Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Renata Mikailionytė Kalėdoms namus puošia tuo, ką randa gamtoje

„Adventas – man svarbus laikas. Nuostabiausias dalykas jame – jei gali skirti kuo daugiau laiko savo artimiesiems“, – sako TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Renata Mikailionytė.
Renata Mikailionytė
Renata Mikailionytė / Stop kadras

Šeštadienio rytą Renata televizijos žiūroves pasikvies į savo namus ir išmokys, kaip juos papuošti šventėms. Kartu su Renata Kalėdų vainikus pins laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė ir leidėja, knygelių Brailio raštu vaikams sumanytoja Eglė Jokužytė.

Renata įsitikinusi, kad Advento pradžia – tinkamas laikas puošti savo namus. „Tai puiki proga pabūti su savo vaikais ar draugėmis“, – sako laidos vedėja. Eglutę namuose jai visada papuošia dukra Marija ir sūnus Justas. „Tai jų džiaugsmas“, – šypsosi Renata ir pasakoja, kad savo rankomis gamina didžiausią namų puošmeną – Advento vainiką. Dar vieną žalią puošmeną ji kiekvienais metais pakabina laiptinėje – kad džiugintų kaimynų akis ir širdis: „Kalėdos man – gražiausia ir pati svarbiausia metų šventė“.

Stop kadras/Renata Mikalionytė
Stop kadras/Renatos Mikalionytės Kalėdų vainikas

Įkvėpimo, o ir puošybos detalių Kalėdų vainikams bei girliandoms Renata visada ieško gamtoje. „Anksčiau protestuodama prieš eglučių kirtimą visada puošdavau plastikinę eglutę, tačiau dabar žinau, kad eglutės šventėms yra specialiai auginamos medelynuose, jas sudeginti kur kas paprasčiau, nei išmesti lauk plastiką“, – sako Renata Mikailionytė.

Apie žiemos šventes Renata pradeda galvoti vasarą, kai ant tako prie jūros randa besimėtančius kankorėžius ar dailiai išlinkusias medžių šakas. „Turime būti draugiškai gamtai, – įsitikinusi laidos vedėja, – miškuose, pamiškėse, soduose galime iki valios prisirinkti namų puošybai tinkamų medžiagų. Tik reikia tai daryti atsargiai ir tvarkingai. Medžiai ir krūmai mėgsta būti genėjami“.

Penki Renatos Mikailionytės patarimai, kaip pasigaminti Kalėdų vainiką:

1. Namuose, turguje ar parduotuvėje paieškokite stiprios vielos. Ji turi susilenkti, tačiau nesilankstyti. Iš vielos susukite formą, ant kurios pinsite vainiką.

2. Pas bičiulius, kaimynus paieškokite penkialapio vinvyčio šakų. Tai itin paplitęs laipiojantis augalas, jam nekenks, jei nukirpsite kokią šaką. Ant vielos taip pat tinka užsukti vynuogės ataugą. Joms genėjimas irgi patinka.

3. Kai apsuksite keletą šakų, sutvirtinkite jas vielute arba tvirtu siūlu. Tuomet tvirtinkite žalias šakeles – eglės, pušies, kėnio, tujos – ką tik rasite.

4. Tarp šakelių įmaišykite kankorėžių, džiovintą gėlės žiedą, priklijuokite riešutą ar kuokštą samanų iš miško.

5. Užriškite kaspiną, apvyniokite natūralaus lino juosta – leiskite fantazijai išskleisti sparnus ir turėsite patį gražiausią Kalėdų vainiką.

Stop kadras/Renatos Mikalionytės Kalėdų vainikas
Stop kadras/Renatos Mikalionytės Kalėdų vainikas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos