Stano – apie pyktį sukėlusią mokesčių reformą: „Pagaliau supratau, kad jos esmė – išnaikinti“

Muzikos autorius ir atlikėjas, LATGA tarybos narys Stanislavas Stavickis-Stano pasipiktino Finansų ministerijos planu, pagal kurį keičiasi individualiai dirbančiųjų mokesčiai. Muzikos kūrėjas svarsto, ar tokia reforma nesiekiama apskritai panaikinti individualią veiklą.
Stanislavas Stavickis–Stano
Stanislavas Stavickis–Stano / Asmeninio albumo nuotr.

Antradienį pristatytatytame mokesčių reformos projekte numatyta svarbių pokyčių dirbantiems savarankiškai – pagal individualią veiklą. Finansų ministerijos parengtame plane numatyta, kad individualiai dirbantiesiems atsiras progresyvus apmokestinimas, daugiau tektų mokėti aukštas pajamas uždirbančių profesijų atstovams – notarams, advokatams, antstoliams.

Tokia mokesčių reforma papiktino S.Stavickį-Stano, kuris socialiniuose tinkluose dar antradienį pasidalijo savo mintimis. Jis piktinosi, tiek mokesčių reforma, tiek Gintarės Skaistės ištarta fraze apie gyvulių ūkį.

„Čia aš, iš gyvulių ūkio. Šiandien taip Gintarė Skaistė apibūdino visus, dirbančius pagal individualią veiklą. Nuo architekto ar atlikėjo iki korepetitoriaus ar taksisto. Mes visi esame gyvuliai, o ji šito ūkio vadas.
Tai mums, gyvuliams, vadas nusprendė padidinti mokesčius. Ir taip normaliai padidinti, kad galutiniam variante individuali veikla nesiskirtų nuo darbo santykių“, – tąkart rašė S.Stavickis-Stano.

Praėjus keletui dienų S.Stavickis feisbuke pasidalijo dar vienu įrašu apie mokesčių reformą, kuriuo sutiko pasidalinti su portalu Žmonės.lt. Šįkart atlikėjas svarstė supratęs, tokios mokesčių reformos tikslą.

„Savaitei einant į pabaigą ir celofanui išsiviniojus iš kaliuzės, dauguma jau suprato, kad mokesčių reforma kakutis, švelniai tariant. O aš prisiminiau Orvelo „Gyvulių ūkio“ pabaigą – gyvuliai užėmė šeimininko trobą.

Ramiai stebėdamas visų pusių reakcijas pagaliau supratau, kokia mokesčių reformos esmė. Kaip visada – tiesa per daug akivaizdi, kad galėtum ja patikėti.

Reformos esmė – išnaikinti individualią veiklą. Kam? Nejaugi mes, gyvuliai, tokie reikšmingi biudžetui? Visas mūsų kultūros sektorius net šalia nestovi kokių pvz. statybų, teisininkų, notarų...

„Žinai kas stato tą dangoraižį?“ – paklausė manęs pažįstamas architektas mostelėdamas ranka į pakrantę. O pasirodo net ir dangoraižius miesto centre stato individualios veiklos ir patentų savininkai. Taip pat ir prekyboje vyksta. Arba teisėje. Arba notariate.
Vyriausybė mato tai ir nusprendžia visus velniop nugalabyti.

Lygiai tas pats buvo 2008 metais, kai „panaikino“ autorines sutartis (dabar autorinė sutartis apmokestinama virš 55 proc.). Tada mokesčius iki dangaus pakėlė, nes pagal autorines sutartis dirbo mūrininkai, turgaus prekeiviai ir net furų vairuotojai sudarinėdami maršrutą naudojosi autorine sutartimi. Vat tokie autoriai.

Bet negalima naikinti individualios veiklos!!! Tai vienintelė likusi forma, pagal kurią legaliai gali dirbti menininkas (kalbu apie menininkus, nes pažįstu vieną ne talentingą menininką Deivydas Zvonkus ).

Juk menininkas negali atidaryti UAB, nes jam atėjo įkvėpimas ir nutapė genialų paveikslą.

Kompozitorius negali uždaryti UAB, nes po trijų metų simfonijos rašymo reikia atokvėpio.

Tautodailininkas negali išskaptavęs rūpintojėlį atsidaryti UAB norėdamas savo kūrinį parduoti savivaldybei.
Tam ir reikalinga individuali veikla!

Baisiausia šitoje reformoje nesupratimas. Sakoma, kad individualios veiklos mokesčius reikia prilyginti darbo santykiams. Mat čia tas pats velnias. Nesąmonė! Patys pažiūrėkite:

1. Individualioje veikloje (toliau IV) tu pats turi pasirūpini savo darbo vieta, priemonėmis, medžiagomis, kabinetu, šildymu, telefonais, mašinom ir t.t. Darbo santykiuose (toliau DS) visą tai gauni.

2. IV tu prisiimi visas rizikas. Teismai, skundai, rizikos, fondų kritimai, krizės, pandemijos, karai – visa tai gula tik ant tavo pečiu. DS tai tavo vadovo rūpestis ir galvos neskauda.

3. IV privalai susirasti sau darbo pats. Tik tu atsakingas ar bus klientų, ar bus darbo, ar bus naujų užsakovų, ar bus pajamų, ar jų užteks ir t.t. DS tau dažniausiai reikia tiesiog dirbti tai, ką pasako.

4. IV tu neturi jokių garantijų dėl savo ateities. Nėra darbo sutarties, tu pats esi sau vadovas. Nėra jokių atostoginių ar atostogų. Nėra tėvo ar motinos dienos. Nėra NIEKO, ką garantuoja DS ir darbo kodeksas.

5. IV dirbantys nesukurs profsąjungų, nes nėra menamo darbdavio (patys sau vadovai) todėl ir profsąjungos jų neapsaugos kaip DS.

6. Dirbadamas pagal IV, viršijęs PVM ribą, automatiškai tampi PVM mokėtoju. DS nors milijoną užsidirbk PVM mokėtoju netapsi.
Tai gal kalbam?“ – feisbuke rašė Stano.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis