„Vieną dieną man paskambino sesuo, ir įtartinai paslaptingai pakvietė atvažiuoti į veterinarijos kliniką. Žinau, kad Diana yra gyvūnų mylėtoja ir turi jų visą krūvą – gal kas nutiko, ir reikia pagalbos, pagalvojau tuo momentu. Kai užėjau į gyvūnų gydyklą, ne iškart supratau, kas vyksta. Įsivaizduokite, pamačiau narvą, o jame – leopardą! Nesu gyvūnų veislių žinovas, tačiau panašų gyvūną, tik šiek tiek didesnį, mačiau cirke, vaikystėje“, – prisimena DiArchy įkūrėjas.
„Kai atidarėm dureles, išvydau neįtikėtino grožio padarą. Jis pirmiausia pasisveikino su manimi savo letena paliesdamas mano ranką. Paskui pradėjo murkti ir lipti ant rankų, tuo įtikindamas mus, kad vienas uždarytas sėdėti nebenori“ – stebino tai, kad jis atrodė kaip iš laukinės gamtos, bet buvo draugiškas ir labai švelnus.
Nustebinti magą, sukurti netikėtumo akimirką – tai tikras iššūkis!
Visi mes žinome, kad suteikti gyvūnui namus reiškia prisiimti atsakomybę, kurią dažnai tenka nešti ilgus metus, rašoma pranešime spaudai. Arvydas nutarė, kad nori augintinio ir tuomet iškilo kitas klausimas „ką pasirinkti?“
„Rezgiau planą kelis mėnesius. Siurprizą pavyko padaryti dėl netikėtumo faktoriaus“, – detales prisimena mago sesuo Diana Gaičiūnaitė-Dirmė.
„Tai nebuvo spontaniškas sprendimas. Svarbu atsiminti kad gyvūno niekada negalima dovanoti! Tai nėra daiktas! Augintinis gali būti priimtas į šeimą tik kaip naujas jos narys.
Pati esu šunininkė. Su vyru auginam du šunis ir katę. Idėja parinkti Arvydui tinkamą šuniuką buvo atmesta, nes pas brolį dienos rėžimas dažnai keičiasi, kitaip pasakius, jo išvis nėra“, – šypsosi Diana.
Murkiantis bičiulis – štai ko reikia!
Kačių šeimos atstovai yra vieni paslaptingiausių gyvūnų žemėje, ir teigiama, kad turi antgamtinių galių. Jiems priskiriama: devynios gyvybės, gebėjimas išgydyti žmonių ligas, ir net ryšys su kitu pasauliu.
„Galvodama apie veislę, sužinojau kai ką naujo“, – sako Arvydo sesuo.
Pasak legendos, prieš daugelį metų laukinė leopardo katė įsimylėjo paprastą naminį katiną. Deja, pagal gamtos dėsnius ši sąjunga buvo pasmerkta ir negalėjo turėti ateities. Tada įsikišo patyrę veisėjai ir jau 1960-aisiais pasirodė nauja kačių veislė – miniatiūrinė ir visiškai naminė leopardo versija. Nuostabi ir nepakartojama Bengalijos katė!
Tiesą sakant, bengalų išvaizda gali suklaidinti: iš pirmo žvilgsnio priešais jus – tikras plėšrūnas, grakštus ir didingas. Tačiau šios veislės atstovai „laukinius“ genus paveldėjo tik 15-20 procentų. Bengalijos kačių žaismingumas, meilumas ir smalsumas neskiria nuo paprastų naminių kačių.
Šios veisles atstovai turi labai įdomų charakterį. Tai protingi, mėgstantys žaisti gyvūnai. Jie puikiai sutaria su žmonėmis. Bengalai yra labai „kalbūs“ ir mėgsta „dainuoti dainas“: turi pavydėtiną balso spektrą ir savotišką repertuarą. Tokiems „koncertams“ jie reikalauja atitinkamo dėmesio – tikros žvaigždės!
„Bengalų katės-tai reta, egzotiška veislė, todėl kačiuko ieškojau ne vieną savaitę. Pagaliu suradau tinkamą variantą pas patikimą veisėją“, – dalijasi magė.
Mintis paimti į namus gyvūną kilo tada, kai užaugo sūnus
Šį rudenį žinomo mago sūnui sukako 20 metų. Tėčio ir senelio vardą paveldėjęs Arvydas jaunesnysis irgi apsidžiaugė nauju gyventoju.
„Gyvenom dviese viename bute, tačiau būdavo taip, kad kelias dienas nesimatydavom. Aš naktimis dirbu studijoje, tapau paveikslus. Sūnus kuria dainas ir įrašinėja muziką. Kūrybinis procesas reikalauja susikaupimo. Todėl vienas kito sutarėm netrukdyti“, – prisipažįsta žinomas artistas.
„Dabar, kai turim kuo rūpintis, dažniau susitinkame virtuvėje. Aš gaminu valgyti sūnui, o jis maitina katiną“, – sako magijos meistras.
Katės yra įdomūs gyvūnai. Juos visada gaubia tam tikra paslapties aura. Juk jie gali būti tokie keisti. Neįprasti jų įpročiai, naktinis gyvenimo būdas, pomėgis miegoti – visa tai kartu ir žavi, ir erzina.