Patarimai iš garsenybių grožiu besirūpinančių profesionalų: kaip prižiūrėti problemiškus plaukus

Ką privalu daryti ir ko – ne, kad plaukai – karūna, kurią kiekviena turime, – atrodytų išties karališkai ir mums tikrai tiktų, o ne keltų įtarimą, kad yra ištraukta iš metalo laužo arba kitos moters spintos?
Ką privalu daryti ir ko – ne, kad plaukai – karūna, kurią kiekviena turime, – atrodytų išties karališkai ir mums tikrai tiktų, o ne keltų įtarimą, kad yra ištraukta iš metalo laužo arba kitos moters spintos?
Ką privalu daryti ir ko – ne, kad plaukai – karūna, kurią kiekviena turime, – atrodytų išties karališkai ir mums tikrai tiktų, o ne keltų įtarimą, kad yra ištraukta iš metalo laužo arba kitos moters spintos? / 123rf.com nuotr.

Čia rasite naudingų patarimų vargstančioms dėl pernelyg besiriebaluojančių, sausų, trapių, garbanotų plaukų ir neišsirenkančioms tinkamos dažų spalvos. Dalis informacijos – iš garsenybių grožiu besirūpinančių profesionalų „virtuvės“. Iškart pasakysime: bene svarbiausia, jų nuomone, yra kasdien gerai išsimiegoti, suteikti kūnui progų pasimankštinti, aprūpinti jį visomis reikalingomis maisto medžiagomis ir paisyti sveikatai naudingo pastarųjų santykio, atsisakyti rūkymo bei kitų žalingų įpročių, o jau paskui – visa kita. Plaukai išduoda, kaip mes gyvename.

Riebaluotis linkę plaukai

Labai dažnai plaunant plaukus, smarkiai stimuliuojamos galvos odos riebalinės liaukos ir dėl to jos išskiria daugiau sebumo – riebalų, kurie palaiko odos ir plaukų drėgmę, elastingumą. Tačiau kai atsiranda šių išskyrų perteklius, plaukai riebaluojasi. Taigi galvą trenkant kasdien gali susidaryti užburtas ratas.

Kita problema, kylanti dėl pernelyg dažno plovimo: šaknys vis tiek riebaluojasi, tačiau kitos plaukų dalys nusausėja, ima lūžinėti, skilinėja galiukai.

Padėsite sau, jei:

♦ plaudamos plaukus kasdien rinksitės neutralų pH turintį šampūną, pavyzdžiui, vaikišką arba kasdienio naudojimo;

♦ plovikliu įtrinsite galvos odą kuo švelniau;

♦ perskalausite virintu arba į ledą sušaldytu, atitirpintu ir pašildytu vandeniu;

♦ kondicionieriumi tepsite tik dalį plaukų – nuo vidurio iki galiukų;

♦ bent ne darbo dienomis apsieisite be trinkimo procedūros ir džiovintuvo;

♦ naudodamos plaukų formavimo priemones su aliejumi arba silikonu saugositės, kad jos nepatektų ant galvos odos;

♦ apsilankysite pas gydytoją, nes galvos oda, taigi ir plaukai, gali riebaluotis dėl hormonų disbalanso. Tokiu atveju šampūnų keitimas ir kitos priemonės mažai tepadės.

Sausi, trapūs plaukai

Klystate, jei manote, kad pakaks dažniau panaudoti kondicionierių ir problema dings. Turite papildomai palepinti plaukus koncentratais, turtingais drėkinamųjų ir maitinamųjų medžiagų, be to, būtina valgiaraštį sudaryti taip, kad jų netrūktų ir organizme, t. y. rinktis gerai subalansuotą maistą.

Padėsite sau, jei:

♦ plaudamos plaukus vengsite kieto, karšto vandens, kuris džiovina (tačiau nepersistenkite – šaltas vanduo nepašalina visų nešvarumų);

♦ prieš naudodamos šampūną praskiesite vandeniu (jokiu būdu negalima jo pilti tiesiai ant galvos!);

♦ perskalausite plaukus virintu arba į ledą sušaldytu, atitirpintu ir pašildytu vandeniu; jį parūgštinus citrinų sultimis arba actu plaukai bus švelnesni, labiau blizgės;

♦ išplovusios kaskart sudrėkinsite kondicionieriumi (atkreipkite dėmesį, koks tai produktas – nuplaunamas ar ne), porą kartų per savaitę užsitepsite kaukę (beje, kondicionierius  plaukų paviršių atkuria, bet neapsunkina, t. y. nesumažina purumo, o balzamas tarsi įvelka plaukus į maišelius – jie tampa švelnūs, bet ne tokie purūs, todėl nerekomenduojama juo tepti plonų plaukų);

♦ apimčiai didinti rinksitės kokybiškus produktus (tik nepadauginkite!);

♦ atsisakysite priemonių, kuriose yra alkoholio;

♦ dažysite augalinės kilmės dažais (jie – mažiausiai kenksmingi) ir kuo rečiau;

♦ išsiversite be džiovintuvo, tiesinimo ir garbanojimo žnyplių ar bent jau naudosite priemones, saugančias nuo karščio, o džiovintuvą judinsite visomis kryptimis ir nukreipsite oro srovę 45 laipsnių kampu – tada nedeginsite plaukų;

♦ vengsite chloruoto, vasarą – sūraus vandens, nepamiršite apsaugos nuo saulės priemonių (galvos apdangalo, specialių produktų su SPF).

Garbanoti plaukai

Tokių plaukų savininkės, nesaugančios jų nuo karščio visais įmanomais būdais, daro sau meškos paslaugą: aukšta temperatūra plaukus džiovina, skatina pūstis, veltis, lūžinėti.

Padėsite sau, jei:

♦ džiaugsitės natūralia gamtos dovana ir nekankinsite plaukų tiesinimo žnyplėmis;

♦ įsigysite specialiai garbanotiems plaukams skirtą šampūną ir kondicionierių;

♦ kasdien ar bent kas antrą dieną drėkinsite juos nenuplaunamu kondicionieriumi;

♦ keletą kartų per mėnesį palepinsite garbanas smarkiai koncentruota drėkinamąja priemone arba alyvuogių aliejumi (įmasažavusios uždenkite plaukus plastikiniu maišeliu ir pusvalandį palaikykite);

♦ išplautų plaukų jokiu būdu netrinsite – tik nusausinsite rankšluosčiu;

♦ apsieisite be džiovintuvo;

♦ vengsite tankių šukų ir šepečių, naudosite retas šukas;

♦ išplautus ir suteptus kondicionieriumi susimazgiusius plaukus iškedensite pirštais. Dar reikėtų pašukuoti retomis šukomis nuo galiukų šaknų link, tada perskalauti vandeniu ir panaudoti aliejų plaukų galiukams.

Netinkami atspalviai 

Nusidažiusios plaukus tegu ir pačia madingiausia, jums labai patinkančia, bet nederančia su jūsų prigimtimi spalva gerai neatrodysite. Renkantis dažus patartina atsižvelgti į akių, natūralius odos ir plaukų atspalvius.  

Šaltasis tipas. Gali tikti šalti, melsvi, dūmų, pelenų, rubino, granato, burgundiško vyno, bet netiks gelsvi, rusvi, auksiniai, bronziniai atspalviai, jei jūsų:

♦ rankų kraujagyslės atrodo melsvos, o prie veido labiausiai dera žydras šalikėlis;

♦ natūralūs plaukai yra melsvai juodi, tamsiai rudi, vidutiniškai šviesūs pelenų atspalvio;

♦ nenudegusi ir nepudruota oda yra rožinio atspalvio (ir labai šviesi, ir tamsesnė);

♦ akys labai tamsios, pilkai arba tamsiai mėlynos, graikinių riešutų spalvos su balkšvai pilkomis arba žydromis dėmelėmis.

Šiltasis tipas. Gali tikti aukso, smėlio, saulės, medaus atspalviai, bet netiks balti, dervos juodumo, melsvo, violetinio atspalvių dažai, bet kokia spalva, kurios pavadinime yra žodis „pelenai“, jei jūsų:

♦ rankų kraujagyslės atrodo žalsvokos, o prie veido labiausiai dera oranžinis šalikėlis;

♦ natūralūs plaukai yra rausvi, šviesūs auksiniai, tamsiai rudi su auksinėmis ar rusvomis sruogelėmis;

♦ nenudegusi ir nepudruota oda yra rausvo, rusvo ar persikinio-kreminio atspalvio, strazdanota;

♦ akys šviesiai rudos, žalsvai mėlynos, žalios, riešutmedžio spalvos su auksinėmis ir rudomis dėmelėmis.

Pasinaudokite žvaigždžių grožio receptais

Tokioms garsenybėms kaip Jessica Simpson ar Gwen Stefani tereikia surinkti savo plaukų stilisto telefono numerį ir jų poreikiai bus patenkinti, problemos išspręstos. Dauguma iš mūsų tokių tarnauti pasirengusių burtininkų neturime, tačiau kas neleidžia pasinaudoti prieinama informacija, kodėl kino, televizijos ir scenos žvaigždžių puošmenos atrodo taip, lyg jų neveiktų genai, laikas ir aplinka?

AFP/„Scanpix“ nuotr./Liv Tyler
AFP/„Scanpix“ nuotr./Liv Tyler

Labiau žvilgės. Liv Tyler plaukų stilistė Tina Cassaday naudoja ledukus iš šaldytuvo, nes stirksantys kutikulos žvyneliai, veikiami žemos temperatūros, nusileidžia ir dėl to geriau atspindi šviesą. (Kutikula – plauko odelė, sudaryta iš plokščių suragėjusių ląstelių, kurios išsidėsčiusios kaip žvynai.) Ledukais reikia braukti plaukus vertikaliai.

Suvaldysite nepaklusnius. Kaip garsenybėms pavyksta išlaikyti savo plaukus tokius idealiai glotnius, be jokių netikėtai susiraičiusių „saviveiklininkų“? Pasirodo, visai paprasta – tereikia tepamojo plaukų blizgio arba vaško. Anot Crystal Tesinsky, ji šiomis priemonėmis ištiesina nereikalingas savo garsių klienčių garbanėles, suglaudžia išsišakojusius galiukus. Pavyzdžiui, dailindama ne itin paklusnius Kelly Ripos plaukus, ištrina tarp delnų truputį priemonės (pakanka žirnio dydžio kiekio) ir perbraukia juos išilgai, patepa galiukus, po to švelniai pašukuoja šukomis.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jessica Simpson
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jessica Simpson

Šaknų makiažas. Blondinės Jessicos Simpson plaukų stilistas Kenas Pavesas vos išlindusias tamsias šaknis maskuoja kempinėle ir vokų šešėliais, kurių spalva – tokia pat kaip plaukų. Pasak jo, šviesiaplaukėms tinka blizgesio turintys šešėliai.

Dažyti, bet atrodo sveiki. Gwen Stefani plaukai nuo tokio kiekio baliklio ir dažų turėtų lūžinėti ir trupėti, tačiau jie atrodo nepriekaištingai. Plaukų stilisto Marko Slickerio patarta, dainininkė keletą kartų per savaitę tepa savo platininę puošmeną priemone, turtinga baltymų (balinami plaukai juos praranda), be to, labai saugo nuo saulės – naudoja specialius aliejus, kitus produktus su SPF.

Vitaminų kokteilis

Jei išgersite jo, gardaus ir maistingo, bent kartą per savaitę, apsirūpinsite medžiagomis, kurios padarys plaukus sveikesnius, vešlesnius, jie greičiau augs ir labiau spindės.

Reikės:

1 puodelio natūralaus jogurto,

2 puodelių lieso pieno,

1 mažo banano,

1 papajos arba mango,

2 šaukštelių alaus mielių,

1 šaukštelio kviečių gemalų,

1/2 šaukštelio cinamono,

1 šaukštelio vanilės esencijos,

1 šaukštelio melasos (cukranendrių sirupo; galima apsieiti).

Papajos ir mangai turi vitamino A, kuris saugo nuo pleiskanų, suteikia plaukams žvilgesio; bananai, mielės, jogurtas, melasa padeda išlaikyti pH balansą ir sodrią spalvą; kviečių gemalai skatina augimą; piene esantis kalcis stiprina plaukus.

Visus komponentus plakite plaktuvu porą minučių.

Kas ir kaip prižiūri plaukus

Marcus Nikolia/Profoto nuotr./Vaiva Abromaitytė
Marcus Nikolia/Profoto nuotr./Vaiva Abromaitytė

Vaiva Abromaitytė, fotografė: „Didžiausia klaida, kurią darau, – savo ilgus plaukus per retai šukuoju, todėl jie susivelia ir labai nervina. Tačiau nėra laiko skirti jiems daug dėmesio. Manau, plaukams svarbiausia – ką valgai ir kaip jautiesi, o visos tos priemonės ir procedūros... Pagrindiniai produktai, be kurių neapsieinu, – šampūnas ir balzamas. Jų įsigyju vaistinėse (atrodo, kad ten turėtų būti geresni) arba perku lietuviškus. Tingiu džiovinti džiovintuvu, taigi šiuo požiūriu plaukų nežaloju – jie išdžiūsta natūraliai. Kai būnu kirpykloje, paprašau, kad užteptų kaukę. Bet dažniausiai pakerpa ir nudažo kolegos plaukų stilistai. Nemėgstu „teisingų“ šukuosenų. Beje, lankydamasi užsienyje paprastai užeinu į juodaodžių kirpyklą – ten man pripina kasyčių, kurios gelbsti nuo kaltūnų.“

Atlikėjos archyvo nuotr./Dainininkė Eva
Atlikėjos archyvo nuotr./Dainininkė Eva

Eva, dainininkė: „Galvą trenku kasdien. Jei to nedaryčiau, blogai jausčiausi – lyg išėjusi į gatvę suplyšusia kojine. Išsidžiovinu džiovintuvu, bet jokių apsaugos nuo karščio priemonių nenaudoju. Tik patepu galiukus specialiu aliejumi, jei pamatau, kad ima skilinėti. Jį perku kirpykloje, o šampūną ir balzamą – tiesiog parduotuvėje. Labai svarbu kvapas – pagal jį ir renkuosi priemones. Mano plaukus palepina plaukų stilistas. Kadangi nuolat dažausi (darau tai jau apie dešimt metų), juos reikia ir padrėkinti, ir pamaitinti. Pati namie to nedarau, nes esu tinginė, be to, verčiau šį darbą patikėti profesionalui – jis geriausiai žino, ko reikia. Mano plaukai tikrai geri: stilistas yra juokavęs, kad ant galvos galima užpilti rūgšties – nieko nenutiks, nes ji praras savo savybes. Kartą mėginau pati nusidažyti mėlynai, bet išėjo šnipštas: spalva visiškai nepasikeitė, tik paskui plaunant plaukus mėnesį buvo mėlynas vanduo.“

Rasa Tapinienė, žurnalistė: „Mano natūralūs plaukai – grūdų gelsvumo. Juos balinu, dažau kartą per tris mėnesius jau šešerius septynerius metus. Jokių kaukių – nei pirktinių, nei liaudiškų – nenaudoju, tačiau kirpėjai plaukus giria. Pagrindinė priemonė, kurios nuolat reikia, – šampūnas. Perku lietuvišką. Kondicionieriumi perskalauju tik retkarčiais. Vienintelis profesionalų produktas – priemonė nuo geltonavimo, ja tepuosi kartą per savaitę. Kadaise turėjau plaukus iki juosmens, bet dabar kerpuosi trumpai – išplauti jie išdžiūsta, kol geriu kavą, taigi apsieinu be džiovintuvo. Kirpykloje jokių specialių kaukių neprašau – mane tik nudažo ir padailina kirpimą. Kartais kyla noras labiau pasirūpinti plaukais, pavyzdžiui, prisipirkti kaukių, vitaminų... Na, įsigijau vitaminų, išgėriau porą kartų, paskui jie taip ir stovėjo, kol baigėsi galiojimo laikas. Prieš kelias savaites užėjau į vaistinę, ten specialiu prietaisu vertino plaukų struktūrą – manųjų labai gera.“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Agnieška Olševska-Dobrovolska su augintiniu
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Agnieška Olševska-Dobrovolska su augintiniu

Agnieška Olševska, renginių organizatorė: „Kad ir ką sakytų kirpėjai, kiekvieną dieną plauti plaukų, mano nuomone, negalima, nes jie pripranta prie tokio režimo, o tai nėra gerai. Pagimdžiusi labai nerimavau, kad, kaip ir daugeliui jaunų mamyčių, jie pradės slinkti. Bet taip neatsitiko – priešingai, ir nagai, ir plaukai sustiprėjo. Tiesa, naudoju vaistinėje parduodamas priemones su mineralais galvos odai stiprinti bei kitas, saugančias nuo slinkimo, geriu vitaminus. Dar prieš pastojant buvo laikotarpis, kai plaukai labai slinko ir jau buvau tikrai išsigandusi. Tai sieju su patirtu stresu, kurio pasekmės, kaip įsitikinau, pasireiškė ne iškart, o po dviejų trijų mėnesių. Esu bandžiusi įvairių plaukų priežiūros produktų. Kalbant apie šampūnus, joks kitas man taip netinka kaip su alumi. Galiu pasakyti, kad garsios kompanijos ženklas dar negarantuoja, jog priemonė tau bus tokia gera, kaip tikiesi. Manau, prieš jas perkant reikia labai gerai žinoti, kokie tavo plaukai, kokio poveikio nori, – tada lengviau pataikyti. O sveikatos plaukams labiausiai prideda arba atima žmogaus vidinė būsena.“  

Konsultavo plaukų stilistė Sigita Vilčinskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų