Šis daugiasluoksnis kūrinys spalio 25 d. debiutavo pasaulinėje premjeroje prestižiniame „AFI Fest“ festivalyje Holivude, kur buvo pristatytas kaip viena iš keturių išskirtinių pasaulinių premjerų.
Filmo premjeros proga vykusiame pokalbyje Tomas Hanksas bei garsusis režisierius Robertas Zemeckis pasidalijo savo įspūdingos karjeros patirtimi. Abu kūrėjai prisiminė bendrą darbą filme „Prarastasis“ bei su žiniasklaidos atstovais aptarė naująjį filmą „Čia“.
„Filmas prasideda scena, kai žeme dar vaikščiojo dinozaurai, vėliau pasirodo Amerikos indėnai ir kitos šeimos, gyvenusios tame name. Filme esama ir tokių scenų, kai sienos dingsta, užauga miškas, kuriame prieš 800 metų du žmonės įsimyli“, – pasakoja pagrindinio vaidmens atlikėjas T.Hanksas.
Filmo nuotaikai, emocijai ir pagrindinei siužeto linijai sukurti itin svarbų vaidmenį vaidina – pažangiausios kino technologijos. „Dirbdami su R. Wright, realiu laiku stebėjome, kaip atrodome būdami 17 ar 22 metų. Visa tai buvo pasiekta, pasitelkiant inovatyviausias kino technologijas. Intrigavo nauja patirtis ir tai, kaip skirtingai turime judėti, kad atrodytume 17-os, o ne 68-erių“, – savo mintimis dalijasi T.Hanksas.
Pasak R.Zemeckio, tikroviškumo efektą lėmė ir aktorių vaidybos lankstumas „Pamatę save jaunai atrodančius, aktoriai galėjo koreguoti savo judesius ir balso intonacijas, kad atitiktų jauno žmogaus energiją ir išraiškas, taip suteikdami savo personažams daugiau autentiškumo ir gyvybingumo“.
Pagal Richardo McGuire’o grafinį romaną sukurtas filmas, tai – epinė, kvapą gniaužianti odisėja laiku. Namai čia – ypatinga vieta, kurioje slypi mūsų istorijos ir prisiminimai – tapę vienos šeimos istorijos centru keičiasi, pro šalį skriejant ištisoms epochoms. Nuo priešistorinių laikų, Anglijos karalių iki tolimos ateities ČIA gyvena daugybė žmonių – kiekvienas su savo viltimis, tragedijomis ir laimės akimirkomis. Tai lyg nebylus liudininkas, stebintis žmonių gyvenimus per amžius.
Čia gimsta ir Ričardas (akt. T.Hanksas), čia jis auga, įsimyli Margaret (akt. R.Wright), susilaukia vaikų, pasensta. Tačiau šis pasakojimas nėra tik apie vieną šeimą – tai lyg amžinas, laikui nepavaldus gyvenimo ratas, kuriame keičiasi kartos, kiekviena jų palikdama savo unikalų pėdsaką ir vis kažko naujo išmokdama iš senosios. Šioje nepaprastoje istorijoje Robertas Zemeckis tyrinėja laiko trapumą ir kiekvienas šiame filme gali pamatyti savo istoriją.
Šis nepaprastas filmas sugraudina, kai reikia juoktis ir prajuokina tuomet, kai derėtų nuliūsti. Nuostabi istorija, kuri palies kiekvieną ir nepaleis dar ilgai. Lietuvos kino teatruose filmo „Čia“ premjera nuo gruodžio 6 dienos.