„Veido raukšlės nėra didžiausia mano baimė, nors grožio kultas daro didelį spaudimą“, – sako žinoma aktorė. G.Jaraminaitė sako, kad moterys patiria spaudimą kuo ilgiau išlikti jaunos, gražios ir skaisčiaveidės.
„Suprantama, kad grožio kultas veikia ir daro spaudimą moterims. Tačiau nereikia to sureikšminti. Tai nereiškia, kad moterims nereikia rūpintis savo išvaizda. Reikia, tačiau tai derėtų daryti ne dėl grožio kulto, o dėl savęs – kad jaustumėmės gražios ir moteriškos“, – grožio standartų nesureikšminti pataria G.Jaraminaitė.
Antradienį kosmetikos kompanijos „Mary Kay“ renginyje, kur pristatytas naujas rinkinys kovai su odos senėjimo požymiais, 46-erių aktorė Gabija Jaraminaitė „pasimatavo senatvę“ ir parodė, kaip moters oda atrodytų po 30 metų, jeigu ja tinkamai nesirūpintume.
Aktorė pasidalijo ir savo odos priežiūros rutina: kruopštus odos valymas – svarbiausia.
„Mano odos priežiūros rutinoje svarbiausias produktas – kokybiškas valiklis, nes kasdien juo valau grimą. Dėl dažno grimavimo mano oda patiria nemažai krūvio, tad stengiuosi ją puoselėti kokybiškais produktais – ne tik valyti, bet ir tinkamai drėkinti. Odos drėkinimu rūpinuosi tiek ryte, tiek vakare, karts nuo karto užsidedu kaukes, kartais nueinu pas kosmetologę, kuri padaro odos skaistumą puoselėjančias procedūras“, – pasakojo G.Jaraminaitė.
Amerikiečių kompanijos „Mary Kay“ tyrimas („Spinter tyrimai“ apklausė 531 moterį) parodė, kad 9 iš 10 moterų būsimi išvaizdos pokyčiai senatvėje baugina. Didžiausią nerimą joms kelia raukšlės veide – tai nurodė 40 proc. respondenčių. Labiausiai jų bijo merginos iki 25 m., tai yra tos, kurios dar nesusiduria su odos senėjimo požymiais.
Komentuodama tyrimo rezultatus, gydytoja dermatovenerologė Aušrinė Ramanauskaitė pranešime spaudai atkreipė dėmesį, kad kiekvienos moters oda sensta nevienodai.
„Odos senėjimas – tai multifaktorinis reiškinys, kurio, deja, niekam nepavyksta išvengti. Galima jį tik atitolinti, o požymius sumažinti. Odos senėjimo procesą lemia tiek išoriniai (saulė, rūkymas, oro tarša, odos priežiūra), tiek vidiniai (genetika, odos tipas, mityba, hormoninė būklė, gretutiniai susirgimai) faktoriai. Priešankstinį odos senėjimą didžiąja dalimi skatina išoriniai faktoriai, kuriuos, tinkamai prižiūrėdamos odą, subalansuodamos mitybą ir skirdamos laiko kokybiškam poilsiui, galime suvaldyti“, – teigia gydytoja dermatovenerologė.
Ji primena, kad labiausiai odos senėjimą spartina saulė ir UV spinduliuotė bei oro tarša, arba oksidacinis stresas. Neigiamai odą veikia ir rūkymas, netinkama mityba ir prasta odos priežiūra.
Jaunystės eliksyro ieškančioms moterims siūloma tiek produktų kovai su laiko žymėmis, kad jų visų išbandyti turbūt nepavyktų ir iki gyvenimo galo. Specialistė vardija, kokie komponentai efektyviai saugo, puoselėja odą ir neleidžia jai per greitai susenti.
„Vienas jų – peptidai. Tai odos baltymai, sudaryti iš amino rūgščių, – pagrindinė odos ląstelių statybinė medžiaga. Be jų odos barjeras pažeidžiamas, prarandamas odos stangrumas, išryškėja raukšlės. Ne mažiau svarbus ir vitaminas B3, arba kitaip niacinamidas – labai gerai žinomas dermatologų, nes skirtingas jo procentas padeda kovoti su senėjimu, ramina odą, mažina spuogų atsiradimą, pigmentines dėmes. O resveratrolis – pats stipriausias žinomas antioksidantas – padeda kovoti su oksidaciniu stresu“, – odos jaunystės šaltinius pranešime spaudai vardija gydytoja dermatovenerologė.