„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Plinta šokiruojantys liudijimai apie narkotikus ir prievartą garsiame Vilniaus klube: prabilo jo atstovai

Pastarąsias savaites vienas iš populiarių Vilniaus naktinių klubų skendi kaltinimų jūroje. Nukentėję asmenys dalinasi šokiruojančiomis istorijomis, kurios nutiko linksminantis jų erdvėje – nuo paralyžiuojančių narkotikų kokteiliuose iki seksualinio priekabiavimo. Kai kurie net pačią klubo administraciją vadina „juoduomene“. Sekmadienio popietę garsus klubas paviešino savo poziciją.
Vilniaus naktinis klubas „Opium“ / Tautvydo Stuko nuotrauka
Vilniaus naktinis klubas „Opium“ / Tautvydo Stuko nuotrauka

Pačiame Vilniaus centre įsikūręs naktinis klubas „Opium“ pastaruoju metu sulaukė daugybės kaltinimų. Viešojoje erdvėje plinta nukentėjusių istorijos, kuriose žmonės pasakoja, kad etatiniai šio klubo lankytojai kitiems į kokteilius pildavo narkotinių medžiagų, dalis jų net patyrė seksualinį priekabiavimą ar prievartą. Tarp nukentėjusių ne tik moterys – dalis vyrų teigė, kad klubo bendruomenės nariai šokių aikštelėje lietė jų intymias vietas, o vienas iš jų net sulaukė sms žinučių su itin atviromis nuotraukomis.

Po mestų kaltinimų į šias istorijas sureagavo ir klubo „Opium“ administracija, kuri teigia istorijose minimus asmenis įtraukusi į „juodąjį“ klubo lankytojų sąrašą.

Vilniaus naktinis klubas „Opium“ / Tautvydo Stuko nuotrauka
Vilniaus naktinis klubas „Opium“ / Tautvydo Stuko nuotrauka

„Tai yra klubo administracijos bendrai parengtas tekstas. Suprantame, kad jis galėjo būti publikuotas anksčiau, lygiai taip pat suprantame, kad viešojoje erdvėje bus smulkiai aptariamas kiekvienas jo teiginys.

Visas žinutes apie įvykius, kuriuose dalyvavo ar dalyvauja su mūsų klubu siejami žmones, matome, skaitome ir gilinamės į aplinkybes. 100% palaikome visas istorijose minimas ar jas pasakojančias aukas.

Nepateisiname ir nedangstome smurto ir priekabiavimo. Nė vieno žmogaus, net ir ilgamečių lankytoju, didžėjų ar promoterių toksiškas ar nusikalstamas elgesys nėra ir nebus toleruojamas.

Nors ir negalime prisiimti atsakomybės už klubo lankytojų ir čia grojančių atlikėjų asmeninius pasirinkimus, elgesį ar charakterio savybes, dedame visas pastangas, kad užkirstume kelią tokiam elgesiui.

Trumpai apie tai, kaip elgėmės, elgiamės ir elgsimės.

Ką padarėme:

• Praėjusią savaitę, tik pasklidus informacijai apie psichologinį ir fizinį smurtą, iš klubo renginių ir bendruomenės neribotam laikui pašalinome T.V.

• Apnuodijimo istorijoje minimas T.S. mūsų renginiuose taip pat nebėra pageidaujamas.

Ką darome:

• Skatiname patyrus bet kokios formos smurtą ar diskriminaciją iškart kreiptis j klubo personalą. Puikiai suprantame, kad labai sunku šnekėti apie traumuojančias patirtis, todėl dažnai prabylama tik po labai ilgo laiko. Tačiau svarbu suprasti, kad patikrinti informaciją praėjus savaitėms, mėnesiams ar metams yra sudėtinga.

Tautvydo Stuko nuotr./Sostinės klubas „Opium“
Tautvydo Stuko nuotr./Sostinės klubas „Opium“

• Jei manote, kad klube neturėtų lankytis konkretūs asmenys, kurių elgesys jums kelia nerimą ar nepatogumą, informuokite mus – esame pasirengę įtraukti tokius žmones į juodąjį sąrašą.

• Klubo personalui reguliariai organizuojame mokymus smurto ir diskriminacijos tema, mokome, kaip elgtis, renginyje pastebėjus smurto ir diskriminacijos požymius.

• Baro darbuotojai žino slaptą pagalbos šauksmą – „Angel Shot“. Patyrus smurtą, diskriminaciją, priekabiavimą, apsinuodijus, įtarus apsinuodijimą ar tiesiog pasijutus nejaukiai – eikite prie baro ir užsisakykite „Angel Shot“. Klubo kolektyvas padės susiorientuoti, adekvačiai įvertinti situaciją, o esant reikalui bus kreiptasi ir į policiją.

Ką darysime:

Visada yra kur padirbėti svečių saugumo klausimu, todėl:

• Gerai matomose vietose (prie baro, tualete, rūkykloje ir pan.) bus kabinami plakatai, informuojantys apie mūsų politiką smurto ir diskriminacijos klausimais bei instruktuojantys, ką daryti tokiais atvejais.

Tokią pačią praktiką taikysime ir išvažiuojamuose renginiuose.

• Sukūrėme specialų el. paštą report@opiumclub.It, skirtą kreiptis aukščiau minėtais atvejais, jei visgi nedrąsu tai daryti gyvai. Tačiau pasikartosime: kuo incidentas šviežesnis, tuo lengviau išsiaiškinti tiesą, todėl laikas šiuo atveju yra lemiamas faktorius.

Kuo daugiau tikslių faktinių aplinkybių, tuo greitesnis atsakas. Jei kyla bent menkiausių įtarimų – nedelskite, nelaukite, nedvejokite.

Paštas jau veikia.

Nuo pat klubo ištakų vadovaujamės saugios aplinkos principu ir buriame glaudžią, draugišką, vienas kita palaikančią muzikos mylėtojų bendruomenę. Visuomet buvome ir būsime prieš bet kokios formos smurtą, diskriminaciją ar kitokio pobūdžio toksišką elgesį. Klubas ir visa organizacija netoleruoja ir netoleruos ne vieno asmens, kuris pažeidžia kitų lankytojų privatumą bei laisvo apsisprendimo teisę.

Esame pasirengę išklausyti visus šiuo metu viešojoje erdvėje aptariamus įvykių dalyvius ir liudininkus, tad jei norite su klubo atstovais pabendrauti tiesiogiai, taip pat jei turite įžvalgų, kaip galėtume kurti geresnę atmosferą klube ir užkirsti kelią nepageidaujamam bei nusikalstamam elgesiui, susisiekite report@opiumclub.It. Būkite saugūs“, – viešame pareiškime rašė naktiniu klubo „Opium“ administracija.

Žmonės.lt susisiekė su naktinio klubo „Opium“ išplatintame pranešime minimais asmenimis. Gavę jų komentarą, tekstą papildysime.

Moterų informacijos centras +370 52629003, mic@lygus.lt.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba
Jei reikia pagalbos vaiko teisių klausimais
Skambinkite pagalbos telefonu 8 800 10 800 arba rašykite žinutę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pokalbių laukelyje „Pasikalbėkime“. Pranešti apie pažeidimą galima vaiko teisių apsaugos skyriuose, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje, arba skambinti telefonu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau