Ieva 15min pasakojo, kad kartu su Mariumi yra jau 9 metus. Per juos, kaip ir kiekvienoje šeimoje, buvo barnių, akimirkų, kai atrodė, kad nepavyks susitaikyti, rasti bendrą kompromisą. Pasak atlikėjos, skyrybų tema, kylantys pykčiai jos šeimoje paskatino išbandyti 365 dienas truksiantį santykių „žaidimą“. Tai bus siekis įrodyti vienas kitam, kad nereikia išsiskirti po pirmo ginčo, o gražius jausmus įmanoma atkurti.
Supratusi, kad šiomis dienomis tarp žmonių prasisuko tikras skyrybų bumas, Ieva ir jos vyras Marius neišsigando viešai prabilti apie savo šeimos bėdas. Jie, anot atlikėjos, taip pat išgyvena audras ir kartais vaikšto plonu ledu. „Kaip ir visos poros, turime rimtų šeimyninių problemų“, – sakė Ieva.
Tiesa, Ieva ir Marius nusprendė, kad stengsis išsaugoti ne tik savo santuoką, bet tai padaryti padės ir kitiems žmonėms. Kartu jie rudenį keliaus po Lietuvą ir stengsis pamokėlių metu papasakoti, kaip galima puoselėti šeimos židinį. Tokias trumpas paskaitas Ievos sekėjai išvys ir instagramo tiesioginiuose įrašuose.
„Mūsų projekto esmė sugrįžti į santuoką ir sėkmingai gyventi toliau, susitaikyti su tuo žmogumi. Svarbu nepalikti nieko, kas skaudina širdį. Instagramas yra ta vieta, kur poros savo santykius rodo kaip filmą, kuriame viskas gerai, niekas nesipyksta. Dėl to visiems būna labai keista, kyla klausimai, kaip žmonės galėjo išsiskirti. Tačiau apie skyrybas visada būna visokių minčių, kartais nukrenta šakutė ir sakai –viskas, sukam skirtingais keliais.
Mes norime garsiai pasakyti, kad visoms poroms kartais būna blogai, jos pykstasi dėl menkniekių. Juk ne veltui sakoma, kad vyrai iš Marso, o moterys – Veneros, kartais vieni kitus erzina. Tačiau per metus stengsimės parodyti ir sau, ir kitiems žmonėms, kad susipykus galima visada susitaikyti“, – projekto tikslą atskleidė I.Zasimauskaitė.
Skyrybos – skaudus gyvenimo išbandymas, todėl Ieva įsitikinusi, kad norint jų išvengti, reikia įdėti daug pastangų. Tačiau net ir nusprendus palikti vienas kitą, reikėtų tai padaryti draugiškai, gražiai: „Man labai keista, kai per vieną dieną, atrodo, viskas sugriūna ir žmonės sako: „ne, aš tau neatleisiu išdavystės, viską baigiam“. Tokiu atveju labai sąžininga duoti kitam žmogui laiko, viską gerai apgalvoti. Labai ilgai užtrunka, kol pastatome gražius santykius, o sugriauti juos galime per vieną dieną.“
Anot Ievos, pagrindinė žmonių skyrybų priežastis – nemokėjimas atvirai vienas su kitu pasikalbėti. Jei kažkas negerai, jie nieko nesakę yra linkę trenkti durimis ir eina ieškoti kitos antros pusės.
Ir nors Ieva įsitikinusi, kad tobulų santykių tikrai nėra, ji mano, kad prieš priimant bet kokį svarbų sprendimą, labai svarbu išsiaiškinti kito žmogaus ateities planus: „Jei tik santuokoje sužinome, kad tavo partneris nenori vaikų o tu visą gyvenimą apie juos svajojai... Arba antra pusė norėjo gyventi užsienyje, o tu likti Lietuvoje... Būtų sunku toliau kurti bendrą ateitį.
Visgi suprantu, kad įsimylėjus žmogų atrodo, jog tobulesnio už jį nėra. Matome jo trūkumus, bet tikime – viskas pasikeis ir kartu nuversite kalnus. Tai yra įmanoma, bet, jei žmonės visiškai nesuderinami, tada versk nevertus, nieko nepavyks“, – pasakojo I.Zasimauskaitė.
Su skaitytojais ji sutiko pasidalinti išgirstu patarimu, kuris, anot jos, pagelbėtų kiekvienai porai puoselėti gerus santykius. Pasak Ievos, reikia bent dvi valandas per savaitę pasikalbėti su mylimu žmogumi ir pasakyti savo lūkesčius, norus, problemas.
„Kai pasikalbame ramiai, švelniai, suprantame, kuo gyvena kitas žmogus. Mes su Mariumi dabar taip pat bandome per savaitę porą valandų pasikalbėti, tokiu būdu išvengiame konfliktų“, – sakė I.Zasimauskaitė.
Ir nors kartais poros santykiuose skyrybos neišvengiamos, Ieva įsitikinusi, kad priėjus liepto galą, kiekvienas žmogus turi sau atsakyti į klausimą, ar tikrai nori palikti antrą pusę. Galbūt šeimą išsaugoti dar pavyktų.
„Tai yra klausimas, į kurį turi atsakyti kiekvienas žmogus. Ar jis nori numesti antrą pusę į kampą ir ieškoti kito, o galbūt jam tas žmogus nuoširdžiai rūpėjo ir nenori skaudančia širdimi išeiti.
Tikrai gyvenime būna situacijų, kai žmonės ir yra absoliučiai skirtingi, tokiems yra geriau atskirai, tačiau ir šiuos santykius reikėtų pabaigti ramiai, draugiškai, bendru sutarimu.“