„Man nauji mokslo metai visada būdavo tas metas, kuriam kruopščiai ir atsakingai ruošdavausi. Iki šiol pamenu naujos kuprinės kvapą, mamos išlygintus mokyklinius drabužius ir gėles mokytojai, pamerktas vonioje. Žinoma, išvakarėse būdavo šiek tiek jaudulio, tačiau jis nuslūgdavo vos tik susitikdavau su vasarą retai matytais bendraklasiais“, – prisimena žurnalistas Juozas Liesis.
Renginio metu įkvepiančiais pasakojimais apie mokyklą žinomi žmonės dalinosi su keliomis dešimtimis „SOS Vaikų kaimo“ šeimose gyvenančių vaikų, kurie neteko tėvų globos arba yra našlaičiai, taip pat su vaikais iš socialinės rizikos šeimų. Jie pasakojo, kaip tinkamai pasiruošti naujiems mokslo metams, ko nepamiršti ir, svarbiausia, kaip siekti užsibrėžtų tikslų visus metus.
„Ar mano patiko vaikščioti į mokyklą? Galiu atsakyti – taip, patiko labai. Nes mokyklą aš įsivaizdavau kaip kino filmą ar planetą. Aš eidavau į mokyklą kaip į atskirą pasaulį, kuriame vyksta įdomūs dalykai.
Tačiau svarbiausi atsiminimai apie mokyklą man yra susiję ne su pamokomis, o bendravimu su draugais. Todėl artėjant mokslo metams, aš pirmiausia jums linkiu susirasti daug gerų draugų“, – prisiminimais dalinosi menininkė Eglė Grėbliauskaitė-Tursienė.
Antradienį linksmas ir padrąsinančias istorijas vainikavo svajonių mokyklos statyba iš netikėtų medžiagų – keksiukų. Saldžios mokyklos idėjos autorė menininkė Jolita Vaitkutė pasakoja, kad mokslo metų pradžia jai visada asocijuojasi su ateitimi bei geromis emocijomis.
„Norėjau, kad svajonių mokykla būtų ryški ir spinduliuotų gerą nuotaiką, todėl pasirinkau medžiagą, kuri sukelia tik pozityvias emocijas – saldumynus. Keksiukai tapo mokyklos sienomis, stogu ir langais, kuriuos kiekvienas vaikas galėjo papuošti saldžiomis dekoracijomis. Šį kartą tai buvo mano ir vaikų bendras darbas – margas, minkštas ir skanus“, – pasakoja kūriniais iš maisto garsėjanti menininkė.
Naujų mokslo metų sutiktuvėse išskirtinę muzikinę programą paruošė ir teatro vaikams trupė „Teatriukas“.
Vasaros palydėtuves organizuojančios vokiečių kapitalo kompanijos „Dr. Oetker Lietuva“ vadovas Sergejus Polovčenko sakė, kad remti be tėvų globos likusius vaikus kitose šalyse jau yra įprasta įmonės praktika. Tačiau Lietuvoje žengiami dar tik pirmieji tokios paramos žingsniai.
„Kuprinės, pieštukai, kreidelės, flomasteriai, spalvotas popierius – tai daiktai, kurie vieniems vaikams atrodo savaime suprantamas naujų mokslo metų atributas, o kitiems šie daiktai yra tai, kas gali suteikti papildomo pasitikėjimo ir ryžto kibti į mokslus“, – sako S.Polovčenko.