Benas Affleckas |
Benas Affleckas
Vienas geidžiamiausių aktorių kartu su kolega Mattu Damonu įstojo į Harvardo universitetą. Benas iš jo išskrido iš karto po įstojimo, o Mattas pats metė universitetą, likus keliems mėnesiams iki jo baigimo. Tačiau dviem draugams tai nesutrukdė pelnyti „Oskaro“ už filmo „Gerasis Vilas Hantingas“ scenarijų ir tokiu būdu patekti į šio universiteto garbės lentą.
Maža to, Benas Affleckas, nors ir oficialiai nebaigęs jokios aukštojo mokslo mokyklos, tapo vienas iš šešių žmonių, kuriems šiemet Browno universitete buvo suteiktas garbės daktaro laipsnis už nuveiktus darbus – aktorius, scenarijų autorius ir režisierius už savo indėlį į kino meną tapo vaizduojamųjų menų garbės daktaru.
Dolphas Lundgrenas |
Dolphas Lundgrenas
Kovinių filmų žvaigždė iš pradžių bandė studijuoti chemiją net dviejose aukštosiose mokyklose – Vašingtono ir Klemsono universitetuose. Tačiau jam teko grįžti į gimtąją Švediją dėl karinės tarnybos. Po to, kai Dolphas išėjo į atsargą, jis įstojo į Karališkąjį technologijų institutą Stokholme, kuriame įgijo Cheminių mašinų gamintojo bakalauro diplomą. 1982 m. Lundgren Sidnėjaus universitete buvo įteiktas Cheminių mašinų gamintojo magistro diplomas.
Po metų būsimoji žvaigždė laimėjo Masačusetso echnologijos universiteto Fullbright stipendiją, kuri jam užtikrino doktorantūros studijas. Deja, į Bostoną, kuriame yra šis universitetas, vyras taip ir neišvyko. Mat studijų Sidnėjuje metu jis dirbo apsaugininku viename iš naktinių klubų, kuriame į jį atkreipė dėmesį dainininkė Grace Jones. Kalbama, kad tarp jų užsimezgė romanas ir vietoj Bostono Dolphas išvyko į Niujorką, kur netrukus pradėjo aktoriaus karjerą.
Meryl Streep |
Meryl Streep
Ne viename filme įsimintiną vaidmenį sukūrusi aktorė buvo moterų „Vassar College“, kuriame studijavo anglų literatūrą, kostiumo istoriją ir šiuolaikinę dramaturgiją, pasididžiavimas. Būtent šiame koledže ligi tol kompleksuota Meryl tarsi išsilaisvino, pasikeitė neatpažįstamai – persidažė plaukus šviesiai, akinius pakeitė kontaktiniais lęšiais, tapo sportininkų palaikymo grupės lydere, o paskutiniaisiais metais buvo išrinkta populiariausia koledžo mergina. Vėliau teatro subtilybių ji mokėsi net keliose mokslo įstaigose – įgijo bakalauro laipsnį aukštojoje Naujojo Džersio mokykloje, o vaizduojamųjų menų magistro laipsnį jai suteikė prestižinė Jeilio universiteto Dramos mokykla.
Hugh Grantas |
Hugh Grantas
Besimokydamas Oksforde, kuriame įgijo menų istorijos išsilavinimą, būsimas aktorius paneles vergė savo pasiekimais sporto srityse. Jaunajam Hugh puikiai sekėsi žaisti regbį, kriketą ir futbolą. „Jame buvo kažkas magiška. Nors jis dar nebuvo nusifilmavęs jokiame filme, bet jau tada buvo žvaigždė“, – sako viena iš jo buvusių bendrakursių. Hugh nuolat dalyvaudavo eruditų konkursuose ir buvo vadinamas vienu iš protingiausių studentų. Beje, būsimas aktorius mokėjo derinti mokslus su pramogomis: Hugh dievino vakarėlius ir priklausė „Slaptajai Oksfordo alkoholikų draugijai“.
Davidas Duchovny |
Davidas Duchovny
Būsimoji žvaigždė mokykloje mokėsi gerais pažymiais ir po jos baigimo įstojo į Princetono universiteto pedagoginį fakultetą. Jaunystėje Davidas nusprendė tapti rašytoju ir tam, kad galėtų susimokėti už mokslus universitete, jis dirbo produktų išvežiotojų, sargu ir barmenu. Baigęs studijas jis įstojo į Jeilio universitetą, kuriame įgijo anglų literatūros magistro laipsnį ir ruošėsi ginti disertaciją „Magija ir technologijos šiuolaikinėje poezijoje ir prozoje“ filosofijos daktaro laipsniui gauti. Tačiau kaip tik tuomet Davidas susižavėjo teatru, todėl filosofu taip ir netapo.
Natalie Portman |
Natalie Portman
Ši aktorė – puikus pavyzdys, kai viename žmoguje puikiai dera protas, grožis ir talentas. Natalie mokyklą baigė labai gerais pažymiais ir iškart įstojo į Harvardo universitetą, kur baigė psichologijos studijas. Po Harvardo aktorė mokslus pratęsė Jeruzalės universitete, kur įtvirtino užsienio kalbų žinias. Portman laisvai kalba anglų, prancūzų, japonų, vokiečių, arabų ir hebrajų kalbomis.