Šiame projekte kartu su mūsų šalies menininkais dirba Jungtinių Amerikos Valstijų ir Didžiosios Britanijos architektai, dizaineriai ir dailininkai. Projekte suvienijamas kūrėjų polėkis bendriems darbams, bei kasmet Marijampolėje realizuojamas daile, architektūra ir muzika.
MALONNY padeda kurti savitas erdves senamiesčio kiemeliuose, pagyvina mokyklų, parkų ir miesto pagrindinės aikštės prieigas. Šįmet simpoziumo metu spalvingi, unikalūs bei diskusijas keliantys net 7 nauji piešiniai nugulė ant sienų po atviru dangumi. Organizatoriai, menininkai ir savanoriai atliko neįtikėtiną darbą atkurdami ir restauruodami net 6 ankstesnių metų darbus, kuriuos nugairino laikas ir žmonių veikla.
Miesto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami ne tik stebėti sienų tapybos plenerą, tačiau ir patys jame dalyvauti. 60 savanorių nepaisydami karštų ir lietingų oro sąlygų stovėjo su teptukais ant pastolių ir mėgavosi procesu. Tie, kuriems meną smagu patirti per atstumą – dalyvavo Malonny’10 darbų autorių knygų pristatymuose, diskusijų forumuose, kuriuose buvo kalbama apie meną ir iš arčiau supažindinama su šių metų simpoziumo dalyviais, jų kūryba bei Marijampolėje kuriamo meno idėjomis.
Malonny organizatoriai šiais metais surengė konkursą išrinkti paveikslui, kuris pagyvintų „Mercure Marijampolė“ 300 kvadratinių metrų pagrindinį fasadą. Gigantiškai sienai papuošti marijampoliečiai ir komisija pasirinko Lou Beach paveikslą „Spring!“. Ant itin aukštos sienos piešinys buvo perkeliamas robotu Albertu, kurio darbas priklauso nuo gerų oro sąlygų, tad jau liepos 5 d. giedro vakaro metu miestelėnai rinkosi pažiūrėti išmanaus dažymo proceso.
Kaip ir kasmet Malonny’10 išlieka ištikimas netradiciniams sprendimams ir Marijampoliečius bei visus meno mėgėjus kvietė iškilmingai paskelbti jubiliejinio simpoziumo pabaigą dar vienoje unikalioje miesto erdvėje – Marijampolės futbolo arenoje. Liepos 6 d. po Tautinės giesmės giedojimo, ant 105 m. urbanistinės scenos konstrukcijos bei įspūdingoje šviesų oazėje, savo pasirodymus dovanojo tarptautiniai atlikėjai: Electric Djinn, M. Nox ir Daddy Was A Milkman.
Niujorkietė Electric Djinn, elektroninės muzikos prodiuserė, savo kūrybai naudojanti aplinkos vaizdo ir garso įrašus. Sertifikuota gydymo muzika praktikantė klausytojams buvo paruošusi garsų terapiją.
Iš Niujorko kilęs M. Nox sudrebino futbolo arenos konstrukciją. Profesionalus operos dainininkas scenoje įkūnijo rokenrolo esmę į kiekvieną žodį bei natą sudėdamas išgyventas emocijas. Renginio dalyviai turėjo galimybę gyvai išgirsti atlikėjo pirmuosius popmuzikos kūrinius.
Lietuvis Daddy Was A Milkman pamiltas taip pat ir kitų šalių melomanų. Dainininkas kartu su grupe suvirpino per 5 tūkstančius širdžių, privertė bent trumpam sustoti akimirkoje, kartais – mintimis keliauti laiku kartu su dainuojamais žodžiais.
Liepos 6-osios vakaras Marijampolės futbolo arenoje dalyvius nustebino trimis itin skirtingais pasirodymais, kurių metu keitėsi emocijos pagal muzikos ir šviesų teikiamas aplinkybes.
Tokio performanso Marijampolėje dar nėra buvę, tad laimingi tie, kurie tapo simpoziumo Malonny’10 uždarymo liudininkais. Žmonės liko pakerėti renginio originalumu ir drąsa!
Fotogalerija: