Vienas iš šios savaitės rytų Militai Daikerytei prasidėjo policijos komisariate. Šeštadienį mergina savo instagramo istorijose atskleidė, ką ten veikė.
Pasirodo, šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas dėl sukčių, kurie, pasinaudoję jos vardu, iš žmogaus išviliojo nemenką sumą pinigų. Pasakojimu apie tai, kokius pavojus kelia netikros žinomų žmonių anketos internete, verslininkė sutiko pasidalyti ir su portalo Žmonės.lt skaitytojais.
Nepažįstamasis atnešė gėlių
Kaip instagrame teigė Milita, pirmą kartą su tuo, kaip žmogų gali paveikti jos vardu sukurta netikra anketa, ji susidūrė prieš penketą metų – tuomet į jos saloną įėjo vaikinas, nešinas balionais ir gėlėmis. Šis žmogus buvo įsitikinęs, kad jau kelis mėnesius susirašinėjo su M.Daikeryte. Jo telefone tariama Milita buvo pavadinta „Mano princesyte“.
Merginai tąkart teko pasistengti, kol įrodė, kad virtualiai įsimylėjęs vaikinas bendravo tikrai ne su ja.
„Įsivaizduoju, kad taip apsigavęs yra ne vienas žmogus. Per savaitę po kelis kartus gaunu screenshotus, kuriuose žmonės tikslinasi, ar ten tikrai aš rašau, ar ten tikrai aš siunčiu nuotraukas“, – socialiniuose tinkluose pasakojo Milita, įspėdama, kad turi tik po vieną anketą instagrame ir feisbuke.
M.Daikerytė papasakojo ir apie dar vieną situaciją, nutikusią prieš keletą metų. Tuomet ji pamatė, kaip iš automobilio išlipa ir link jos artinasi nepažįstamas vyrukas. Mergina iškart suprato, kad čia – dar viena suklastotų anketų auka, todėl iškart apie tai jam pasakė.
Milita džiaugiasi tais, kurie turi puikų humoro jausmą, pasijuokia iš susidariusios situacijos ir toliau ramiai gyvena. Bet būna ir kitaip.
Išviliojo 2000 eurų
M.Daikerytės teigimu, tas, kuris rašo iš netikros anketos – bet kokiu atveju žaidžia žmonių jausmais. O tikrąją tokio „žaidimo“ grėsmę Milita teigė suvokusi tik dabar, kai į ją kreipėsi žmogus, kuris nuo sukčių nukentėjo ir finansiškai.
„Kadangi vyksta ikiteisminis tyrimas, nenoriu ir negaliu atskleisti per daug detalių. Tačiau pasirodo, kad tos fake (suklastotos – red. past.) paskyros kažkokiu būdu iš žmonių išsireikalauja pinigų.
Į mane kreipėsi vyras, kuris pervedė porą tūkstančių eurų mano vardu sukurtai fake anketai. Pasirodo, tokių žmonių yra ne vienas. Tie, kurie apsimetinėja žinomais žmonėmis, gali padaryti ir taip.
Aš iš solidarumo sutikau nukentėjusiam žmogui padėti. Tyrime sutikau patvirtinti, jog tai nėra mano anketos.
Ligi šiol man atrodė, jog akivaizdžiai matosi, kur yra ne mano anketos. Ir nesupratau, kaip įmanoma jomis patikėti. Pasirodo, įmanoma. Tai – akivaizdus nusikaltimas“, – pasakojo šokiruota mergina.
Portalui Žmonės.lt susisiekus su Milita, ji prisipažino, kad pati į policiją dėl klastojamų anketų prisidengus jos vardu kreiptis neketino.
„Man visada atrodė, kad tai yra šiek tiek beprasmis laiko švaistymas: situacija nepasikeis, o tos fake anketos bus“, – sakė 174 tūkstančius sekėjų instagrame turinti nuomonės formuotoja.
Tačiau šįkart, pasak Militos, visa tai nuėjo per toli: „Į mane kreipėsi nukentėjęs žmogus ir paprašė pagalbos: kartu su juo dalyvauti ikiteisminiame tyrime. Jis prašė, kad pateikčiau pareiškimą ir padėčiau įrodyti, kad tai, kas nutiko jam, yra sukčiavimas, ir patvirtinti, jog pinigus iš jo išviliojau tikrai ne aš. Aš dalyvauju procese norėdama padėti žmogui atgauti savo pinigus.“
Milita sakė, kad anksčiau buvo įsitikinusi, jog žmonės patikėdami tokiomis anketomis apsigauna dėl savo neapdairumo ar naivumo. Ir maniusi, kad tai iš dalies – pačių žmonių atsakomybė ir problema.
„Man sunku suvokti, kaip galima patikėti netikra anketa ir susirašinėti. Pasirodo, galima. Ir iki tokio lygio, kad net gali pervesti nepažįstamam žmogui pinigus. Šįkart tam, kas slapstėsi po mano vardo anketa, buvo pervesta 2000 eurų“, – stebėjosi Milita.
Verslininkė ir influencerė nė neabejoja, kad tokia situacija gali labai stipriai pažeminti ir įžeisti netikra anketa patikėjusį žmogų.
„Juk bendraudamas gyveni tam tikroje iliuzijoje, įsivaizduodamas, kad su juo turi artimesnį ryšį. Maža to, gali nukentėti ir finansiškai. O tai jau rimta“, – svarstė Milita.
Pasiteiravus, kuo motyvuodamas nukentėjęs vyras pervedė pinigus suklastotos anketos savininkui, M.Daikerytė negalėjo konkrečiai atsakyti į šį klausimą dėl to, kad vyksta ikiteisminis tyrimas.
„Pinigus žmogus pervedė geranoriškai, norėdamas „mane“ palepinti “, – šypsojosi Milita.
„Norėdama pasijuokti iš visos šios istorijos, sakau, kad įdomu būtų sužinoti, kokia strategija veikia taip, kad galima išvilioti pinigus, kuriuos žmonės perveda savo valia. Juokaudama sakau, kad tai būtų visai įdomi verslo idėja. Panašu, kad tas žmogus, kuris apsimetinėjo, tikrai žinojo, ką turi išgirsti vyras, jog norėtų pervesti pinigus“, – sukčių išmone net neabejojo Milita.