Penktadienio vidurdienį tradiciniu Jūros šventės vėliavos pakėlimu duotas startas Jūros šventės renginiams. Simbolinės ceremonijos metu į 35 metrų aukštį vėliavą kėlė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda su tam skirta gelbėjimo ir gaisrų gesinimo technika. Vidurdienio ceremonijoje dalyvavo ir Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus, kuris pasveikino su pirmąja Jūros šventės žinia.
Pavakarę startavo laukiamiausias Jūros šventės reginys – didžioji Jūros šventės eisena. Jūrinė eisena prasidėjo tradicinėje vietoje – J.Janonio gatvėje. Toliau eisenos dalyviai žygiavo Herkaus Manto, Naujojo Sodo, Pilies gatvėmis į Kruizinių laivų terminalą.
Jūros šventės eisenos priekyje tradiciškai žygiavo miesto vadovai, kapitonai, gausi jūrinė bendruomenė. Didžiąją jūros šventės vėliavą šiais metais nešė Lietuvos jūreivystes akademijos studentai iš Lietuvos ir Ukrainos.
Šių metų eisenoje – 70 kolektyvų, įmonių, organizacijų. Jūros šventės eisena buvo triukšminga: dalyvavo šeši orkestrai, trys muzikinės grupės, 19 važiuojančių muzikinių konstrukcinių platformų. Eisena pagarbą atidavė 100-metį švenčiančiai Lietuvos jūrininkų sąjungai. Prie jūrinės eisenos dalies šiais metais prisijungė ir „Baltic Sail“ burlaivių įgulos.
Eisenai finišavus, Kruizinių laivų terminalo scenoje vyko oficiali Jūros šventės 2023 atidarymo ceremonija. Susirinkusius pasveikino miesto meras, vyko Metų jūrininko apdovanojimai.
64-oje Jūros šventėje dvi dienas dalyvauja prezidentas Gitanas Nausėda. Penktadienio vakarą didžiajai Jūros šventės eisenai pasiekus Kruizinių laivų terminalą, prezidentas tarė sveikinimo žodį ir dalyvavo visoje atidarymo ceremonijoje.
Fotogalerija:
Kvietė burlaiviai ir kurėnai
Visą savaitgalį Klaipėdą puošė regatos „Baltic sail“ burlaiviai“ iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos.
Kaip ir kasmet, penktadienį įvyko tradicinių ir istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“, tris dienas kviesiantis aplankyti istorinius laivus. Įleidžiant laivus buvo pakeltas Pilies tiltas.
Šeštadienį su prezidentu Gitanu Nausėda tradiciškai buvo pagerbti negrįžusieji iš jūros iš laivų nuleidžiant gėlių vainikus. 30-ies laivų vilkstinę į jūrą vedė Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų „Vidar“ klasės štabo ir aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis“.
Galimybę pagerbti pasaulio vandenyse žuvusius jūrininkus turėjo ir kiti miestiečiai – Klaipėdos mažųjų laivų asociacijos „Pajūrio laivai“ nariai priėmė žmones su gėlėmis rankose ir neatlygintinai plukdė į pagerbimo žuvusiems jūroje ceremoniją.
Šeštadienio rytą Smiltynės kapinėse vyko pirmojo Lietuvos uosto kapitono Liudviko Stulpino pagerbimo ceremonija, o Skulptūrų parke buvo pagerbta žuvusi laivo „Linkuva“ įgula.
Popiet buriuotojų krantinėje atidengtas jachtos „Laisvė“ atminimo knechtas (žemas laivo stulpas, skirtas lynui rišti švartuojantis). 1993-ųjų vasarą jachta „Laisvė“ išplaukusi iš Klaipėdos į kelionę aplink pasaulį, pirmoji apiplaukė legendinį Horno kyšulį. Sekmadienio bus aukojamos Šv. Mišios už žuvusius jūroje ir visą jūrinę bendruomenę.
Jūros šventės metu, kaip įprasta, sutelktos didesnės policijos pareigūnų, gelbėtojų, medikų, miesto tvarkytojų pajėgos. Jūros šventės svečių sveikata rūpinasi ir Maltos ordino pagalbos tarnyba, jos palapinės įsikūrė Kruizinių laivų terminale ir Atgimimo aikštėje.
Miesto autobusai šventės dienomis kursuos ilgiau – iki 3 val. nakties.