„Labai palaikau šią idėją, džiaugiuosi, kad Lietuva prie jos prisijungė. Manau, turime kuo didžiuotis“, – 15min sakė Beata.
Pasak jos, Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Neonatologijos centro vadovo Arūno Liubšio idėja įkurti Lietuvoje Pieno banką šalį pakėlė į „kitą lygą“ – Lietuva kartu su Latvija ir Rumunija buvo tos šalys, kurios iki šiol tokio banko neturėjo.
TAIP PAT SKAITYKITE: Beata Nicholson tapo Pieno banko ambasadore: jei galės, aukos ir pati
„Mane prisijungti prie Pieno banko pakvietė dar tuomet, kai laukiausi. Kadangi visus savo vaikus maitinau pati, man buvo garbė tapti tokio projekto dalimi“, – sakė Beata.
Tapusi donore ji padės Santariškių ligoninėje gydomiems neišnešiotiems kūdikiams ir sergantiems vaikams, kuriems reikia motinos pieno. „Yra mamų, kurios pieną į banką neša litrais, tačiau čia nėra jokių taisyklių, jokios prievolės. Apskritai, tai gana subtilus dalykas – mamos, kurios žindė savo vaikus, žino, kad maitinimas krūtimi nėra toks paprastas dalykas. Ne visada to pieno pakankamai būna. Todėl ir prisijungimas prie donorystės – individualus, kiek kas gali, tiek“, – pasakojo Beata.
Pieno banko donore tapti gali kiekviena mama, tereikia pasidaryti kraujo, pieno bakteriologinius tyrimus, užtikrinti, kad esate sveika.
„Už pieną niekas nemoka, tai daroma iš geros valios. Tačiau gera pasidalinti gerais darbais, prisidėti prie kažko vertingo – juk tai žmogiškas dosnumas. Džiaugiuosi tapusi donore, manau, kad tai svarbu visiems Lietuvos vaikams plačiąja prasme – juk motinos pienas yra ir geriausias maistas, ir vaistas. Noriu, kad tie vaikučiai augtų sveiki, greičiau pasveiktų, todėl jei galiu duoti šį tą gero – kodėl ne?“ – retoriškai kalbėjo Beata.
TAIP PAT SKAITYKITE: Beata Nicholson susilaukė trečio vaiko: berniuką pavadino Harrisonu