Su 15 diena! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Naujoje Monikos Furmanos parodoje – begėdiškas atvirumas: atidarymo nepraleido ir žinomi svečiai

Sostinės galerija „Meno niša“, minėdama savo 17 metų gimtadienį, visus pakvietė į tapytojos Monikos Furmanos parodą „Mechaninė siela“. Penktadienio vakarą vykusiame jos atidaryme apsilankė daug pasipuošusių ir žinomų žmonių.
Monikos Furmanos parodos atidarymo svečiai
Diana Stomienė, Remigijus Gataveckas, Rimas Užgiris, Monika Furmana / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Monika Furmana parodoje „Mechaninė siela“ pristato išties monumentalaus dydžio darbus, siekiančius ir 5 metrų aukštį. Pasak „Meno niša“ direktorės Dianos Stomienės, galerijos „Meno niša“ erdvėse tokie paveikslai jau nebebūtų išsitekę, todėl paroda „Mechaninė siela“ persikėlė į „Tsekh“ galeriją.

Pagrindinė Monikos Furmanos kūrybos tema – moteris ir jos kūnas. Menininkė savo kūryboje provokatyviai ir drąsiai dekonstruoja moters kūną, keičia jo tapatybę. Kūrėja žavisi besitrinančiomis ribomis ir kontrastais, kurie sukrečia bei tuo pačiu žadina. Monika Furmana parodoje „Mechaninė siela“ sieks atskleisti žmogaus, kaip daiktiškosios aplinkos neatsiejamą dalį.

Renginio svečiai ir akimirkos – galerijoje:

„Žmogaus būtis yra daiktiška. Ji materialistinė ir kitu požiūriu: patį meno kūrinį apmąstau kaip objektą t.y. nepriklausomai nuo manęs (jo kūrėjos) egzistuojantį daiktą šalia kitų objektyviojo pasaulio daiktų. Stebiu kaip meno kūrinyje stebuklingai atsiskleidžia istoriškai besikeičiantis žmogaus ir daikto, žmogaus ir gamtos, religijos santykis. Tolstant nuo meno kūrinio idealizavimo ir dvasinimo, akcentuoju ir mąstau apie paveikslo ir jame gimstančių būtybių daiktiškumą,“ – taip naujausią parodą pristato Monika Furmana.

Akcentuodama daiktiškąjį kūno pradą menininkė demistifikuoja jo prigimtį, be išankstinio plano bei numatytos lemties žiūrėdama į tai kas gimsta amžinam buvimui čia ir dabar. „Demaskuojant religinį aspektą, nebūčiai priešpastatau tikėjimą tuo kas yra matoma ir apčiuopiama. Tikiu tapant apsireiškia tai, kas invaziškai skverbiasi į žmogaus pasaulį ir keičia patį žmogų bei jo funkcijas. Todėl gyvu ir tikriausiu prisilietimu prie tiesos bei tikėjimo laikau patį tapybos procesą. Tikiu tapyba”, - teigia Monika Furmana.

Ryčio Šeškaičio nuotr./Menininkė Monika Furmana
Ryčio Šeškaičio nuotr./Menininkė Monika Furmana

Garsi tapytoja M.Furmana (g.1978) yra meno daktarė, surengusi 14 solo parodų. Jos kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Belgijos, Suomijos ir JAV kolekcionieriai, tarp kurių yra ir garsiausia Austrijos erotinės literatūros atstovė Karin Rick. Monikos darbai taip pat yra „Lewben Art Foundation“ ir MO muziejų kolekcijose. Galerija „Meno niša“ jau kelintus metus labai sėkmingai pristatė menininkę mugėse „Viennacontemporary“, „Positions Berlin“, „ArtVilnius“ ir kt.

Monikos Furmanos parodos „Mechaninė siela“ organizatoriai – galerijos „Meno niša“ ir „Tsekh“.

Kaip skelbia organizatoriai, paroda veiks nuo spalio 26 iki lapkričio 22 dienos galerijoje „Tsekh“ (Vytenio g. 6, Vilnius), kuri atvira antradieniais-šeštadieniais nuo 14 iki 20 val. Parodos lankymas nemokamas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?
Reklama
Sporto veiklų įvairove ir dalyvių gausa Telšiuose pažymėta Sporto diena
Reklama
Kaip išvengti peršalimo komplikacijos – sinusito
Reklama
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant