Visi kalbinti svečiai sutiko, kad po karantino yra išsiilgę gyvo kontakto, todėl į prezidento sprendimą organizuoti priėmimą žiūri palankiai. Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė, pasirodžiusi renginyje su savo partnere, priminė, kad Liepos 6-oji yra ne tik Mindaugo, bet ir Mortos karūnavimo diena.
„Tai yra simbolinė šventė, kada galima atsigręžti į praeitį ir pagalvoti apie ateitį, apie tai, ko norime pasiekti demokratijos dėka.
Taip pat, galime pasvarstyti, kaip į visuomenę galime sutalpinti visus žmones, nepriklausomai nuo tapatybių, tautybės, rasės, lyties, seksualinės orientacijos, amžiaus, negalios ir kitų bruožų“, – teigė B.Sabatauskaitė.
„Manau, kad dalyvavimas tradiciniame Valstybės dienos priėmime bus puiki proga po šių metų ir po daugybės žinučių, kurios skaldė žmones, atsigręžti ir pagalvoti, kokie dalykai gali mus vienyti kaip visuomenę ir pasistūmėti į priekį šiuo klausimu.“
Vilniaus meras Remigijus Šimašius prisiminė 2008-uosius, kai toks Liepos 6-osios minėjimas negalėjo vykti dėl krizės. „Jei tuo metu prezidentė būtų organizavusi tokį minėjimą, kai buvo mažinamos algos ir pensijos, niekas nebūtų jos supratęs“, – dėsto R.Šimašius. „Neturiu tvirtos nuomonės, ar tokios šventės yra reikalingos. Žinoma, žmonėms norisi bendrauti.“
Pianistas Petras Geniušas šioje šventėje dalyvavo ir ankstesniais metais. „Dabar, po karantino, visko trūksta. Visi ištroškę kultūros ir renginių. Esu pakilios nuotaikos, man, kaip patriotui, tai svarbi diena“, – džiaugiasi P.Geniušas.
Daugiau svečių nuotraukų – galerijoje:
Politologas Linas Kojala teigia, kad Liepos 6-oji yra didelė šventė mums visiems. „Mūsų istorija labai ilga ir turtinga, o mūsų valstybingumas tęsiasi ne vieną šimtą metų, tai yra reikšminga ir šiandien, kai turim daugybę iššūkių, kurių dėka turime susitelkti“, – aiškina L.Kojala. „Manau, kad tai graži proga, kurią reikia paminėti. Be abejo, šventė yra visų, todėl nereikėtų ko nors išskirti.“
Buvęs ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius džiaugiasi prezidento sprendimu parodyti dėmesį platesniam ratui žmonių. „Mačiau, kad prezidentas apdovanojo žmones iš regionų, kultūros ir švietimo sričių. Didelis dėmesys yra skiriamas gydytojams. Tokia diena sutelkia žmones“, – pastebi A.Butkevičius.
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pasirodė su dukra, kuri dėvėjo vaivorykštės spalvomis padabintą diržą. Vyras džiaugėsi pratęsta tradicija organizuoti priėmimą.
„Tai yra valstybės šventė, todėl jai turėtų būti skiriamas deramas dėmesys“, – sako V.Grubliauskas. „Čia ne ta vieta, kur turėtume dengtis taupymais, nes tai yra valstybę reprezentuojantys dalykai. Ši diena man artima asmeniškai, norėčiau, kad ji kiekvienam piliečiui būtų svarbi. Tai – ne tik vėliavos iškėlimas, bet ir suvokimas, ką reiškia būti lietuviu.“
Pedagogas ir karininkas Antanas Burokas prisimena senus laikus. „Pogrindyje leidome spaudą, laikraštį „Varpas“ Manęs nepagavo, man buvo dėl to gaila. Visada galvojau apie revoliucijas ir sukilimus, dėl to tapau karininku. Būdavo, kad mus kviesdavo į Operos ir baleto teatrą. Viskas gražėja, niekas nestovi vietoje. Naujas vadas padaro naujas tradicijas, nereikia bijoti prieštaraujančių“, – pasakoja A.Burokas.