaras lietuvių literatūroje“ ir „Gaivališka prigimtis lietuvių literatūroje.“ Abiturientai turėjo pasirinkti vieną užduotį ir parašyti rašinį nurodyta tema.

TAIP PAT SKAITYKITE: Abiturientų įspūdžiai iš lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino: temos šoko nesukėlė

Valstybinį lietuvių brandos egzaminą šiemet pasirinko laikyti 19 419 moksleivių, 13 173 – mokyklinį, kuriam keliami šiek tiek mažesni reikalavimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos