Šiųmetis festivalis „Mados infekcija“ skiria didelį dėmesį vyrams – net keturios pristatomos kolekcijos yra skiriamos būtent jiems.
1999 metais startavusiame didžiausiame Lietuvos mados festivalyje pasirodys šeši užsienio šalių atstovai – kūrėjai iš Olandijos, Danijos, Ispanijos, Prancūzijos, Estijos ir Vokietijos.
Ketvirtadienį „Mados infekcijoje“ su savo kolekcijomis supažindino praėjusių metų rudenį pradedančiųjų dizainerių konkurse „Injekcija“ sėkmingai pasirodęs duetas iš Vokietijos Grosser Heinrich bei ryškiaspalvių mezginių kolekciją sukūrusi estė Kristel Kuslapuu. Pirmąją festivalio dieną podiumu žygiavę modeliai taip pat pristatė vyrišką Lucile Puton iš Prancūzijos kolekciją. L.Puton yra dirbusi su legendiniu dizaineriu Alexanderiu McQueenu.
Festivalio gimtuosiuose namuose– Šiuolaikinio meno centre – ketvirtadienį savo kolekcijas pristatė Lietuvos dizaineriai Jurgita Januškevičiūtė-Žiugždienė, Giedrius Šarkauskas, Laura Dailidėnienė ir Kristina Kruopienytė.
Kitomis festivalio dienomis savo kolekcijas žiūrovų teismui pateiks dizaineriai Giedrius Paulauskas, Agnė Kuzmickaitė, Vitalis Čepkauskas, Egidijus Sidaras, Dovilė Gudačiauskaitė, Eglė Žiemytė, Diana Kuzmickaitė ir Aušra Urbanavičiūtė, Agnė Biskytė, Sandra Straukaitė.
Festivalio organizatorių teigimu, šalyje daugėja profesionalių dizainerių, kurių kolekcijų pristatymai neišsitenka viename trijų dienų renginyje, todėl šiemet „Mados infekcija“ įvyks ir rudenį. Pasižvalgyti į naujausias kolekcijas bus kviečiama lapkričio 11-12 dienomis Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Lauros Dailidėnienės kolekcijos pristatymas |
(Papildyta 01.07 val.) Beveik valandą vėlavusį renginį vedė aktorius Aistis Mickevičius, pradžioje paprašęs publikos tylos minute pagerbti dėl žemės drebėjimo ir cunamio žuvusius Japonijos gyventojus.
Festivalį pradėjo dvi jaunos vokiečių dizainerės Astrid Grosser ir Gerti Heinrich, „Mados infekcijoje“ dalyvaujančios kaip kūrybinis tandemas „Grosser Heinrich“. Duetas pristatė kolekciją „Ruduo žiema 11/12“. Šių dizainerių kūriniai mirgėjo įmantriais raštais, dryžiais, aukso detalėmis. Šešiolikos drabužių kolekcijoje vyravo geltona, violetinė ir rusvos spalvos.
Jurgita Januškevičiūtė-Žiugždienė pristatė dvidešimties modelių kolekciją „SAT“. Sąvoka „sat“ sanskrito kalba reiškia absoliučiąją, amžinąją, nekintančiąją būtį. Manekenės ant podiumo išėjo vilkėdamos ryškiai raudonus kimono, po kuriais slėpė kolekcijos kūrinius. Iš juodų siūlų ir juodų audinių suvytais perukais bei gintaro karoliais pasidabinusios manekenės pademonstravo pilkų, šviesios kreminės spalvų kostiumėlius, paltus, puspalčius ir megztinius su subtiliomis aplikacijomis ir paraukimais.
Antrąją festivalio dienos dalį pradėjo Giedrius Šarkauskas, pademonstravęs kolekciją „Cor Vinum, Adamas Et Crux“. Pastarąjį dešimtmetį išskirtinai iš lino drabužius kuriantis dizaineris, skambant dainininko, kompozitoriaus Lino Adomaičio kurtai muzikai, publikai pademonstravo vyriškus ir moteriškus elegancija dvelkiančius kostiumus, dekoruotus tigro kailio imitacija bei piešiniais. Svarbūs kolekcijos akcentai – aukštos skrybelaitės bei pilkos spalvos drabužius pagyvinę ryšiaspalviai diržai, pirštinaitės.
Lauros Dailidėnienės kolekcija „Fungi“ - blizgi, skaidri, lengva, varijuojanti nuo baltos, kreminės, iki sodrios mėlynos ir oranžinės, pagardinta masyviais papuošalais – vandens kolbomis, grandinėmis.
„Kolekcija „Fungi“ padeda atskleisti žmogaus pomėgių spektrą: tai patrauklu, gražu ir labai skanu, prieraišu, kartais mirtina. Visas „pipiras“ žodyje „Fungi“ ( lot. – grybai). Lygus paviršius persipina su dryžuotu, linijos sąveikauja tarpusavyje, sukuria ritmiką. Papuošalai – tai plonų šakotų gijų rezginys, kuriame glūdi gyvybės šaknys“, – apie savo kolekciją atsiliepia autorė.
Iš Mados konkuro „Injekcija“ mada besidomintiems žmonėms atpažįstama Kristel Kuslapuu ant podiumo su savo kolekcija „Zebra On Acid“ sublizgėjo ryškiaspalviais ir masyviais megztiniais, kelnėmis, suknelėmis. Žiūrovų akis traukė masyvios kasa supintos megztinių apykaklės, kutai. Devyniolika ryškiaspalvių rankų darbo modelių neabejotinai išsiskyrė iš visų šio vakaro kolekcijų. K.Kuslapuu kolekcijos atmosferą įkvėpė laukinė Afrikos gamta: ryškios kraštovaizdžio spalvos, gyvūnų kailių raštų grafika. Visus kolekcijos modelius dvidešimtmetė dizainerė mezgė savo rankomis.
„Kuriu tiems, kam patinka rengtis šiltai ir patogiai“, – teigia dizainerė.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Lucile Puton kolekcijos pristatymas |
Jau devintą kartą festivalyje dalyvaujanti Kristina Kruopienytė pristatė minimalistinę, šviesių pilkų atspalvių kolekciją „Ne cemento sodas“. Paprasti ir laisvi moteriški, vyriški kostiumai, švarkai ir paltai buvo aplikuoti į akis nekrentančiomis juodos spalvos aplikacijomis, odos detalėmis.
„Mano kolekcija, tai stebuklinė pasaka – trumpa, fantastinė, nesudėtingo turinio, su gera pabaiga. Veiksmas vyksta miške, veikėjai išgalvoti žmonės-žvėrys. Pilna personifikacijų. Akcentuojamas grįžimas į paprastesnį gyvenimą nuo miesto kvailumo“, – savo kolekcijos idėją apibūdina autorė.
Prancūzė Lucile Puton savo vyriškoje kolekcijoje „Hide & Seek“ variavo „kalnų“ drabužių tema, stengėsi atskleisti savo herojaus dvylipiškumą: norą susilieti su aplinka bei drąsumą, stiprybę. Stori, šilti paltai, striukės, megztiniai, dabinti ryškiais akcentais bei kaukės, manekenus trumpam pavertusios į nindzes ar žmones-vabzdžius, sulaukė šilto publikos palaikymo.