Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šešias mokyklas pakeitęs Merūnas Vitulskis: „Mane nuridendavo nuo laiptų“

Šio vakaro laida „KK2 penktadienis“ bus skirta ką tik paminėtai tarptautinei mokytojų dienai. Tačiau ne visiems mokytojams tai buvo tikra šventė. Gyvenimą gadina maži atlyginimai, streikai, perpildytos klasės ir nesibaigiantys tėvų reikalavimai. Mokytojų nervus ištampo ir vadinamieji blogiukai, kurie nuolat reiškiasi ir dar veda iš kelio kitus.
Merūnas Vitulskis 15min studijoj
Merūnas Vitulskis 15min studijoj / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Tačiau gyvenimas rodo, kad kartais iš tokių personažų išauga labai puikūs žmonės. Pavyzdžiui, Merūnas Vitulskis iš mokyklos skrido net 6 kartus. Panašus likimas grėsė ir Donaldai Meiželytei, kuri organizavo piketus, o dabar ji – Vilniaus vicemerė.

„Buvau nepaklusnus vaikas, pirmos klasės mokytoja griežtai pasakė, kad nenori dirbti su šituo vaiku. Geriau dešimt kitų, nei šis vienas, ir tai buvo pasakyta prie manęs. Taip ir susiformavo mano požiūris į mokslus ir į mokytojus“, – savo mokyklinę istoriją „KK2 penktadienio“ laidoje pasakojo Merūnas Vitulskis.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Merūnas Vitulskis
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Merūnas Vitulskis

Vietoj mokyklos Merūnas pirmoje klasėje ėmė lankytis kompiuterinių žaidimų kavinėje.

„Tai buvo mano pirmos klasės pradžia, mobiliųjų telefonų nebuvo, ir po mėnesio mokyklos nelankymo mano mamai paskambino ir paklausė, ar pasveiko vaikas. O mama kasdien išleisdavo mane į mokyklą. Po to laikui bėgant viskas paūmėjo, niekur nemačiau aplink draugų, ir tik vyresniame amžiuje suradau mokytojus, kurie iki šiandienos yra aukščiausios pagarbos verti žmonės, ir jiems turiu būti dėkingas, kad mokyklą vis dėlto baigiau.

Aš pakeičiau 6-7 mokyklas. Visada turėjau problemų, ateidavau naujokas, iš kito rajono, o tie Kauno rajonai nuo neatmenamų laikų kovodavo. Ateini ir nuo pat ryto jau esi nuleistas nuo laiptų. O pedagogai neiškišdavo. Reikėdavo kovoti už save. Visais būdais. Nebuvau boksininkas, kovoti nemokėjau. Griebi už plaukų, už pirštų, taip vienam sulaužiau pirštus. Sako, gerai, perkelsime į kitą klasę, jei pasiimsit jį iš šios mokyklos. Paskui papuoliau į mokyklą, kuri buvo laikoma beviltiškų vaikų mokykla. Labai daug chuliganų, aš buvau su ilgais plaukais, su kasomis iki pažastų, buvau toks kosmonautas“.

Socialinių tinklų nuotr./Erika ir Merūnas Vitulskiai su vaikais
Socialinių tinklų nuotr./Erika ir Merūnas Vitulskiai su vaikais

Tačiau toje mokykloje Merūnas sutiko savo būsimąją žmoną Eriką.

„Tarp mūsų yra 6-erių metų skirtumas. Kiek aš prisimenu, jis į valgyklą neidavo, laiptais pats nelipdavo, nes ridendavosi tais laiptais kitų pagalba, – pasakojo Erika Vitulskienė. – Bet jis buvo kitoks. Tas kitoniškumas mane žavėjo. Jis baigė mokyklą, išėjo studijuoti, o kai buvau dvyliktoje klasėje, statėme miuziklą ir jis grįžo padėti. Merūnas keliavo per daug mokyklų, kad pagaliau ateitų pas mane“.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Donalda Meiželytė
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Donalda Meiželytė

Nors Donalda Meiželytė buvo mokytojos dukra, tačiau taip pat nebuvo paklusni mokinė. „Mane norėjo išmesti iš mokyklos, nes visada buvau už teisybę. Mes piketavome prie švietimo skyriaus. Jei uždarydavo mokyklos duris, šokdavom pro langus. Jeigu reikėdavo šimtadieniui pinigų, mes organizuodavom diskoteką be pedagogų žinios. Gyvenom savarankiškai. Išmesti iš mokyklos mane norėjo todėl, kad aš parašiau publicistinį darbą „Antri namai“ – apie mokytojus, jų leksiką, jis liko kaip metraštis. Žiauru skaityti, kokiais epitetais buvo vadinami vaikai“, – laidoje pasakojo Donalda Meiželytė.

Žiaurios, jautrios ir smagios istorijos iš įžymybių mokyklinių laikų – jau šį vakarą, 19.30 val., „KK2 penktadienyje“ per LNK.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais