„Žmonės, kurie galvoja, kad bitininkystei reikia žemės plotų, sodų ar didelių laukų, klysta. Dabar bites laikyti gali kone kiekvienas miestietis. Tam pakanka balkono, terasos ar namo stogo. Turime nuostabius, žalius miestus, kuriuose daug medžių ir žydinčių augalų“, – LNK laidoje „Nuo... Iki...“ žiniomis dalijosi 30-metis bitininkas Paulius Chockevičius.
Filmavimo grupę vyras pasitiko pačiame miesto centre ir pažadėjo, kad pakilę ant 15-os aukštų pastato stogo galėsime pasigrožėti ne tik nuostabia miesto panorama – pamatysime tai, ko daugelis kasdien šalia vaikščiojančių žeme nė neįsivaizduoja. Nuo terasos atsiverė ne tik miesto vaizdas, netrukus nosį maloniai ėmė kutenti vaško kvapas, o įsiklausius buvo galima išgirsti tylų trijų bičių šeimų dūzgimą.
Bitės ant pastatų stogų Lietuvos miestuose gal ir skamba neįtikėtinai, bet, pasak Pauliaus, Europos didžiuosiuose miestuose tai jau tapo įprasta. Paulius parodė, kad geriau įsižiūrėjus į spalvingus avilius galima pamatyti ne tik ant čia pat esančio Seimo, tačiau ir ant kitapus upės esančio verslo pastato stogų.
Pasaulio mokslininkai vis dažniau cituoja garsią Alberto Einšteino prognozę, kad, jei pasaulyje išnyktų bitės, žmonija išgyventų tik ketverius metus. Visame pasaulyje bičių sparčiai mažėja, o kokios to priežastys, vis dar spėliojama.
Pasak Pauliaus, kalbos, esą mieste auginamų bičių medus užterštas, yra mitas. Tai paneigia ir bitininko atlikti medaus, surinkto iš miesto centre auginamų bičių, tyrimai. Pasirodo, toks medus neretai net sveikesnis nei bičių, sunešančių jį iš toli nuo miesto, nes ūkininkai dirbamuose laukuose dažnai naudoja cheminius preparatus, saugančius augalus nuo ligų ir kenkėjų.
Gyvenimo būdo laida „Nuo... Iki...“ – pirmadieniais, 20 val. per LNK.