„Visos nori būti gražesnės, dėl figūrų bei sveikatos plušame sporto salėse. Siūlau pasidžiaugti trumpute vasara ir išbandyti mankštą gryname ore. Galima ilgai kalbėti apie to naudą organizmo metaboliniams procesams, tačiau sprendžiant pagal mano ir klienčių asmeninę patirtį, pats didžiausias tokių treniruočių privalumas – tai, kad jos labiau primena poilsį nei varginantį sportą“, – sakė judesio studijos „Enso“ įkūrėja bei kalanetikos knygos autorė E.Afanasjeva.
Žinomos jos klientės – didelės šio sporto gerbėjos. Profesionali šokėja, tituluota gražuolė Agnė Kavaliauskaitė intensyvias kasdienes treniruotes papildo tempimo pratimais. „Gerai psichologinei savijautai labai svarbu, kad sportas būtų ne tik prievolė, bet ir džiaugsmas. Būtent šį jausmą aš patiriu šokdama, taip pat atlikdama atpalaiduojančius jogos, kalanetikos ar pilateso pratimus“, – sakė gražiausia Lietuvos mergina.
Dainininkė Vilija Matačiūnaitė ne pirmą kartą derino treniruotes su gražiais vaizdais – ji jau yra išbandžiusi jogą ant naujamiesčio lofto stogo. „Man tai – nuostabi patirtis: mėgaujantis saule, pasakiškais Vilniaus senamiesčio vaizdais, audros belaukiant mankštintis kartu su trenere Egle. Labai smagu suderinti profesionalų sportą su malonumu“, – mintimis dalinosi Vilija.
Oksanai Zlatkovaitei prisijungti prie kalanetikos gerbėjų gretų taip pat ilgai netruko.
„Savo dienotvarkę derinu prie treniruočių grafiko, o ne atvirkščiai. Man trūksta valios lankyti sporto klubus, bėgioti maratonus ar šokinėti aerobikos užsiėmimuose. Kalanetikai valios nereikia! Treniruotė dešimto aukšto terasoje paliko nuostabų įspūdį. Atrodo, kad visi dienos rūpesčiai pasiliko kažkur apačioje, o aš čia – rami, atsipalaidavusi ir stipri. Ne energetiniai gėrimai, bet kalanetika suteikia sparnus!“, – sakė Oksana.
Trenerės E.Afanasjevos pratimai norintiems sportuoti gryname ore:
1. Nesvarbu, kokią mankštą pasirinksite, pirmiausiai specialioje literatūroje arba internete pasidomėkite, kaip tiksliai turi būti atliekami pratimai.
2. Sukoncentruokite dėmesį į kvėpavimą – jis turi būti gilus, diafragminis, ritmiškas. Įkvepiant pilvą išpūskite, iškvepiant atpalaiduokite.
3. Svarbu treniruotis savo tempu, ypač jei esate pradedantysis. Geriau lėčiau ir saugiau, nei greitai ir intensyviai. Per intensyvus krūvis, po kurio jaučiamės išsekę, tikrai nepadės pasiekti trokštamų rezultatų.