Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Po angelo sparnu...

Artėjant Šv. Kalėdoms, vis dažniau pajuntame nenumaldomą norą skleisti gėrį ir džiuginti aplinkinius. Šiuo metų laiku kaip niekada tikime gerumo angelais…
Audrius Giržadas ir angelas
Audrius Giržadas ir angelas / Mariaus Žičiaus nuotr.

 

Tomo Kapočiaus nuotr./Agnė Zuokienė
Tomo Kapočiaus nuotr./Agnė Zuokienė

Agnė Zuokienė: „Angelai gyvena kai kuriuose iš mūsų“


Verslininkė Agnė Zuokienė sako pažįstanti ne vieną angelą. „Visa širdimi tikiu angelais. Manau, kad jie gyvena kai kuriuose iš mūsų, – šypsosi moteris. – Aš tokių žmonių pažįstu labai daug. Gal ir nepatikėsite, bet dauguma angelų gyvena mažuose Lietuvos miesteliuose ir stebina aplinkinius gerais darbais, už kuriuos neprašo nė menkiausio atlygio. Mano nuomone, nėra tokio reiškinio kaip angelas sargas. Tikroji šių žodžių prasmė yra meilė žmonėms, aplinkai, netgi sau, todėl nuo mūsų pačių priklauso, kaip plačiai bus išskleisti angelų sargų sparnai.“


Paklausta, ar jos namuose sparnus yra išskleidęs koks nors angelas, ponia Agnė sako labiausiai besidžiaugianti Dalai Lamos palaimintu angelu. „Visiems puikiai žinomas yra Užupio, kuriame aš gyvenu, angelas. Jis toks harmoningas, nes laikosi ant rutulio, kurio sąlytis su kolona yra labai mažas ir trapus… Su šio angelo idėja susipažinau prieš dešimt metų, lėšos, kurias rinkome jo statybai, labai suvienijo Užupio bendruomenę.


Mano namuose yra mažesnė šio angelo kopija, kurią pašventino lankydamasis Dalai Lama. Jis užrišo ant skulptūrėlės tibetietišką juostą. Nenurišame jos iki šiol. Be šio angelo, mano namuose dar yra pieštų, nertų ir nulipdytų iš molio angelų.“


Audrius Giržadas: „Apie angelus sargus garsiai kalbėti negalima“


Televizijos prodiuserio ir laidų vedėjo Audriaus Giržado namuose gyvena ypatingas angelas.
„Savo namo kieme ant nupjauto sudžiūvusio medžio kamieno jau senokai įkurdinau Vilniaus angelų skulptūrų autoriaus Vaidoto Ramoškos sukurtą angelą. Jis čia puikiai tinka ir, manau, taip pat puikiai jaučiasi. Prisipažinsiu, nors nesu labai tikintis, šis angelas mano namuose jau trečias ir labai ypatingas.“


Kuo gi išsiskiria Audriaus angelas? „Kai buvau susitikęs su skulptoriumi Vaidotu Ramoška, šnekučiavomės, kokio angelo norėčiau, – pasakoja prodiuseris. – Nutariau, kad mano angelas bus su riedučiais, bet skulptorius buvo toks užimtas, kad po kurio laiko net pamaniau, jog mano prašymą užmiršo. Bet vieną dieną suskambo skambutis į vartus – mano angelas atvažiavo. Tiesa, pakeliui pametė riedučius ir liko basas.“


Apie žaismingo ir valiūkiško angelo kaimynystę televizijos prodiuseris galvojo kelerius metus ir niekada nesigailėjo jį įkurdinęs. Ar basakojis angelas yra Audriaus angelas sargas? „Apie angelus sargus garsiai kalbėti negalima“, – paslaptingai nuščiūva A. Giržadas.

 

Gedimino Žilinsko nuotr./Sigutė Ach
Gedimino Žilinsko nuotr./Sigutė Ach

Sigutė Ach: „Tikiu angeliškai gera kūrybine energija“

 

Dailininkė Sigutė Ach neįsivaizduoja angelo kaip žmogaus su baltais drabužiais ir sparnais. „Vargu ar tokį angelą man kada nors pasiseks išvysti, – šypsosi moteris. – Aš tikiu ne tokiais angelais, bet gerąja angeliška energija, kuri yra konstruktyvi ir įkvepianti kurti. Nors gamtoje viskas auga ir žydi, o paskui pūva ir džiūsta, angeliškoji energija suteikia žmogui sparnus ir leidžia pakilti tarsi jį sukurdama, augindama ir neleisdama sunykti. Tokios energijos palytėti žmonės vaikšto smilgų viršūnėmis, o jų akys žėri meile. To žmogaus viduje tarsi apsigyvena geroji dvasia.“


Paklausta, galbūt jos namuose ar širdyje yra apsigyvenęs koks nors angeliukas, Sigutė Ach sako jų turinti nemažai. „Anksčiau labai mėgau piešti merginas su įvairiausiais sparnais – laumžirgio, paukščio, šie paveikslai primena angelus, – pasakoja dailininkė. – Nemažai angeliukų man padovanojo ir artimieji. Turiu pačių įvairiausių: ir stiklinių, ir krištolinių, ir molinių, ir iš kitokios medžiagos. Jų funkcija nėra mane saugoti, jie tik puošia namus. O štai angeliškoji energija mane dažnai paliečia, ir tada man išdygsta sparnai. Tai puikus jausmas. Noriu palinkėti, kad visiems žmonėms nors trumpam išdygtų sparnai...“

 

Tomo Kapočiaus nuotr./Vaidotas Ramoška
Tomo Kapočiaus nuotr./Vaidotas Ramoška

Vaidotas Ramoška: „Balti angelai tapo Vilniaus simboliu“

 

Skulptoriaus Vaidoto Ramoškos iniciatyva sostinės aikštėse ir skveruose nutūpę balti angeliukai džiugina vilniečius ir miesto svečius. „Angelai nejučia tapo Vilniaus simboliu, – pasakoja menininkas. Juk kiekvienas miestas turi savo simbolį: Briuselio negalime įsivaizduoti be garsiosios Berniuko skulptūrėlės, Kopenhagos – be Undinėlės. Džiugu, kad Vilniaus miesto simboliu tampa mano rankomis kurti balti angeliukai…“

Ar pats menininkas tiki antgamtinėmis angelų galiomis? Vaidotas sako, kad aplinkybės privertė tuo tikėti. „Kai pradėjau puošti miestą angelų skulptūromis, norėjau pažiūrėti, ar žmonės nepakels rankos prieš angeliukus. Tada ir paaiškėjo, kad vilniečiai dar nebuvo pasirengę priimti ir pamilti šių būtybių. Jie nutraukė angelams sparnus, du iš jų visiškai suniokojo, – prisimena skulptorius. – Bet vėliau pasirodė, jog daugiau buvo angeliukus ginančių nei naikinančių. Kartą atvykęs „gydyti“ sužeisto angelo pamačiau žmones, jau slaugančius mano angelėlį: nulaužtas angeliuko dalis jie mėgino priklijuoti lipnia juosta. Dabar tikiu, kad angelo simbolis skleidžia ypatingą, gėrį žmonių širdyse pažadinančią energiją.“ 

 

Žurnalo „Ji“ redakcijos nuotr./Ričardas Doveika
Žurnalo „Ji“ redakcijos nuotr./Ričardas Doveika

Ričardas Doveika: „Bažnyčia sėkmingai „bendradarbiauja“ su angelais“


Kunigas Ričardas Doveika sako, kad Bažnyčios ir Krikščionybės santykis su angelais yra ypač artimas: „Angelas yra pusiau dieviška būtybė – tarsi tarpininkas tarp žmonių ir Dievo. Jie kaip ir žmonės yra Dievo tarnai, paklūsta Dievui ir vykdo jo valią. Dažniausiai jų užduotis yra globoti ir saugoti žmones nuo kasdien iškylančių įvairiausių grėsmių. Angelai gali guosti, stiprinti žmogų ir parodyti jam kelią priimti teisingus sprendimus.“ Kunigas Ričardas Doveika atskleidžia, kad vadovaujantis Biblija angelai negarbinami, bet maldomis į juos kreiptis galima. „Bažnyčia sėkmingai „bendradarbiauja“ su angelais ir kalbasi su jais maldomis, – dėsto kunigas. – Šie Dievo pasiuntiniai yra labai naudingi ir man, Bažnyčios atstovui. Labai džiugu, kad angelo simbolis yra gerbiamas ir žmonės tiki jo egzistavimu bei gerais darbais.“ 

Apie angelus

Pagal krikščionybę, angelas yra pusiau dieviška būtybė, atliekanti tarpininko tarp žmonių ir Dievo funkciją. Senajame Testamente žodis „angelas“ vartojamas trimis reikšmėmis:
•    pasiuntinys;
•    pranašas, tarpininkas tarp Dievo ir žmogaus;
•    pusiau dieviška būtybė, turinti arba neturinti fizinį pavidalą, gali būti ir nematoma. Senajame Testamente angelai minimi kaip vieninteliai Dievo tarnai, jo šeima. Angelai garbina Dievą ir tarpininkauja tarp jo ir žmonių. Jie perduoda Dievo žinią, vykdo žmogui palankius Dievo įsakymus.

Angelai skirstomi į arkangelus, kunigaikščius angelus ir angelus. Dar žinomi cherubinai, kerubai ir serafimai. Vieninteliai iš jų arkangelai turi vardus. Tai – arkangelas Mykolas, arkangelas Gabrielius, arkangelas Rafaelis (Rapolas), arkangelas Urielis, arkangelas Jeramielis, arkangelas Sarielis, arkangelas Reuelis.


Graikų kalbos žodis angelos reiškia „pasiuntinys, kurjeris, reprezentantas“. Taigi angelas yra pasiųstas nešti žinią. Biblijoje teigiama, kad angelai yra Dievo pasiuntiniai. Jie visada atstovauja aukštesnę instanciją – Dievą, bet ne save. Nors angelai yra bekūniai, jie gali įgauti žmogaus pavidalą, ateiti į žmonių pasaulį ir jame veikti. Pagrindinis angelų darbas – mus stiprinti, guosti ir parodyti teisingą kelią. Krikščionys tiki, kad po mirties už gerus darbus Žemėje jiems taip pat bus padovanoti sparnai ir suteiktas angelo vardas.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos