Pagerbti geriausių teatralų čia susirinko būrys garsių aktorių, režisierių, dramaturgų, dalininkų, renginio taip pat nepraleido ir daugybė kitų kultūros, meno, verslo ir pramogų pasaulio atstovų.
15min susirinkusių svečių klausė, kas, jų manymu, vertas Auksinių scenos kryžių, ir ko palinkėtų savo kolegoms Teatro dienos proga.
Lietuvos nacionalinio Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas Auksinį scenos kryžių teiktų keliems savo favoritams.
„Esu labai suinteresuotas asmuo, o šiuos apdovanojimus turi teikti neutralūs žmonės... Bet visgi jei reiktų, tai labiausiai palaikau savo kolektyvus – Klaipėdos valstybinį teatrą. Šie metai buvo kupini puikių renginių ir spektaklių, čia yra ką pamatyti. Taip pat šįvakar esu už Operos ir baleto teatro spektaklį „Procesas“, visi nominantai, susiję su šiuo spektakliu, yra ypač ryškūs“, – 15min kalbėjo J.Sakalauskas.
Paklaustas, ko palinkėtų, jis išskyrė tarpusavio supratimo ir ryšio svarbą: „Teatras visuomet buvo ta vieta, kur žmonės susijungia. Labai norėtųsi, kad per ateinančius kelerius metus mūsų teatro bendruomenė taptų vientisa. Ši diena juk ir kalba apie teatro vienybę.“
Režisierės Eglės Kižaitės manymu, kone visi teatro atstovai, nominuoti „Auksiniam scenos kryžiui“, yra verti jį gauti.
„Kad ir kaip mes, visi menininkai, sakytumėme, kad tai mums yra nesvarbu, bet būti įvertintam, būti pastebėtam yra labai smagu. Tai glosto širdį. Kažkieno kito pripažinimas, kad tai, ką tu darai, yra vertinama, teikia džiaugsmą. Šiaip šita diena visiems teatralams yra ypatinga. Mes turim tą vieną dieną, kai galim švęsti ir visi susiburti. Tai yra didžiausia šventė, kai visi ateiname, laikome kumščius vieni už kitus, o ne nominacijos. Man labai smagu matyti kolegas, visus pasipuošusius, jų švytinčius veidus“, – 15min kalbėjo Eglė Kižaitė.
Choreografas Gytis Ivanauskas apdovanojimą teiktų savo kolegoms, su kuriais kartu vaidina spektaklyje „Lokis“.
„Čia devyniose nominacijose yra paminėti mano draugai, kolegos, su kuriais vadiname šį spektaklį. Aš nepatekau, bet specialiai iš Vilniaus atvažiavau atstovauti mūsų draugiško kolektyvo bendro darbo. Labai tikiuosi, kad jis nuneš daug apdovanojimų“, – šypsojosi jis.
Šokėjas tai pat linkėtų glaudumo. „Kadangi šie apdovanojimai tampa tarsi kažkokiu konkursu, palinkėčiau visiems vienybės ir mylėti vieni kitus“, – sakė Gytis Ivanauskas.
Aktorius Saulius Čiučelis nežino, kam skirtų šį apdovanojimą, tačiau visi nominuoti menininkai – to verti. „Linkėčiau visai bendruomenei neprarasti tikėjimo teatru. Tai labai svarbu“, – kalbėjo jis.
Paklaustas, kokie buvo jo praėję metai, aktorius kalbėjo: „Neblogi, gal nelabai lepino vaidmenimis, jų kiekiu. Bet būna visaip, banguoja šis pasaulis. Turėjau laiko susikaupti rimtesniems darbams ateity.“
Aktorius Tomas Erbrėderis sako, kad visiems įteiktų „Auksinį scenos kryžių“. „Būtų smagu, kad visi, kurie šiandien peržengė Kauno dramos slenkstį, gautų kryžių. Juk kiekvienam būti įvertintam labai smagu“, – kalbėjo jis.
Tad ir palinkėtų jis daugiau vienybės. „Kūrybinės sėkmės ir didesnio tarpusavio ryšio, kad nebūtų tokios atskirties – vieni laisvai samdomi aktoriai, kiti – etatiniai... Mes vis tiek esame viena šeima.“
Antradienio vakarą šventiniame vakare buvo įteikta 17 Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų: 16 atminimo ženklų – „Auksiniai scenos kryžiai“ ir vienas Boriso Dauguviečio auskaras.
Šiemet premijoms gauti buvo pateikti 93 pasiūlymai apdovanoti spektaklių kūrėjus ir 3 pasiūlymai Padėkos premijai, kuriuos vertino kultūros ministro įsakymu sudaryta komisija. Ją sudarė Goda Dapšytė, Helmutas Šabasevičius,Ingrida Ragelskienė, Jūratė Račinskatė, Lina Klusaitė, Martynas Petrikas, Ramunė Balevičiūtė, Rasa Murauskaitė ir Remigijus Vilkaitis.
„Auksiniai scenos kryžiai“ teikiami nuo 1992-ųjų metų, kasmet – Tarptautinę teatro dieną, kuri švenčiame kovo 27-ąją. „Auksinį scenos kryžių“ sukūrė dailininkė Rūta Ničajienė, kryžiaus viduryje įkomponuotas Valstybės teatro ženklas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Paskelbti „Auksinių scenos kryžių“ laureatai