Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prieš suvaržymus protestuoti pasiryžusius kolegas palaikantis R.Grybauskas: „Leiskime spręsti žmonėms“

Atsakingas Lietuvos valstybės institucijas pasiekė dešimtys renginių organizatorių bei su šia industrija susijusių asmenų parašytų prašymų ne tik detaliai paaiškinti su COVID-19 virusu susijusius ribojimus, bet ir reikalavimai juos sumažinti iki minimumo ar net atšaukti, rašoma pranešime spaudai.
Ramūnas Grybauskas
Ramūnas Grybauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Prisijungdamas prie vis garsesnio kolegų protesto dainininkas Ramūnas Grybauskas, grupės „Bon Jeans“ lyderis, savaip sudainavo legendinę grupės „Hiperbolė“ dainą „Medžių giesmė“.

„Ji šiomis dienomis itin aktuali, nes puikiai atspindi jausmus, pastaruoju metu vis dažniau užvaldančius muzikos, šokio ir visų kitų meno šakų atstovus. Mes nežinome nieko. Ir kol kas esame nustumti į paskutinę vietą.

Ar žmonėms, jau pasiilgusiems kultūros ir bendravimo, tikrai reikia tokių griežtų apribojimų, juolab, kad daugelyje kitų sričių jie nebetaikomi? Be to, visuomenė įrodė savo sąmoningumą – žmonės pademonstravo, kad patys nori saugotis. Tad leiskime jiems spręsti“, – sakė R.Grybauskas.

VIDEO: BON JEANS - Medžių Giesmė ( Hiperbolė cover )

Dainininkas pabrėžė visada vertinęs „Hiperbolės“, grupės, gebančios sudėtingus išgyvenimus pateikti visiems suprantama kalba, kūrybą. Būtent todėl kolegoms palaikyti jis pasirinko „Medžių giesmę“.

„Visada jaučiau šitai grupei didelę pagarbą dėl jų puikaus tuo meto muzikavimo kokybės ir dainų kūrybos. Jų visos dainos kažką reiškia ir visiems klausytojams yra prieinamos nepaisant skonių ir muzikinių pažiūrų. „Medžių Giesmė“ puikiai atspindi nūdienos nuotaikas ir kol kas liūdnas perspektyvas meno veikėjams. Tai… kad nenuleidžiam sparnų ir laukiam gražių vasaros dienų“, – pranešime spaudai cituojamas R.Grybauskas.

Asmeninio albumo nuotr. /Ramūnas Grybauskas
Asmeninio albumo nuotr. /Ramūnas Grybauskas

Jis pridūrė, jog tokios pat slogios nuotaikos vyrauja visoje renginių organizavimo rinkoje. Ypač žmones glumina iš valdžios olimpo pasiekiantys skirtingi nurodymai dėl privačiose šventėse turinčių galioti karantino taisyklių.

„Per pastarąją savaitę parašėme daugybę laiškų įvairioms atsakingoms institucijoms. Labiausiai glumina tai, kad iš tos pačios organizacijos skirtingi siuntėjai gauna skirtingus atsakymus. Turime sukūrę darbo grupę, kurioje pasidaliname oficialiais laiškais. Jie – stulbinantys! Šiuo metu konsultuojamės su teisininkais ir ruošiame oficialų kreipimąsi“, – sakė renginių vedėjas Dainius Palivonas.

Asmeninio albumo nuotr. /Dainius ir Svetlana Palivonai
Asmeninio albumo nuotr. /Dainius ir Svetlana Palivonai

Anot jo, renginių vedėjus, švenčių planuotojus, muzikantus, dekoratorius, garso režisierius, aktorius, šokėjus, maitinimo įstaigas, patalpų nuomotojus bei daugybės kitų sričių, susijusių su privačių švenčių – vestuvių, krikštynų, jubiliejų – rengimu, atstovus labiausiai glumina oficialūs valdžios tvirtinimai, kad pokyliuose gali dalyvauti iki 30 žmonių, kiekvienam jų turi būti skirta 10 kvadratinių metrų erdvės išlaikant 2 metrų atstumus tarp žmonių.

„Jokiems kitiems susibūrimams nėra tokių reikalavimų! Nei prekybos centrams, nei maldos namams, nei kavinėms, nei vaikų darželiams, nei turgams! O juk čia, priešingai nei privačiose šventėse, susitinka visiškai svetimi žmonės!“, – sakė Svetlana Palivonienė.

Ją stebina ir tai, kad niekur – nei įstatymuose, nei teisės aktuose, nėra paaiškintos sąvokos – „artimi žmonės“ bei nėra nurodyta, kas ir kodėl nustatė, kad šventėje saugu, kai yra 30 svečių, ir jau nebesaugu, kai ateina, tarkim, 35.

„Iš kur šis skaičius atsirado ir kaip jis pagrįstas?“, – stebėjosi renginių dekoratorė ir planuotoja Inga Šmigelskienė.

Asmeninio albumo nuotr. /Inga Šmigelskienė
Asmeninio albumo nuotr. /Inga Šmigelskienė

Anot jos, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) į jos klausimus tą pačią dieną pateikė du vienas kitam prieštaraujančius atsakymus – viename kalbama apie apribojimus, kitame – jog privatūs renginiai visada galėjo vykti, tik reikėjo atsižvelgti į rekomendacijas.

„Į eterį transliuojamos skirtingos žinutės. Dėl ribojimų ir klientai, ir mes patys atšaukėme šventes. Be darbo liko tūkstančiai žmonių. Kodėl niekas iš valstybės vadovų iki šiol aiškiai neatsakė – galima Lietuvoje švęsti vestuves ar ne?“ – piktonosi pašnekovai.

Anot jų, laikantis reikalavimų, tokių, kokie jie dabar yra, šventė turėtų vykti 300 kvadratinių metrų pastate, o žmonės turėtų sėdėti toli vienas nuo kito.

„Kas yra tie „10 kv.m.“? Pagalbinės patalpos, laukas, sodybos teritorija įskaičiuota ar ne?“, – svarstė renginių planuotojai.

Asmeninio albumo nuotr. /Dainius ir Svetlana Palivonai
Asmeninio albumo nuotr. /Dainius ir Svetlana Palivonai

Pasak S.Palivonienės, į privačią šventę jokie pašaliniai asmenys nepatenka, o jos rengėjai kviečia tik sau brangiausius bei patikimiausius asmenis.

„Ar tikrai artimųjų susibūrimas yra didžiausia rizikos erdvė?“, – stebėjosi ji.

Be to, pasak S.Palivonienės, būtent asmeninę šventę ir galima surengti itin saugiai – dezinfekuoti aplinką, rankas, nuolat vėdinti patalpas, personalui dėvėti kaukes.

„Šventės scenarijų rašome kartu su užsakovais. Jame tikrai įmanoma numatyti visas saugumo priemones. Juolab, kad ir žmonės tikrai yra sąmoningi bei jau moka pasisaugoti“, – patikino D.Palivonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas