„Sužinojome daugybę istorijų, kurios tikrai verčia susimąstyti. Tuberkuliozė yra išgydoma liga, tik neturime likti abejingi nei sau, nei sergantiesiems“, – įsitikinusi dainininkė Neringa Šiaudikytė.
Ji aplankyti sergančius vaikučius panoro žinodama, jog labdaros ir paramos fondo „Saulės smiltys“ rengta popietė daugeliui ligoniukų yra vienintelė diena, kai jie prisimins didžiąsias metų šventes. Kalėdas ligoninėje minėsiančių mažylių iš visos Lietuvos tėveliai verčiasi sunkiai, todėl neturi galimybės atvykti iki Kauno aplankyti ar namo parsivežti savųjų atžalų.
G.Juodeika sakė sužinojęs, jog tuberkuliozė yra kelių formų. Bet kokiu atveju liga ligoninėje gali būti gydoma nuo 6 iki 36 mėnesių. Visą šį laiką ligonis turi praleisti jam skirtoje palatoje.
„Sunkiau sergantys vaikai iš jų neišeina, kol tampa nebepavojingi aplinkiniams. O tai gali užtrukti tikrai ilgai. Neįsivaizduoju, kaip aktyvus augantis organizmas uždaroje patalpoje gali išbūti pusę metų ar dar daugiau?“ – tai, kad vizitas į gydymo įstaigą jį sukrėtė, neslėpė televizijos laidų prodiuseris ir aktorius.
Jis įsitikinęs, kad būtent todėl palatos turi būti patogiai ir moderniai įrengtos – televizoriai, knygos, kompiuteriai, vaizdo žaidimai, G.Juodeikos nuomone, tokiu atveju yra ne prabanga, o būtinybė.
Tuberkulioze sergantys, bet kitų užkrėsti negalintys vaikai tarpusavyje bendrauja. Jiems įrengta kompiuterių klasė, vaikų žaidimų kambarys, gintaro palata. Visų šių erdvių bei dar šešiolikos palatų įrengimu pasirūpino labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“.
Organizacijos vadovės Marijos Dubickienės pastangomis, prieš Kalėdas ligoninę pasiekė 4000 vaikams ir suaugusiesiems skirtų knygų.
Gydymo įstaigos patalpose rasta erdvė, kur įsikurs nedidelė biblioteka, prieinama visų ligoninės skyrių pacientams.
„Tuberkuliozė – liga, apipinta mitais. Visuomenė dar mažai žino apie ją“, – įsitikinusi N.Šiaudikytė.
Ji neslepia – informacija apie tai, kaip ją sirgusiems vaikams sunku integruotis į visuomenę, iš tikrųjų sukrečia.
„Tai gali nutikti kiekvienam ir jei daugiau žinotume apie šią ligą, dažniau atkreiptume dėmesį į tuos, kurie ja gali sirgti bei tapti užkrato platintojais. Labiausiai gaila vaikų – juk jie dažniausiai suserga dėl netinkamą gyvenimo būdą pasirinkusių suaugusiųjų kaltės“, – įsitikinusi dainininkė.