NVSC sustiprino renginių kontrolę: policija tikrino ir Monikos Liu koncertą

Šiauliuose prieš pat Naujuosius metus koncertą surengusios atlikėjos Monikos Liu gerbėjai susidūrė su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) inicijuota patikra. Du policijos ekipažai peržiūrėjo visų į renginį susirinkusių žmonių galimybių pasus. Anot NVSC, tai – ne nauja priemonė, kuria siekiama stabdyti koronaviruso plitimą. Vien gruodžio 29 dieną iš viso patikrinta 20 renginių, intensyvi patikra žadama ir Naujųjų savaitgalį.
Monikos Liu koncerto Vilniuje akimirka
Monikos Liu koncerto Vilniuje akimirka / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Trečiadienio vakarą socialiniuose tinkluose Monika Liu kreipėsi į sekėjus. Atlikėja pasakojo prieš savo pasirodymą Šiaulių arenos mažojoje koncertų salėje. Susidūrus su nesklandumais, teko koncertą trumpam nukelti. Monika trumpai paaiškino situaciją, teigė, kad du policijos ekipažai tikrina į renginį atvykusių žmonių galimybių pasus.

Vis dėlto dėl komentaro 15min su pačia Monika Liu susisiekti visą dieną nepavyko.

Imta svarstyti, kad tokios patikros buvo sustiprintos po to, kai pasirodė daug skundų po Kalėdų savaitgalį Kauno „Žalgirio“ arenoje praūžusio atlikėjo Egidijaus Dragūno-SEL koncerto, kuriame nebuvo paisoma pandemijos taisyklių.

Šiaulių policijos komisariatas: „Pareigūnus į pagalbą pasitelkė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras“

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vedėjas Artūras Šliavas 15min teigė, kad tikėtina, jog Nacionalinis visuomenės sveikatos centras po didžiųjų koncertų, sulaukusių skandalingo atgarsio, iš tiesų pradėjo atidžiau vertinti viešus renginius.

„Jie tą darė ir Šiauliuose, pasikvietė į pagalbą mūsų policiją. Tai buvo prevencinis patikrinimas, žiūrima, kaip įleidžiami žmonės, tikrinami pasai. Tai nebuvo iškvietimas, teigiantis, kad kažkas atsitiko, tai buvo patikrinimas“, – paklaustas, kodėl buvo nutarta vykdyti patikrinimą Monikos Liu koncerte, 15min aiškino A.Šliavas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune oficialiai atidarytas policijos pastatas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune oficialiai atidarytas policijos pastatas

Anot jo, minėto renginio vietoje nebuvo nustatyta pažeidimų, o dėl detalesnės informacijos pasiūlė kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

NVSC: „Gruodžio 29 d. iš viso patikrinta 20 renginių“

Tuo metu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė 15min teigė, kad tai, kaip renginiuose laikomasi valstybės lygio ekstremaliosios situacijos metu galiojančių reikalavimų, buvo tikrinama ir anksčiau, tad tai nėra nauja priemonė. Renginius tiek NVSC, tiek kitų institucijų – savivaldybių administracijų ir policijos – pareigūnai tikrino tiek praėjusią vasarą, tiek rudenį, įsigaliojus naujiems reikalavimams.

Visgi pripažįstama, kad pastaruoju metu tokios patikros padažnėjo.

„Įvertinus, jog švenčių metu renginiai sutraukia gausybę žmonių, taip pat atsižvelgus į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie galimus pažeidimus renginių metu, kontrolė sustiprinta.

DMO MUSIC GROUP nuotr./Donato Montvydo koncerto akimirka
DMO MUSIC GROUP nuotr./Donato Montvydo koncerto akimirka

Numatyta pirmenybę teikti tų renginių, kuriuose dalyvauja daugiau nei 500 žiūrovų, patikrai, tačiau tai tikrai nereiškia, kad nebus tikrinami ir mažesni renginiai. NVSC specialistai visoje Lietuvoje intensyviai dirbs ir visą šventinį savaitgalį, įskaitant ir Naujametį vakarą“, – 15min sakė NVSC Vilniaus departamento specialistė Justina Petravičienė.

Anot jos, kalbant apie bendrus reikalavimus, numatyta, kad į renginius, vykstančius uždaroje erdvėje, gali patekti tik asmenys, turintys galimybių pasą, taip pat tokių renginių metu privalu dėvėti kaukes. Be to, numatyta, kaip turi būti skirstomi srautai, kaip turi būti užtikrinama galimybė rankų higienai ir pan. reikalavimai.

„Vis dėlto, NVSC specialistai, be visų šių galiojančių reikalavimų, pabrėžia ir tai, kad į renginius jokiu būdu neturėtų eiti žmonės, kurie jaučia net ir menkiausius COVID-19 ligai būdingus simptomus. Šiuo atveju dėmesys savo sveikatai turėtų būti pirmasis ir svarbiausias kriterijus, siekiant išvengti COVID-19 išplitimo rizikos“, – 15min komentavo J.Petravičienė.

Ji atskleidė, kad, pavyzdžiui, gruodžio 29 dieną, kai patikra vyko Monikos Liu koncerte, iš viso buvo patikrinta 20 renginių (spektaklių, koncertų, kino seansų). Pažeidimai nustatyti viename jų – neužtikrintas srautų valdymas, nepateikta informacija, kurią renginio organizatorius privalo pateikti renginio lankytojams.

R.Matonis: „Organizatoriai turėtų riboti žiūrovų skaičių“

Tiesa, policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis 15min pabrėžė, kad policija savarankiškai tikrinti saugumo renginių metu neprivalo – pareigūnai reaguoja tik į gaunamą informaciją dėl galimų pažeidimų arba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prašymus.

Paklaustas, kas trukdo po pastaruoju metu pasirodančios informacijos apie galimus pažeidimus dideliuose koncertuose jų tikrinti dar dažniau, R.Matonis teigė, kad būtų sudėtinga sutelkti tokias pajėgas ir vykti į visus renginius.

„Mes ką, dar ir repertuarą turėtumėme sekti visų atlikėjų koncertų? Tokios informacijos nesekame, kur tie koncertai vyksta. Juk jie organizuojami kiekvieną dieną kiekviename mieste, ir ne po vieną“, – sakė R.Matonis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Matonis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Matonis

Anot policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjo, tikrinti galimybių paso galimus pažeidimus nėra pagrindinis policijos darbas. Išskyrus tokius atvejus, jei apie juos gaunama informacija.

„Be to, dažnai teisena pradedama pasibaigus renginiui, jei yra kokios nors nuotraukos, vaizdo medžiaga. Tuomet galima patraukti atsakomybėn organizatorius, kurie nesilaikė tam tikros tvarkos“, – sakė R.Matonis.

15min jis teigė, kad kiekvienas organizatorius pats, organizuodamas koncertus, privalo užtikrinti, jog viskas vyks laikantis reikalavimų.

„Bet mes suprantame ir juos. Suvaldyti 15 tūkst. minią yra ganėtinai sudėtinga. Jei organizatorius deda visas pastangas, kad būtų laikomasi tvarkos, padaro greituosius tekstus, pasirūpina dezinfekciniu skysčiu, praneša kartkartėmis, kad žmonės dėvėtų kaukes ir laikytųsi atstumo, tuomet vertinama, ar jos buvo pakankamos“, – aiškino R.Matonis.

Vis dėlto jis pastebėjo, kad organizatoriai turėtų riboti žmonių skaičių. Anot pašnekovo, akivaizdu – pardavus daugiau bilietų nei yra sėdimų vietų, atstumų laikomasi nebus.

„O kaukių dėvėjimo, matyti, kad taip pat nėra paisoma, todėl organizatoriai privalo pagalvoti, kaip užtikrinti saugumą ir kitais būdais. Vienas, kaip ir minėjau, yra greitieji testai, kurių sąskaita būtų įrašoma, pavyzdžiui, į bilieto kainą“, – tikino R.Matonis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis