Šią savaitę kviečiame susipažinti su dar penkiais INJEKCIJA dalyviais, tarp kurių: Lukas Svirplys, Kamilė Ginelevičiūtė, Ula Aleksandravičiūtė, Ieva Grigauskaitė bei Nansen Capici!
Mados kūrėjas, stilistas, scenografas bei laisvai kuriantis žurnalistas, dirbęs su daugybę įvairiausių mados ir kitų prekių ženklų – Lukas Svirplys, per gyvenimą keliaujantis su savo moto – „Life is too short to be too small“, mados konkurso INJEKCIJA finale pristatys savo kurtus darbus – „Plikbajoriai“, o apie savo kolekciją jis kalba taip:
PLIKBAJORIAI
Nestebinantis faktas, bet nuodingojo
bei ypatingai viliojančio kapitalizmo
nuodai išplitę – mes sergame.
Viena nuolat gyvenimą švenčianti,
(ne)tikroje taikoje gyvenanti socialinė
grupė – PLIKBAJORIAI. Nuo ATR laikų
garsėję, kilnaus kraujo mirtingieji, su
praskolintais\įskolintais gyvenimais.
Tai – satyrinis, eklektinis, teatru
kvepiantis mados šou, keliantis
pabaigos klausimą: gal jau užteks?
Kamilė Ginelevičiūtė – pradedanti mados dizainerė, išsiskirianti ryškiu, maištingu kūrybos stiliumi, transformuojamais siluetais, printų gausa ir vizualumu. Kamilei kuriant svarbu gaminiams suteikti prasmę
bei gilintis į visuomenės problemas. Konkurso INJEKCIJA finale išvysime Kamilės kolekciją – „Gimiau laisva“ – tai nešiojamų drabužių kolekcija, pasakojanti apie ironijos svarbą karo kontekste. „Tyrimo objektas ir įkvėpimo šaltinis – tėčio karo tarnybos albumas, pripildytas ironiškais piešiniais ir nuotraukomis. Iš jų kuriami printai, kurių pagalba kolekcijoje vizualizuojama ironija, o inspiracija siluetams tampa karinė uniforma. Kolekcijoje ji dekonstruojama ir tampa kasdiene apranga, o modeliuose vaizduojami simboliai, kuriais išreiškiama protesto išraiška“, – pasakoja Kamilė.
Ula Aleksandravičiūtė – II kurso Vilniaus dailės akademijos studentė, kuri mėgsta kaituoti, kurti bei laiką leisti gamtoje. Kiekvieną vasarą Ula praleidžia Svencelėje, kurioje atrado kaitavimo sportą, būtent kaitavimas ir gamta ją įkvėpė savo jausmus perteikti ir drabužių kolekcijoje „Vėjo nublokšti“.
„Man visada buvo svarbus tvarumas ir galimybė naudoti tai, ką turiu po ranka, todėl savo kolekcijoje naudoju seną kaitavimo įrangą, kurią prikelsiu antram gyvenimui. Ši kolekcija yra mano gyvenimo dalis, kuri visada su manimi, todėl naudojuosi savo kūrybiškumu ir perteikiu viską, ką matau, patiriu ir jaučiu kaituodama. Labai tikiuosi, kad visa tai turės galimybę pajausti ir kiti“, – pasakoja Ula.
Ieva Grigauskaitė Londono menų universiteto absolventė, studijavusi ir Škotijoje ir Vilniuje bei atlikusi praktiką įvairiose privačių siuvėjų bei brandų mados namuose Londone. Vilniuje Ieva pristatys savo kolekciją „Mada ir nerimas“.
„Savo kolekcijoje nagrinėju kaip drabužiai gali padėti išsivaduoti iš nerimo, o gal jie gali ir įkvėpti žmones, kurie patiria stresą? Manau, kad mano kartos žmonės, ypatingai po pandemijos jaučiasi labiau užsidarę, labiau atsiriboję, tad turėjau tikslą sukurti kažką patogaus, bet tuo pačiu ir patrauklaus, kas būtų tinkama dėvėti tiek kasdienybėje, tiek vakarėlių metu. Pasirinkta spalvų paletė kilo iš Lietuvos techno vakarėlių scenos, kurioje dažniausiai vyrauja juoda. Kolekcijoje naudoju ir miesto tematiką, o visi drabužiai sukurti unisex siluetais, tinkamu dėvėti visoms lytims“, – pasakoja Ieva.
Nansen Capici – entuziastingas ir atviras pasauliui į konkurso INJEKCIJA finalą atkeliauja iš Italijos. Nansen jau antrus metus mados dizainą studijuoja Florencijoje. „Tai asmeniška kolekcija, kuri galbūt ateityje tarnaus tarsi liudijimas tam tikros socialinės būklės. Čia jaunas protas galbūt ras savo gyvenimo atspindį, o aš labai tikiuosi, kad įgysiu pakankamai patirties, leisiančios man peržiūrėti visą projektą iš dar kitos perspektyvos. Savo kolekcijoje kaip komunikacijos įrankį pasirinkau šachmatų žaidimą, nes jis man simbolizuoja iššūkį, kuriame susiduriame tiek patys su savimi, tiek su kitais“, – savo kolekcijos įkvėpimus pristato Nansen.
Nauji mados vėjai ir nusistovėjusių normų laužymas jau lapkričio 25-ąją, Vilniaus dailės akademijoje!