Viešųjų ryšių specialistė ir prodiuserė Vaida Skaisgirė (27) nusprendė nebetylėti ir papasakoti apie savo „gėdą“, kurią slėpė daugiau nei 10 metų.
Socialiniame tinkle V.Skaisgirė pasidalijo ypač atviru įrašu, kuriame prisipažino, kad paauglystėje patyrė fizinį smurtą. Vaida ragina smurto aukas nesigėdyti ir ieškoti pagalbos bei sprendimo būdų net pačiose beviltiškiausiose situacijose.
Savo įrašu V.Skaisgirė pasidalijo ir su 15min skaitytojais.
„Kai mes išgirstam apie smurto istorijas socialinės rizikos šeimose, mes garsiai rėkiame, kad reikia pokyčių sistemoje, reikia naujų prevencinių priemonių. Parėkiam ir dažnas kitą dieną pamirštam.
Kai mus pasiekia nuogirdos apie agresiją tariamai idiliškoje šeimoje, arba pamatom įtartinas mėlynes ant tobulos žmonos iš tobulos šeimos rankų, kojų, mes tik pakraipom galvą, o ją pakraipę, vėlgi, dažniausiai viską pamirštam ir grįžtam prie savų reikalų.
Kai mes paskaitom apie kokį 27-tą vieno galimai neadekvataus, praeity garsaus sportininko išpuolį prieš savo galimai taip pat jau neadekvačią žmoną, jau netgi pasijuokiam iš to ir sukuriam naują anekdotą.
Kai mes neplanuotai atsiduriam bičiulių poros konflikto epicentre, kur nuo 87-tą kartą girdimų vyro užgauliojimų ir žeminimo moteris nebeatmena, jog turi teisę viso to nepatirti, mes, tą kartą nesėkmingai pabandę pabūti teisėjais ir ramintojais, kitą dieną, ko gero, valso žingsneliu sugrįžtam į savo rutiną.
Kai....
Galima vardinti ir vardinti. Smurtas turi tūkstančius veidų. Ir jei nėra kaip padėti, tai mes bent neturėtumėm pašiepti ir juoktis iš nė vieno jų. O kad tai vyksta šios skambios istorijos atveju, mane netgi nervina.
Aš nesiimu vertinti šiuo konkrečiu atveju, kas čia smurtavo – fiziškai ar psichologiškai, kas čia manipuliacijom užsiima. Nė vienas per langą nežiūrėjo, dauguma komentuojančių artimai nepažįsta nė vieno iš šių dviejų žmonių.
Aš tik žinau, kad besijuokdami iš to, visiems įvairiomis formomis smurtaujantiems monstrams mes jungiam žalią šviesą daryt, ką darė, toliau. Nes „koks čia smurtas už plaukų tąsyt, jei jau iš sugriebimo už rankos juokiasi visas feisbukas?“
Aš labai gerai prisimenu įvykį, kai pirmą kartą gyvenime pasijutau bejėgė prieš vyro jėgą.
Besijuokdami iš to, visiems įvairiomis formomis smurtaujantiems monstrams mes jungiam žalią šviesą daryt, ką darė, toliau. Nes „koks čia smurtas už plaukų tąsyt, jei jau iš sugriebimo už rankos juokiasi visas feisbukas?“
Man buvo kokie 16, kai po pabuvimo kine vienas Asilas iš didžiosios raidės gražų, šiltą vasaros sekmadienio vakarą sustojo prie manęs ir draugės vietoj gatve važiuojančio mūsų stabdomo taksi automobilio. Pasiūlė pavėžėti.
Viso gero, nereikia, – atsakiau.
Ko tau nereikia? – perklausė.
Nereikia niekur pavežti, – pridėjau.
Nereikia, sakai, nereikia. Atsirado, matai, gražuolė, – jau belipdamas iš mašinos ir eidamas link manęs kalbėjo džentelmenas.
Toliau mažai ką pamenu. Užgauliojimai, rėksmingi retoriniai klausimai, nelaukiant atsakymų ir BUM. Smūgis į veidą, po kurio likau gulėt ant žemės. Dėl to, kad neprireikė pavežti. Įžeidžiau, pati kalta, viską suprantu.
Nors praėjo daugiau nei 10 metų, prisiminus šią istoriją ir dabar apima silpnumo jausmas ir... gėda. Kokia buvo gėda! Nors gėdytis galiausiai teko asilui.
Ir štai tame čia ir bėda. Aukoms (kaip baisiai vien šitas žodis skamba!!) taip dažnai būna gėda kalbėti, gėda pasakoti, gėda ieškoti pagalbos. Jei nebūtų matęsi vizualiai, gyvenime nebūčiau apie savo įvykį pasakojusi tėvams, nes... gėda. Mums nuo mažens gėda būti žeminamiems, užgautiems, pašieptiems, nors iš tiesų, gi gėda turėtų būti tiems iš ano parazituojančių smurtautojų fronto.
Tad, mieli žmonės (ne tik moterys, o ir vyrai, kurias tikrai neretai įvairiomis formomis žlugdo jų žmonos-hienos), gėdos čia būti neturėtų. Pašaipų – irgi. Čia reikia drąsos nusigręžti nuo šūdo, kurio nenusipelnėme nė vienas“, – rašė komentare V.Skaisgirė.
TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologė: smurtinis atsakas į „provokaciją“ nėra tinkama gynybos forma
15min primena, kad sekmadienį krepšininkas Simas Jasaitis dėl galimo smurto šeimoje atsidūrė Vilniaus policijos komisariate.
TAIP PAT SKAITYKITE: Oksana Pikul pirmąkart prabilo apie šeimos dramą: „Aš patiriu psichologinį ir fizinį smurtą“