„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Po gerbėjų raginimų menininkė Agnė Kišonaitė rengia savo darbų reprodukcijų parodą

Namai be paveikslų – namai be išskirtinumo. Sienos be paveikslų – šaltos ir nykios. Tai paliudyti gali kiekvienas, kurio namų sienas puošia meno darbai. O ką daryti, kai nusižiūrėtą ir labai trokštamą kūrinį jau nupirko, arba, jei patinkantis paveikslas yra tiesiog per brangus?
Agnė Kišonaitė
Agnė Kišonaitė / Martyno Siruso nuotr.

Ilgą laiką atsargiai vertinusi pasiūlymus reprodukuoti savo kūrinius, menininkė Agnė Kišonaitė dabar tokiu atveju rekomenduoja įsigyti patinkančio paveikslo reprodukciją ir šiuo metu ruošia ją geriausiai reprezentuojančių darbų printus lapkričio 30 d. Klaipėdoje atidaromai parodai.

„Žmonės, kurių namus puošia meno kūriniai, su jais taip susigyvena, jog net ir trumpam su jais išsiskyrus, jaučia trūkumą ir net ilgesį. Tai girdžiu kas kartą, kai paprašau mano darbų dabartinių šeimininkų paskolinti juos eksponavimui parodose.

Deja, bet ne visi meno gerbėjai turi galimybių įsigyti patinkančių kūrinių arba pasitaiko situacijų, kai nusižiūrėtą darbą kažkas paskubėjo nupirkti anksčiau ir jam numatyta vieta namuose lieka tuščia“, – sako menininkė Agnė Kišonaitė.

Photo by Rita nuotr./Agnė Kišonaitė
Photo by Rita nuotr./Agnė Kišonaitė

Pasak jos, išgirdusi panašią istoriją iš draugės, kuri užsiminė, kad tikrai džiaugtųsi paveikslo, kurio nespėjo įsigyti, kopija, Agnė idėja pasidalino socialiniuose tinkluose ir pamatė, jog norinčių įsigyti reprodukcijų yra ir iš tiesų nemažai.

„Jeigu perkate originalų meno kūrinį, tai daryti reikia vadovaujantis savo pojūčiais, darbas turi kelti emocijas, bet jo nebūtina derinti prie interjero ar jo detalių. Tuo tarpu renkantis reprodukciją, viskas daug paprasčiau. Į darbą galima žiūrėti kaip į dekoro elementą, pritaikyti reikiamą dydį pagal numatytą jam vietą“, – pataria A.Kišonaitė.

Asmeninio albumo nuotr. /Agnės Kišonaitės darbų paroda
Asmeninio albumo nuotr. /Agnės Kišonaitės darbų paroda

Pasak jos, kitas labai svarbus reprodukcijų privalumas – daug mažesnė nei originalo kaina, nors lyginti originalo ir printo vertės negalima. Originalas yra vienetinis darbas, kurį sukurti trunka daug laiko ir pastangų. Tiesa, laiko reikalauja ir reprodukcijos – reikia atrinkti ir paruošti darbus, parinkti printui tinkamą rėminimą, galiausiai, kiekvieno darbo printo originalumą liudija autorės parašas.

Būtent dėl laiko stokos Agnė nesiėmė reprodukavimo žymiai anksčiau, nors laiškų ir skambučių su klausimu, kur būtų galima įsigyti jos darbų printų, sulaukdavo nuolat.

Prieš penkerius metus A.Kišonaitė įgyvendino projektą „Paveikslai ant palaidinių“ ir buvo viena pirmųjų Lietuvoje, savo meno kūrinius perkėlusi ant drabužių. Šiuo metu A.Kišonaitė reprodukuoja 25 savo darbus, pagal kuriuos geriausia atpažįstama menininkės kūryba.

Tai darbai „Mylimiausi mano bateliai“, „Velnias, kur pamečiau savo kontaktinį lęšį“, „Grožio papildai“, „Facilite“, „Nepatogus oficialumas“ ir kt. Juos menininkė pristatys jau lapkričio 30 d. jos gimtajame mieste, Klaipėdoje, atidaromoje jos printų parodoje.

Agnės Kišonaitės reprodukcijų paroda:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“