Ar labai skiriasi dabartinė Palanga nuo jūsų jaunystės Palangos?
Labai skiriasi, aš čia atvykau 1961-aisiais, kai asfaltuotų gatvių buvo gal tik pora: Vytauto, Basanavičiaus ir dar gal kokia.
Kada labiausiai mėgstate Palangą?
Aš mėgstu rugsėjo Palangą. Todėl, kad tada vanduo yra pakankamai šiltas plaukiojimui ir nebėra tiek daug poilsiautojų. Šiaip Palangai jie reikalingi – jie „maitina“ bent pusę Palangos. Bet man patinka šiek tiek ramėlesnė Palanga, todėl dabar aš čia ir žiemas praleidžiu. Aš esu jau labiau palangiškis nei vilnietis.
Pernai guodėtės, kad triukšmas ir chaosas jums nėra labai priimtinas, bet galbūt prie to yra priprantama?
Niekas neverčia tame triukšme ir chaose būti. Palangoje yra daug ramesnių vietų ir tie, kurie skundžiasi triukšmu, mane stulbina – nebūtina būti čia – yra tikrai ramių vietų.
TAIP PAT SKAITYKITE: Stasio Povilaičio palikimas – dainos, kurios išliks amžinai: 10 populiariausių hitų
O pasilinksminimų kultūra Palangoje keičiasi?
Galiu pasakyti, kad žymiai sumažėjo „kvazi kultūros“. Dabar yra tam tikri garso apribojimai, bet vis tiek verslininkai rado išeitį – atsitvėrė stiklinėmis uždangomis, kurios sklindančius garsus sumažino ir nebėra tokios kakofonijos, kai vienos šalia kitų esančios maitinimo įstaigėlės grodavo gana garsiai ir tai susiliedavo į vieną triukšmą.
Teko būti jūsų koncerte rudenį – nors salė nebuvo pilna, bet klausytojus puikiai „užvedėte“. Ar Palangoje galima jūsų pasiklausyti ištisus metus?
Palangoje ištisus metus – gal ne. Bet vėlų rudenį, iki spalio, dar galima mane čia išgirsti. Palanga – miestas, labai tinkantis gyventi laisvų profesijų žmonėms, kurie nėra pririšti prie pastovios vietos.
Scenoje esate jau 50 metų. Tai ilgas ir įspūdingas jūsų nueitas kelias. Kaip pats vertinate savo 50-metį?
Tas mano kelias ir pasidėjo čia, Palangoje. Kultūros namų ansamblyje, šokių vakaruose, Birutės restorane. Čia – visos mano kelio pradžios.
TAIP PAT SKAITYKITE: Stasys Povilaitis bus palaidotas Palangoje