„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Oskaras Koršunovas teatro gurmanams pristatė ilgai lauktą spektaklį „Tartiufas“

Trečiadienio vakarą Vilniuje įvyko ilgai laukta spektaklio „Tartiufas“ premjera. Prieš pusmetį dienos šviesos taip ir neišvydęs režisieriaus Oskaro Koršunovo pastatymas žiūrovų lūkesčius išpildė naujame, 78-ajame Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezone.
Saulius Prūsaitis ir Agnė Kuzmickaitė, Vytautas Anužis ir Velta Anužienė, Dalia Brenciūtė, Richardas Jonaitis ir Jovita Balčiūnaitė
Saulius Prūsaitis ir Agnė Kuzmickaitė, Vytautas Anužis ir Velta Anužienė, Dalia Brenciūtė, Richardas Jonaitis ir Jovita Balčiūnaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Suintrigavusi tema, už kurios stovi dar ir vieni geriausių aktorių Lietuvoje atkreipė daugybės teatro meno mylėtojų dėmesį.

Trečiadienio vakarą į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą atvyko O.Koršunovo kūrybos išsiilgę teatro gerbėjai ir kviestiniai svečiai, tarp kurių – Vytautas Anužis ir Velta Anužienė, Dalia Brenciūtė, Marius Ivaškevičius, Uljana Kim ir Kristijonas Vildžiūnas, Saulius Prūsaitis ir Agnė Kuzmickaitė, Arūnas Gelūnas, Aušrinė Armonaitė, Vytautas Juozapaitis ir Eglė Juozapaitienė, Aistė Stonytė-Budzinauskienė, Rasa Jakilaitienė, neseniai vestuves atšokę Richardas Jonaitis ir Jovita Balčiūnaitė bei daugelis kitų.

Tomo Ivanausko nuotr./Oskaras Koršunovas „Tartiufo“ repeticijoje
Tomo Ivanausko nuotr./Oskaras Koršunovas „Tartiufo“ repeticijoje

Pagal Molière’o komediją pastatytas spektaklis „Tartiufas“ – niekada nepraranda savo aktualumo. Pasak O.Koršunovo, Tartiufas – tai šių dienų „herojus“, išpažįstantis aktualiąją „religiją“. Molière’o laikais tokie buvo sulindę į Bažnyčią, sovietmečiu – į partiją, o dabar jie ten, kur Mamona: bankuose, politikoje ir t.t. Jie visada ideologiškai korektiški ir blogiausius darbus sugeba įvilkti į gražiausių žodžių rūbą. Pasaulinė finansinė krizė – tartiufizmo pasekmė. Ši komedija šiandien ypač aktuali Lietuvoje, kur tiesiog klesti tartiufizmas.

Spektaklyje vaidina Giedrius Savickas, Nelė Savičenko, Salvijus Trepulis, Toma Vaškevičiūtė, Kęstutis Cicėnas, Agnieška Ravdo, Eimantas Pakalka, Darius Meškauskas, Vitalija Mockevičiūtė, Rasa Samuolytė.

„Tartiufo“ scenografas – Vytautas Narbutas, kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė, kompozitorius – Gintaras Sodeika, vaizdo projekcijų autorius – Algirdas Gradauskas, šviesos dailininkas – Eugenijus Sabaliauskas.

TAIP PAT SKAITYKITE: O.Koršunovas apie „Tartiufą“: „Lavonas atgyja ir net pradeda šokti“

Spektaklyje – sąsajos su dabartine valdžia

Kaip 15min jau rašė, spektaklio spaudos konferencijoje O.Koršunovas neslėpė spektaklio sąsajų su dabartine valdžia: „Spektaklyje bandome ieškoti atsakymų, kiek teatras yra valdžios įrankis, kiek valdžia gali turėti įtakos menui, kiek teatras gali demaskuoti valdžią, ar mes galime šiais laikais statyti klasikinį kūrinį, ar įmanomas ne chrestomatinis to kūrinio pasiekiamumas. Tartiufas, prisidengdamas gražiausiomis vertybėmis ir švenčiausiais dalykais, įgyvendina savo tikslus. Ir šiuolaikinėje politikoje matome daug veidmainystės.“

Pasak O.Koršunovo, „Tartiufas“ – pirmoji pjesė, tapusi tarptautiniu įvykiu, sugebėjusi supykdyti tuo metu didžiausią valstybę Prancūziją. Režisierius teigia, kad Molière‘o komedijos nepavyktų pastatyti be tragedijos atspalvių. „Jis visad norėjo kurti tragedijas, bet kūrė komedijas, panašus ir jo paties gyvenimas. Galima, teigti, kad Molière‘as – veidmainis, tačiau teatras tam tikra prasme irgi yra veidmainystė. „Vaidinti“ ir „veidmainiauti“ semantiškai labai panašūs žodžiai. Egzistuoja ir politinė veidmainystė, ji tarsi virusas“, – teigia O.Koršunovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?