Staiga mirė knygos „Džiulė ir Džiulija“ autorė Julie Powell: rašytojai buvo 49-eri

Tračiadienį pasaulį apskriejo netikėta žinia: būdama 49-erių, staiga mirė maisto tinklaraštininkė ir rašytoja Julie Powell, geriausiai žinoma dėl itin populiarių memuarų „Džiulė ir Džiulija“ („Julie & Julia“ – angl.).
Julie Powell ir Amy Adams su Meryl Streep filme „Džiulė ir Džiulija“
Julie Powell ir Amy Adams su Meryl Streep filme „Džiulė ir Džiulija“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Bestselerių autorė Julie Powell mirė spalio 26-ąją savo namuose Niujorke. Faktą apie 49 metų rašytojos netektį laikraščiui „New York Times“ patvirtino jos vyras Ericas Powellas, kuris teigė, kad mirties priežastis – staiga sustojusi širdis.

Julie Powell vardas išgarsėjo 2002-aisiais. Baimindamasi, kad jai niekada nepavyks tapti rašytoja, moteris ėmė rašyti tinklaraštį, kuriame talpino pasakojimus savo bandymus gaminti receptus iš kultinės Julios Child kulinarinės knygos „Meistriškas prancūzų virtuvės menas“. Tinklaraštis „Džiulės/ Džiulijos projektas“ („Julie/ Julia Project“ – angl.) sulaukė tūkstančių ištikimų skaitytojų.

Socialinių tinklų nuotr./Julie Powell
Socialinių tinklų nuotr./Julie Powell

Tuo metu tinklaraštis dar buvo gana naujas formatas, tad J.Powell tapo viena iš pagrindinių jo figūrų. Ji pelnė daug pagyrų už suprantamą ir saviironišką rašymo stilių.

„Ji rašė apie maistą tikrai žmogišku balsu, kuris skambėjo taip, kaip mano pažįstami žmonės, – „Times“ sakė kita maisto tinklaraštininkė Deb Perelman. – Ji įrodė, kad apie maistą galima rašyti net nelankius kulinarijos mokyklos, neturint daug patirties ir dirbant tikroje virtuvėje.“

Tinklaraščio pagrindu 2005 m. buvo parašyta humoristinė knyga „Džiulė ir Džiulija“, kuriame J.Powell aprašė per 365 dienas mažytėje buto virtuvėje išbandytus 524 J.Child receptus. Moteris tapo tikra literatūrine sensacija, o knyga susilaukė didžiulės sėkmės: parduota daugiau nei milijonas jos egzempliorių.

2009 m. pagal ją buvo sukurtas filmas. Noros Ephron režisuotoje juostoje pagrindinį vaidmenį atliko Meryl Streep, o pačią Julie įkūnijo Oskaro nominantė Amy Adams.

Filmo anonsas:

VIDEO: Julie & Julia - trailer

„Ji turėjo tiek daug talento ir emocinio intelekto“, – laikraščiui „New York Times“ sakė J.Powell redaktorė Judy Clain.

Tais pačiais metais Powell išleido antrąją knygą, kuri, nors ir sulaukė kritikų liaupsių, nebuvo taip gerai parduodama kaip jos debiutinis kūrinys.

Staigi rašytojos mirtis sukrėtė daugybę jos gerbėjų. Socialiniame tinkle „Twitter“ tūkstančiai fanų dalijosi prisiminimais ir atidavė jai pagarbą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Julie Powell
AFP/„Scanpix“ nuotr./Julie Powell

„Su nerimą keliančiu aiškumu prisimenu, koks jausmas buvo rasti Julie Powell tinklaraštį 2000-ųjų viduryje, kai nuobodžiavau, buvau nusivylęs ir nerašiau to, ko norėjau. Ji leido manyti, kad viskas įmanoma. Man taip liūdna dėl šios žinios“, – rašė vienas iš jų.

„Tai tiesiog širdį draskanti žinia, – sielvartavo kitas. – Sekite tas svajones, kurias dabar sapnuojate“.

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų