„Nepakeičiamų yra“ – skelbia filmo „Kernagis“ plakatas

Šiandien pristatytas režisieriaus Andriaus Lekavičiaus dokumentinio filmo „Kernagis“ plakatas. Kitų metų vasario mėnesį Lietuvos kino žiūrovus pasieksiantis filmas – pirmasis kino pasakojimas apie maestro Vytautą Kernagį. Tokį, kokį visi atsimena. Tokį, kokį mažai kas pažinojo.
Filmo „Kernagis“ plakatas, Vytautas Kernagis
Filmo „Kernagis“ plakatas, Vytautas Kernagis / Filmo kūrėjų ir Algimanto Aleksandravičiaus nuotr.

Nuo maestro išėjimo praėjo trylika metų. Bet, matyt, daug kam atrodo, lyg vakar. Nes vargu ar yra lietuvis, kuris nebūtų girdėjęs jo dainų.

„Maestro turbūt buvo net kelių kartų simbolis. Net dabartinis jaunimas, kuris gyvai nėra matęs Vytauto Kernagio, atranda jo dainas. V.Kernagis yra ikoniška figūra, kuri nusipelno kino filmo“, – sako filmo režisierius A.Lekavičius.

Prieš trejus metus pasidalinęs idėja leistis į nematytų archyvų apie V.Kernagį paieškas, režisierius prisimena sulaukęs maestro šeimos palaikymo.

Asmeninio albumo nuotr./Režisierius Andrius Lekavičius
Asmeninio albumo nuotr./Režisierius Andrius Lekavičius

„Nepaprastai vertinu šeimos pasitikėjimą leisti prisiliesti prie iki šiol viešai niekada nerodytų paties V.Kernagio filmuotų akimirkų. Vaizdai tikrai jautrūs. Net įpratusiai kinematografinei akiai netikėti. Tuo metu, kai leidausi į šią kino kelionę, net neįtariau kokių negirdėtų dalykų sužinosiu apie mums visiems, atrodė, be proto gerai pažįstamą artistą. Kad kitaip pamatysiu be galo įdomų ir platų visomis prasmėmis Kernagio pasaulį“, - prisimena A.Lekavičius.

Filmas „Kernagis“ – tai vieno garsiausių visų laikų Lietuvos artistų išpažintis ir visos jo kartos dienoraštis. Filme iš paties maestro bei jo bičiulių video kamera nufilmuotų kadrų ir pokalbių, niekada neskelbtų kino archyvų, koncertų ir garsių šou už kadro likusios medžiagos konstruojamas nematytas V.Kernagio portretas.

Filmo kūrėjų nuotr./Dokumentinio filmo „Kernagis“ plakatas
Filmo kūrėjų nuotr./Dokumentinio filmo „Kernagis“ plakatas

Filmas žiūrovus ves per sėkmingą didžiosios scenos laikotarpį tarp 1982-2007 m., kai visos Lietuvos akys ir kameros buvo nukreiptos į Kernagį.

Pasak A.Lekavičiaus jis stengėsi V.Kernagio istoriją papasakoti laikotarpio, kuriuo jis gyveno, vaizdais. Ypač vertingi šiam kino pasakojimui tapo paties V.Kernagio užfiksuoti kadrai, kai kamera buvo jo rankose.

„Visas aplinkinis pasaulis galvojo, kad jį pažįsta ir supranta. Bet mažai kam, išskyrus šeimą ir labai artimus draugus, kurių nebuvo daug – jis atskleidė tikrąjį save. Maestro buvo įsitikinęs, kad artistas visada turi likti kažkiek paslaptingas. Toks jis iki pat savo išėjimo ir liko. Todėl šiandien, matyt, vienintelė galimybė jį pažinti ir pažvelgti į jį jo paties akimis. Kad dar kartą įsitikintume – nepakeičiamų yra“, - sako filmo režisierius.

Algimanto Aleksandravičiaus nuotr./Vytautas Kernagis
Algimanto Aleksandravičiaus nuotr./Vytautas Kernagis

Filmas „Kernagis“ Lietuvos kino teatro žiūrovus pasieks kitų metų vasario mėnesį.

Filmą prodiusavo: VšĮ „360 laipsnių filmai“ ir VšĮ „Vytauto Kernagio fondas“

Filmo gamybą finansavo: Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Asociacija LATGA.

Filmo rėmėjai: Filmo platintojas Lietuvoje – PASAKA distribution.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais