„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Net kilus skandalui išvadų nepadarė: į „Šeimos maršą“ išlydint dalyvius dainos skambėjo nelegaliai

Penktadienį kilus sambrūzdžiui dėl prieštaringai vertinamo „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ agitaciniuose renginiuose be leidimo naudojamų Vytauto Kernagio dainų, autorių teises ginančios asociacijos kreipėsi į organizatorius prašydamos nutraukti neteisėtą muzikos kūrinių naudojimą. Vis dėlto išaušus „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ dienai paaiškėjo, kad šį prašymą išgirdo ne visi, o gal kai kurie net nenorėjo išgirsti – nuo pat ryto išlydint protesto akcijos dalyvius skambėjo dainos, kurių naudojimas nebuvo suderintas su autoriais.

Šeštadienio rytą atlikėja ir LATGA tarybos prezidentė Raminta Naujanytė-Bjelle savo feisbuko paskyroje pasidalijo prie Šiaulių arenos užfiksuotu vaizdo įrašu, kuriame girdėti skambanti jos daina „Brolužėlis“. Dainininkė ir kūrėja piktinosi neteisėtų jos dainų naudojimu.

„Atėjo ir mano eilė. Labas rytas. Aš dar kartą bandau būti išgirsta organizatorių. Jei neveikia oficialus kreipimasis, rašau čia. Nesutinku, neleidžiu ir nenoriu, kad šeimos gynimo marše ir šio renginio reklaminėje kampanijoje skambėtų mano autoriniai kūriniai. Ne, ne ir dar kartą NEleidžiu.

Vaizdas ir garsas prie Šiaulių arenos, akimirka iš live transliacijos (nežinau, kas filmavo šį live, bet ačiū už informaciją)“, – feisbuke rašė R.Naujanytė-Bjelle.

Dėmesį į „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ renginiuose skambančią muziką atkreipė ir atlikėjo Algimanto Minalgos-Soliario vadybininkas Justinas Antanaitis. Jis pasidalino vaizdo įrašu iš Bistrampolio aerodromo, kur vyko maršo dalyvių išlydėtuvės į Vilnių. Čia buvo perdainuojamos atlikėjų Gyčio Paškevičiaus, Egidijaus Dragūno, Kastyčio Kerbedžio, grupės „Sisters on Wire“ dainos.

„Vakar nuskambėjo Vytauto Kernagio fondo kreipimasis dėl dainų naudojimo šiandien vykstančioje „akcijoje“, kai kurie atlikėjai taip pat pareiškė, kad neleidžia savo dainų naudoti šioje „akcijoje“. Ir man užkliuvo vienas video, kuriame skamba daug dainų ir jas atlieka „kažkas“.

Tad tiesiog įdomu, ar atlikėjai, kūrėjai davė leidimą, kad jų kūriniai būtų perdainuojami ir skambėtu šioje „akcijoje“. Taip pat įdomu, ar „akcijos“ dalyviai pasirašė sutartis dėl viešų kūrinių naudojimo ir atlikimo su asociacija LATGA ir asociacija AGATA“, – rašė jis.

Netrukus po to feisbuke pasisakė ir asociacija LATGA – jos atstovai teigė dar kartą įspėję „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatorius. Jei į įspėjimą neatsižvelgs – bus fiksuojami pažeidimai.

„Situacija dėl kūrinių naudojimo „Didžiajame šeimų gynimo marše“ tokia: organizatoriai vis dar neturi LATGA licencijos dėl viešo kūrinių naudojimo renginyje, tad jeigu bus naudojami bet kurie LATGA repertuaro kūriniai, tai bus daroma neteisėtai. Kalbant apie kitus renginius, tokius kaip „palydėtuvės“ į maršą įvairiuose šalies miestuose, taip pat nebuvo gauti jokie leidimai naudoti mūsų atstovaujamų autorių repertuarą. Šiuo metu renkame medžiagą, kokie kūriniai skambėjo juose.

Neseniai išsiuntėme dar vieną raštą šiandieninio renginio Vingio parke organizatoriams, ragindami įsigyti licenciją, pridėdami sąrašą autorių, kurie nesutiko, kad jų kūriniai skambėtų minėtame renginyje. Dėkojame visiems mums parašiusiems autoriams, kitų prašome nebesiųsti savo atsisakymų dėl kūrinių naudojimo. Renginyje dalyvaus mūsų specialistai ir fiksuos, kokie kūriniai skambės jo metu. Jeigu užfiksuosime pažeidimų, būtinai apie tai informuosime“, – rašoma LATGA pranešime.

15min primena, kad pirmasis apie „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ agitaciniuose renginiuose nelegaliai naudojamas dainas dar penktadienį pasisakė Vytauto Kernagio fondas, kuris kreipėsi į asociacijas LATGA ir AGATA, pareikšdamas, kad kategoriškai nesutinka, jog renginio organizatoriai naudotų Vytauto Kernagio dainas bet kokiame savo renginių kontekste, įskaitant ir šeštadienį vykstantį finalinį renginį.

„Visa iki šiol leista muzika agitaciniuose „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ renginiuose skambėjo nelegaliai, nes organizatoriai nebuvo sudarę sutarčių su asociacijomis LATGA ir AGATA. Todėl lauksime asociacijų reakcijos ir veiksmų šiuo klausimu. Taip pat maršo organizatorių leksika, vertybės bei agresyvi, žeminanti laikysena kitų žmonių atžvilgiu – niekaip nedera su Vytauto Kernagio kūryboje nešta laisvės, pagarbos bei tolerancijos idėja. Todėl kategoriškai pareiškiame, kad nesutinkame, jog Vytauto Kernagio dainos ir jo asmenybė būtų kaip nors siejamos su šiuo renginiu ir visiškai nuo jo atsiribojame.“ – sakė Vytauto Kernagio dukra, viena iš Vytauto Kernagio fondo steigėjų, Eglė Kernagytė-Dambrauskė.

„Vytautas Kernagis yra tapęs Lietuvos dainuojančiu laisvės simboliu, todėl labai svarbu, kad jo dainos ir būtų naudojamos būtent tame kontekste. Tai, kaip ir kokia forma savo idėjas skleidžia „Didysis šeimos gynimo maršas 2021“ mūsų šeimai yra nepriimtina, todėl tėvo dainos tame renginyje skambėti negali. Viskas paprasta ir aišku,“ – sakė Vytautas Kernagis, maestro sūnus.

Naudoti savo dainas „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatoriams uždraudė ir atlikėja Ieva Narkutė.

DAUGIAU APIE MARŠĄ SKAITYKITE ČIA: G.Nausėda kreipėsi į šeimos gynimo maršo dalyvius: šeimų labui padarėme per mažai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“