Saugirdas Vaitulionis feisbuke rašė:
„O dabar pakalbėkime apie nemokamą mokslą šioje ašarų pakalnėje. Štai ketvirtokai ruošiasi baigti Kauno Prano Mašioto pradinę (!!!) mokyklą! Tėvukų komitetas susitiko su direktore ir aptarė reikaliukus, išleistuves ir dovanytes.
Jūs man galit paaiškinti, kas čia per pornografija?
Atsiprašau, kas per dovanytės mokyklai už štuką? Padėkos raštai mokyklai už beveik štuką? Dovanos štukomis mokytojai ir direktorei... Kodėl??? Atskiru punktu balius mokytojams. Ir dar, nuo kada pradinukai išleistuvėms sales nuomojasi? Mokyklos aktų salės negana ar kaip? Aš tik primenu, kad mes kalbam apie pradinukus, ne abiturientus.
Tai, kaip dabar vyksta, kai baigia 12 klasę? Direktorei mašiną perka, o auklėtoją į Maldyvus? Ar čia man tik wtf atrodo, o iš tikrųjų čia viskas ok? Švietimo ir mokslo ministerija, ką jūs? Ai, pamiršau – nieko.“
Po šiuo komentaru feisbuke pasipylė pasipiktinusių žmonių komentarai.
Sureagavo ir socialinių projektų kūrėja Rima Olberkytė-Stankus: „Tai yra absoliučiai nenormalu. Tokias sumas – dovanas pedagogui ir mokyklos vadovui, traktuočiau taip pat, kaip kyšį medikui už atliekamą darbą.“
Pakomentavo ir verslininkė Daina Bosas: „Banditizmas. Kitaip nepavadinsi! Vyksta masinis nupušimas! Nebesupranta, ką reiškia 4500 eurų. Tai paimkite skaičiavimo mašinėlę. Bet tai liečia visus, ir bobutes turguje. Visi masiškai eina iš proto.“
Direktorės komentaras
15min susisiekė su Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos direktore Aušra Burbiene ir jos paprašė paaiškinti, iš kur atsirado net 4,5 tūkstančio eurų sąmata už ketvirtokų (iš viso trijų klasių) išleistuves.
Ji sako apie šią sąmatą sužinojusi iš žurnalistų. „Mokytojos bus šokiruotos“, – tikino.
Pasak A.Burbienės, mokykla neturi patalpų rengti renginius, todėl kasmet didesnėms šventėms mokiniams ir jų tėvams siūlo kelis pasirinkimus – juos organizuoti nemokamai Šv.Dvasios bažnyčioje arba už savo lėšas nuomotis pasirinktas patalpas.
Šiuo atveju ketvirtokų tėvai esą nusprendė pasirinkti pastarąjį variantą ir sutiko mokėti už nuomą Tautos namų salėje. „Šį klausimą paliekame spręsti tėvų komitetui. Mes kasmet su tėvais tariamės, Pavyzdžiui, pernai renginys vyko Karininkų ramovėje“, – 15min pasakojo A.Burbienė.
Šiemet Kauno Prano Mašioto pradinę mokyklą baigia trys ketvirtokų klasės, iš viso – 90 moksleivių. Baigiamajame renginyje su vaikų tėvais, seneliais ir jų artimaisiais susidaro apie 700 žmonių.
„Mes turime 90 kvadratų salytę, arba bažnyčią. Advento renginį čia organizuojame, o daugiau – nusprendžia tėvai, jie nori didesnių patalpų, jie patys siūlo, kad gal tai galėtų būti „Žalgirio“ arenos salė, Tautos namai, „Lėlių“ teatras“, – pasakojo direktorė.
Kasmet mokyklą baigiantys moksleiviai visuomet ką nors šia proga dovanoja mokyklai. Praėjusiais metais mokykla kieme įrengė šachmatų aikštelę, o tėvai mokyklai padovanojo šachmatus, šiais metais tėvų buvo nuspręsta dovanoti stacionarius lauko muzikos instrumentus – būgnus, metalofonus ir kt.
Nežinau, kodėl sugalvota, kad direktorė to nori. Direktorė nieko nenori, direktorė tenori, kad vaikai turėtų viską, kas susiję su ugdymu, – sakė A.Burbienė.
„Jie kainuoja nuo 1 iki 5 tūkst. eurų. Jie tikrai brangūs, tai naujiena Lietuvoje. Tačiau tėvai nori, kad aplinka būtų graži ir mielai prisideda, o sumą nusprendžia patys. Neturime jokio sąrašo, kokių dovanų norime, tačiau jau trejus metus mokykla svajoja apie lauko muzikos instrumentus ir tai ne paslaptis“, – pasakojo direktorė.
Sąmatoje kiek nustebino įrašas dėl dovanų ne tik mokyklai, bet ir klasės auklėtojai, direktorei – šios dovanos siekia po 1 tūkst. eurų, o už jas tėvai svarsto pirkti dovanų čekius kelionei.
„Tai man yra naujiena. Mokytojo darbo užmokestis per mėnesį – apie 700 eurų. Jei įvertinsime, kad žmogus dirbo ketverius metus klasėje, gal galima įsigilinti. Tačiau galima ir iš viso nieko nedovanoti.
O aš pati niekada nesu gavusi jokios dovanos. 25-erius metus dirbu ir nesu gavusi, niekas manęs nėra matęs gaunant kažkokią dovaną. Man didžiausia dovana yra tas koncertas ir tai, kas paliekama mokyklai“, – pasakojo mokyklos vadovė.
Gavusi tokią dovaną ji sako vis tiek liktų labai nustebusi, tačiau priimtų ją tik tuomet, jei ji būtų susijusi su moksleivių ugdymu.
Direktorės teigimu, padėkos raštus, diplomus, pažymėjimus taip pat kompensuoja mokykla, už tai tėvai nemoka, todėl įvardyta 900 eurų suma ta, kurią apmoka mokykla.
„Mes apmokame padėkos raštus ir organizuojame koncertą. O dovanos yra asmeninis tėvų reikalas. Yra mokyklos savivalda, klasių tėvų komitetai, pirmininkai turi komitetus, susirinkimuose dalyvauja mokyklos tarybos pirmininkė ir jie pasiliko viską nutarti. Tik nežinau, kodėl sugalvota, kad direktorė to nori. Direktorė nieko nenori, direktorė tenori, kad vaikai turėtų viską, kas susiję su ugdymu“, – 15min kalbėjo A.Burbienė.
O kokia jūsų nuomonė ir patirtis šia išleistuvių tema?