Renginyje dalyvavo Ieva Mackevičienė, Liucina Rimgailė ir Inga Žuolytė su vaikais, Justė Zinkevičiūtė bei daugelis kitų.
Pasakodama apie didžiausią iššūkį, kuriant ir atrenkant receptus naujai knygai, Kristina Pišniukaitė-Šimkienė sako, kad sudėtingiausia buvo išsiaiškinti, ką mėgsta valgyti maži vaikai, ir pateikti tai per sveikesnio, subalansuoto maisto prizmę.
„Visi žinome juokus, kaip vaikai nemėgsta brokolių, bet kuriant receptus tai tapo tikru galvosūkiu, reikėjo ieškoti, kaip į patiekalus skaniai ir patraukliai įtraukti daržoves. Ne paslėpti jas, bet priešingai – parodyti taip, kad vaikai jas pamėgtų“, – pranešime spaudai pasakoja tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė.
Renginio akimirkos – galerijoje:
Pasiteiravus, kam receptus kurti sunkiau – vaikams ar suaugusiesiems, pašnekovė šypteli, kad lengvesnio varianto nėra. „Mūsų su Indre tikslas buvo sukurti universalius receptus, kad patiekalai būtų skanūs visai šeimai ir maloniai stebintų naujumu, nebūtų daug kartų matyti.
Kita vertus, kuriant vaikams, gerą skonį reikia išgauti natūraliai – be ryškesnių padažų, prieskonių, neužgožiant ingredientų, tad dalį patiekalų prieš receptus sudedant į knygą reikėjo gaminti ir porą kartų“, – pasakoja K.Pišniukaitė-Šimkienė.
Indrė Trusovė neslepia, kad vienas pagrindinių tikslų kuriant knygą „Kakė Makė. Receptai“ buvo paskatinti vaikus ir tėvelius gyventi sveikiau ir naujomis akimis pažvelgti į maisto gaminimą. „Atrodo, žodis „maistas“ – toks trumpas, bet man į jį telpa viskas: laisvalaikis, darbas, laikas su šeima, geros akimirkos, atradimai ir dar daug visko. Ragauti naujus skonius, išbandyti naujus gaminimo būdus jau seniai tapo tradicija mūsų šeimoje. Dabar tikiuosi, kad ši knyga ir kitas šeimas įkvėps pasinerti į nuotykius virtuvėje“, – sako I.Trusovė.
Rinktis ne greitąjį, o namie paruoštą maistą paskatina ir šeimos tradicijos
Pasiteiravus, kokį patarimą galėtų duoti tėvams, siekiantiems, kad vaikai vėlesniame amžiuje lengviau atsispirtų saldumynų bei greitojo maisto pagundai ir mieliau rinktųsi namie paruoštą maistą, Kristina Pišniukaitė-Šimkienė pastebi, kad svarbu ne tik tai, ką valgome, bet ir kaip.
„Iš savo patirties galiu pasakyti, kad tradicija valgyti visiems drauge – labai naudinga. Beje, ji reiškia ne tik tai, kad visa šeima susėda prie bendro stalo, bet ir tai, kad visi valgo tą patį maistą. Jei vaikui paruošėme vištienos krūtinėlę ir garintas daržoves, jas turime valgyti visa šeima, o ne atskirai pasiruošti sau „suaugusiųjų“ maisto, kuris ryškesnis, pilnas prieskonių“, – šypsosi pašnekovė ir priduria, kad leisdami vaikui po truputį susipažinti su įvairiais skoniais, prisidedame prie jo subalansuotos mitybos ateityje.
„Sveika mityba – tai ne kraštutinumai ar kategoriškas tam tikrų produktų atsisakymas. Ji pirmiausia reiškia balansą, todėl ir griežti saldumynų draudimai, mano nuomone, gali duoti atvirkščią rezultatą – juk uždraustas vaisius vaikui bus dar saldesnis ir paaugęs jis būtinai paragaus išsvajotų saldėsių. Todėl, manau, daug geriau naudoti desertus kaip skatinamąją priemonę, pavyzdžiui, pažadėti vaikui, kad suvalgęs vakarienę, jis galės paragauti ir deserto“, – sako pašnekovė ir primena, kad desertai ir net greitai pagaminami užkandžiai irgi gali būti ir skanūs, ir sveiki – būtent tokie jų receptai pristatomi ir naujojoje „Kakė Makė. Receptai“ knygoje.