Ilgai laukto muziejaus atidarymas ketvirtadienio vakarą sutraukė būrį kviestinių svečių.
Atidarymo proga į Panevėžio miestą atvyko ir pats S.Eidrigevičius.
„Pasaulyje puikiai žinomo menininko S.Eidrigevičiaus menų centro atidarymas Panevėžyje – nacionalinės svarbos ir reikšmės kultūros įvykis. Neabejoju, kad „Stasys Museum“ taps tarptautiniu reiškiniu, ryškiai žyminčiu Panevėžį ir Lietuvą kultūros bei meno pasaulio žemėlapyje“, – atidaryme teigė Panevėžio meras Rytis Račkauskas.
Jis sako neabejojantis, kad muziejus ne tik pritrauks daug lankytojų, bet ir taps „profesionalų, tarptautinį pripažinimą turinčių menų centrų autoritetu“.
Visuomenei muziejus duris atvėrė penktadienio rytą.
„Stasys Museum“ atidarytas po beveik aštuonerius metus trukusių ginčų, svarstymų ir statybų. Panevėžio meras su pasaulyje žinomu menininku ketinimų protokolą dėl tokio centro įkūrimo pasirašė 2016 metų rugsėjį.
„Statys Museum“ įkurtas vietoje buvusio kino teatro „Garsas“. Pastatą sudaro keturi antžeminiai ir vienas rūsio aukštas, kur įrengtas vestibiulis, meno kūrinių saugykla, įvairios ūkinės paskirties zonos, automobilių stovėjimo aikštelė.
240 kvadratinių metrų dydžio modernioje, drėgmės ir temperatūros režimą palaikančioje kūrinių saugykloje šiuo metu laikoma apie 1,2 tūkst. S.Eidrigevičiaus muziejui padovanotų įvairių tapybos, grafikos, fotografijos, ekslibrisų ir kitų darbų.
Pirmajame muziejaus aukšte veikia informacijos centras, kavinė, parduotuvė, kasos.
Antrasis pastato aukštas skirtas transformuojamai erdvei, kuri, esant poreikiui, bus pritaikoma įvairiems renginiams, konferencijoms. Edukacijoms yra skirta atskira erdvė. Šalia patalpose su antresoliniu aukštu įsikurs „Stasys Museum“ administracija. Trečiasis pastato aukštas skirtas nuolatinei S.Eidrigevičiaus kūrinių ekspozicijai. Ketvirto aukšto ekspozicijų salėje bus rodomos keičiamos parodos.
Nuo penktadienio muziejuje lankytojai gali išvysti pirmąją muziejaus parodą, pristatančią S.Eidrigevičiaus kūrybą „ICON-O-STASYS“.
Kūrybos ekspozicija bus keičiama kelis kartus per metus ir apims tapybą, fotografiją, ekslibrisus, plakatus, skulptūras.
Per savo gyvenimą S.Eidrigevičius surengė daugiau kaip 100 tarptautinių parodų ir pelnė daugiau kaip 40 tarptautinių apdovanojimų.
Menininko kūrinių yra žymiose kolekcijose visame pasaulyje, tarp jų – Britų muziejuje Londone, Dekoratyvinių menų muziejuje Paryžiuje, Meno ir amatų muziejuje Hamburge, Dizaino muziejuje Ciuriche, Nacionalinėje bibliotekoje Vašingtone, Vatikano muziejuje, Ginzos grafikos galerijoje Tokijuje ir kitur.
Fotogalerija: