15min studijoje – atvira ir jautri diskusija: apie valgymo sutrikimus kitokiu kampu

Anoreksija nėra tik žodis, tai nėra tik valgymo sutrikimas. Tai sunki liga, kuri aukštyn kojomis apverčia gyvenimą. Ir nors šiuo metu vis dažniau kalbama apie pozityvų kūno kultą, grožio išaukštinimas vis dar viena aktualiausių šiandienos temų. 15min studijoje – atviras ir jautrus pokalbis su spektaklį apie valgymo sutrikimus sukūrusia režisiere, aktore Andra Kavaliauskaite, anoreksija sirgusiu modeliu Paula Čepinskaite ir jos mama, psichologe Jūrate Bortkevičiene.
Andra Kavaliauskaitė, Jūratė Bortkevičienė, Paula Čepinskaitė
Andra Kavaliauskaitė, Jūratė Bortkevičienė, Paula Čepinskaitė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Alytaus miesto teatro aktorė A.Kavaliauskaitė prieš vasarą pristatė savo naują, jautrų ir intymų spektaklį „Seen“, kuriame kalbama apie kūno kultą visuomenėje ir iš to kylančias problemas. Spektaklio režisierė atvira – su šia skaudžia tema teko susidurti asmeniškai, todėl norisi kalbėti vis garsiau ir garsiau.

VIDEO: Valgymo sutrikimai: nuo ko viskas prasideda ir kuo gali baigtis?

„Valgymo sutrikimai, kūno kultas, kito formuojama nuomonė ir kritikcizmas (mūsų komandos žodis) – temos, į kurias nūdienoje noromis nenoromis atsimušame beveik kiekvieną dieną. Kartais pastebime, sureaguojame, o kartais tarsi paliekame seen ir praeiname“, – pristatydama spektaklį sako kūrėja A.Kavaliauskaitė.

15min studijoje taip pat svečiavosi savo išskirtinę istoriją papasakojusios mama ir dukra. Apie anoreksiją, apie pasiektą šios ligos dugną ir akistatą su mirtimi dalijosi sunkia liga sirgusi manekenė Paula Čepinskaitė ir jos mama – psichologė Jūratė Bortkevičienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis