Šokio profesionalas Laurynas Žakevičius – apie patyčias dėl išvaizdos: „Susitvarkyti teko pačiam“

Vienas iš Vilniaus šokio teatro „Low Air“ įkūrėjų, žinomas šokėjas ir choreografas Laurynas Žakevičius, už spektaklius, kurtus kartu su žmona šokėja Airida Gudaite, pelnęs net du auksinius scenos kryžius, o dabar ir projekto „Šokio revoliucija“ meistras, atvirai kalba apie išvaizdos standartus scenoje.
Laurynas Žakevičius
Laurynas Žakevičius / Asmeninio albumo ir Auros Skulskytės nuotr.

Ne viename savo šokio teatro spektaklyje be marškinėlių šokantis Laurynas Žakevičius žvilgsnius visuomet traukia ryškiu ir išpuoselėtu kūnu. Ir nors profesionalus šokėjas įsitikinęs, kad scenos menų srityje išvaizda svarbi tiek pat, kiek ir gyvenime, pats Laurynas pripažįsta – savo kūnu nėra patenkintas. Tačiau ne dėl išvaizdos, o dėl kai kurių pojūčių ar ribotų galimybių.

„Nesu ir niekada nebuvau patenkintas savo kūno forma, nors iš manęs ir juokiasi draugai. O nesu patenkintas būtent dėl to, kad ir pavargstu, ir paskauda kokį sąnarį, ir špagato negaliu padaryti, o norėčiau (šypsosi). Kūno proporcijų standartai taip pat keičiasi ir labai įvairios figūros asmenys gali sėkmingai save realizuoti scenoje. Aš manau, reikia edukuoti ir keisti stereotipus apie idealią kūno išvaizdą. Aš asmeniškai savo kūnu rūpinuosi tam, kad jausčiausi gerai, galėčiau lengvai ir nevaržomai atlikti šokio judesius, kad jausčiausi gyvybingas. Tikrai ne dėl demonstravimo, nors galiu pasakyti, kad treniruotos ar kitaip sakant, prižiūrėtos kūno linijos, susilaukia daugiau teigiamų reakcijų, o neprižiūrėtos kūno linijos – daugiau neigiamų“, – įsitikinęs Laurynas.

Asmeninio albumo nuotr./Laurynas Žakevičius
Asmeninio albumo nuotr./Laurynas Žakevičius

Kaip rašoma pranešime spaudai, „Šokio revoliucijos“ meistras tiki, jog, kad ir kokie išvaizdos standartai egzistuotų didžiojoje scenoje, kartais asmenybė ir charakteris žiūrovui daug įdomiau, nei išpuoselėtas kūnas.

„Kūnas, koks jis bebūtų, turi atspindėti šokiu kuriamą mintį ir žinutę, todėl kartais stambesnis kūnas dar geriau paveikia negu išpuoselėtas ir numylėtas raumenynas. Kūno standartais skiriasi sferose, kuriose tas kūnas gyvena: baletas, breikas ar šiuolaikinis šokis. Juk išvaizdos prasme – būk sau įdomus savo vidumi ir išore ir būsi pastebėtas kitų. Aš kartais mėgstu išsiskirti savo išvaizda, nors galiu pasakyti, kad mažai eksperimentuoju. Nors auskarus įsiverti ir tuos galiu, jeigu man tada yra tokia nuotaika“, – šypsosi Laurynas.

Daugiau nei du dešimtmečius scenoje šokantis Laurynas Žakevičius, atvirai pripažįsta, kad šiuo metu joks režimas jo gyvenime neegzistuoja, o vienintelis dalykas padedantis išlaikyti gerą fizinę formą – nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro nesibaigiantis darbas šokio studijoje.

„Vienintelis mano režimas – kava rytais. Na, o mityba... Stengiuosi ją reguliuoti, bet galėčiau pasistengti ir labiau, nes ką valgome, tikrai matosi ant mūsų kūno. Su Airida stengiamės mažiau valdyti miltinių kepinių, daugiau daržovių. Po truputį mėginu mažiau valgyti mėsos ir gyvulinės kilmės baltymų, nes nenoriu auginti raumenų, o šie produktai pagrindinis raumenų maistas. Patys maistą retai gaminame, tad tenka pirkti jau pagamintą. Kai gaminame, pasigaminame iš labai paprastų daržovių“, – apie savo kasdieninę mitybą pasakoja Laurynas.

Laurynas Žakevičius – galerijoje:

Paklaustas apie grožio ritualus, Laurynas tik juokiasi – šioje srityje jokių patarimų dalinti negalėtų, o jo kosmetikos „krepšelyje“ praktiškai nerastum nei vieno produkto. Ir tai – dėl gilių įsitikinimų apie tai, ko iš tikrųjų reikia ar visai nereikia vyro kūnui.

„Sąmoningai nieko nedarau. Vienintelis mano ritualas – tai maudynės vandens telkiniuose nepriklausomai nuo sezono. Ar tai būtų žiema, ar vasara. Šaltas vanduo labai stipriai teigiamai veikia tiek odą, tiek visą kūną. Žinoma, ir protą. Apskritai naudoju labai mažai visokių kosmetikos produktų, prasiuosi tik su vandeniu ir tikrai nieko netrūksta. Kuo daugiau tepasi žmonės visokiais serumukais ir tepaliukais, tuo daugiau kūnas jų prašo. Sveiko gyvenimo taisyklė – šaltas vanduo ir apsikabinimai, kurių kasdieną galėčiau skirti kur kas daugiau“, – pasakoja Laurynas.

Ir nors akivaizdu, kad Laurynas dėl išpuoselėtų kūno formų nuolatos susilaukia komplimentų, buvo etapas, kuomet patyčių jis girdėdavo daugiau nei pagyros žodžių.

„Mokykloje išgyvenau dėl ūgio – buvau tarp mažiausių klasėje, todėl susilaukti tekdavo ir pravardžiavimo. Tai epizodiniai momentai, su kuriais susitvarkyti teko pačiam. Aš galvoju, kad visi kompleksai mums „įvaromi" iš aplinkos, todėl svarbu nepasiduoti peršamiems standartams ar modeliams. Įsikvėpti būtina, bet nesmerkti savęs, jeigu duotuoju momentu to dar neturime ar tokie nesame. Dirbdamas su patyčių prevencija supratau, kad kiekvienas esame koks esame, ir turime pilną teisę tokiais būti. Niekas negali mūsų kritikuoti dėl to, kaip atrodome“, – užtikrintas Laurynas Žakevičius.

„Šokio revoliucija“ su Laurynu Žakevičiumi – jau šį sekmadienio vakarą, 19.30 val. per LNK.

Emocinė pagalba: kur kreiptis
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
II-IV (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277
Krizių įveikimo centras
Antakalnio g. 97, Vilnius
www.krizesiveikimas.lt
krizesiveikimas
Psichologinė pagalba emigrantams
Draugystės ir emocinės pagalbos linija vyresnio amžiaus žmonėms
Darbo dienomis:
I-V (8 - 20 val.):
Tel.: 8 800 800 20
www.sidabrinelinija.lt
pasikalbekime@sidabrinelinija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis