Senjorus suburianti „Bočių“ bendrijos pirmininkė Vilija: „Mano valiuta laikas, o jo daug neturiu“

Jau daugiau nei tris dešimtmečius veikianti Vilniaus „Bočių“ bendrija jungia tūkstančius senjorus. Šios organizacijos pirmininkė Vilija Tūrienė teigia, kad buvimas kolektyve jai gyvenime suteikia pilnatvės, o itin brangų laiką ji išnaudoja tikslingai – kurdama laimingas akimirkas tiek sau, tiek savo bendraamžiams.
Vilija Tūrienė
Vilija Tūrienė / Evaldo Rudžio nuotr.
Temos: 2 Šokiai Senjorai

„Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Pirmi kartai. 60+“ naujausia herojė – Vilniaus „Bočių“ draugijos pirmininkė Vilija Tūrienė, kuri kūrybinę komandą pasitiko šokių kolektyvo „Retro bočiai“ repeticijos metu. Čia veiksmas verda pilnu tempu, nes šokėjai ruošiasi išvykai į Prancūziją, kur dalyvaus folkloro festivalyje Paryžiuje, rašoma pranešime spaudai.

„Šokis man yra buvimas su žmonėmis. Tai ir laisvalaikio praleidimas, ir atsipalaidavimas. O buvimas kolektyve man duoda gyvenime pilnatvę, kurios aš šiaip neturėčiau, jeigu būčiau namuose, žiūrėčiau televizorių, važiuočiau į sodą ar vykčiau viena į kokią kelionę. Mano valiuta yra laikas, o laiko aš neturiu, todėl mes kartu važiuojam, keliaujam, nes kitais metais nežinom, ar galėsim tai daryti“, – laidoje pasakojo senjorė.

Evaldo Rudžio nuotr./„Retro bočiai“
Evaldo Rudžio nuotr./„Retro bočiai“

Patekti į šią bendruomenę gali kiekvienas norintis, pagal gyvenamą vietą pasirinkę jam artimiausią skyrių. O veiklų, organizuojamų draugijos nariams, begalės: muzikiniai ansambliai, šokių kolektyvai, renginiai, išvykos, kelionės ir net kasmetinis išvažiuojamasis bočių festivalis.

Evaldo Rudžio nuotr./Vilija Tūrienė
Evaldo Rudžio nuotr./Vilija Tūrienė

„Svarbiausias kriterijus yra noras. Būsimus narius pagal gyvenamąją vietą nukreipiam į vieną iš 20 skyrių, bet turime masinius renginius, išvažiuojamąjį bočių festivalį, rengiamą dvaruose jau kelerius metus iš eilės. Tada tu stengiesi, atiduodi visas jėgas, darai viską, ką gali tuo momentu, nes matai saulę, gali būti su draugais, dainuoti, tu gyvas, pasireiški, primeni pasauliui, kad esi ir jeigu neužgožia ligos, būname kartu ir tai būna laimingos akimirkos“, – pasakojo laidos herojė.

Nors Vilija kasdieninėje rutinoje netinginiauja ir daug įvairių veiklų jau yra išbandžiusi, paklausta apie pirmą kartą, kurį svajoja įgyvendinti, ji užsiminė seniai norėjusi išmokti kaip iš šiaudų supinti sodą. Jų rišimo tradicija praėjusiais metais buvo įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą, o šio stebuklingo amato paslaptis senjorei ir laidos žiūrovams atskleidė sodų kūrėja, entomuzikologė-edukologė Rasa Gelčienė.

„Kiekvienas sodo mazgas yra burtas, palinkėjimas ar sau, ar Tėvynei, ar draugams. Užauginto sodo nereikia kabinti laiptinėse ar parkuose, geriausia vieta – ten, kur susirenka šeima. Tai šventas kūrinys, kuris pakabintas virš stalo sukviečia visus ir būna gera, ramu, harmonija. Drąsus žmogus yra stiprus ir tiktai stiprūs žmonės suriša, sukuria nuostabius dalykus ir tai yra stebuklas, o tie stebuklai yra šalia“, – sakė R.Gelčienė.

Laida „Pirmi kartai. 60+“ – šeštadienį, 17 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai