Atgulti amžinojo poilsio Palangos kapinėse pageidavo pats Stasys Povilaitis.
13 val. prasidėjusi laidotuvių ceremonija truko daugiau nei valandą.
Atsisveikinti su velioniu čia susirinko ne tik S.Povilaičio artimieji. Pagerbti ryškiausios lietuvių estradinės muzikos žvaigždės atvyko gausus būrys jo bičiulių, scenos kolegų, kelias kartas apjungiančios jo muzikos gerbėjų.
„Tokiam geram žmogui ir diena nuostabi“, – sakė daugybė Palangos kapinėse susirinkusių žmonių. Į paskutinę kelionę maestro lydėjo Palangos orkestro muzika.
Tiesa, būti vadinamas maestro Stasys Povilaitis nesijautė vertas.
„Kartą prieš vieną koncertą jis manęs paprašė neminėti žodžio maestro, nes esą jo vertas tik tas, kuris turi mokinių. Aš šį žodį vis tiek ištariau ir jam pasakiau, kad jo mokiniai esame mes visi. Jo mokiniai yra trys kartos“, – sakė daugelio kurorte vykstančių renginių vedėjas, Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis. Jis dėkojo už atlikėjo pavyzdį, kaip mylėti gyvenimą, muziką, lietuvišką žodį, jūrą, dainą.
„Stasys Povilaitis buvo, yra ir bus mūsų didysis maestro“, – teigė N.Stasiulis, po kurio žodžių kapines užliejo Stasio Povilaičio daina, kurioje jis atsisveikina su jūra.
„Nuo jūros dvelkė vėsa, o akmenys dar buvo įkaitę nuo tolstančios vasaros dienos karščių“, – skamba S.Povilaičio žodžiai.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus taip pat prisiminė, kaip S.Povilaitis kiekvieną rudenį atsisveikindavo su jūra ir nepaprastai ją mylėjo, kaip ir Birutės parką, Palangos tiltą.
Užuojautą artimiesiems N.Stasiulis kapinėse perdavė nuo Niujorko lietuvių, kurie ateinantį sekmadienį pagerbs jį mišiose.
Žodį kapinėse tarė operos solistas, dabar Seimo narys Vytautas Juozapaitis. Jis pabrėžė kalbantis ne kaip parlamentaras, o kaip žmogus ir pabrėžė, kad visi čia susirinkusieji, nesvarbu, ar kada nors buvę jo koncertuose, ar klausę plokštelių, gyveno epochoje, kurioje gyveno Stasys Povilaitis.
„Jis nebuvo žmogus, kuris kvietė politikuoti, išskyrus meno ir muzikos kalba, o tokių žmonių Lietuvoje, oi, kaip trūksta. Stasys Povilaitis savo gyvenimu parodė, kad nebūnant politiku galima suvienyti Lietuvą taip, kad šiandien visi kartu, nepaisant mūsų skirtumų ir priešingybių, verkiame ir liūdime kartu su jo šeimos nariais“, – kalbėjo V.Juozapaitis, pridurdamas, kad iš tikrųjų Stasys niekada nebuvo mokytojas, bet jis buvo mokytojas savo gyvenimu – scenos estetas ir gyvenime tiesiog žmogus.
S.Povilaičio bičiulis, grupės „Nerija“ kolega Antanas Čapas susirinkusiems teigė bijantis ir prognozuoti, kas kada pakeis S.Povilaitį ir „atsistos į jo vietą“.
Susirinkusiems kapinėse žmonos Birutės ir dukters Agnės vardu dėkojo artimieji.
TAIP PAT SKAITYKITE: Lietuva atsisveikino su Stasiu Povilaičiu: maestro pagerbė kolegos, palangiškiai, moksleiviai
Dar prieš laidotuvių procesiją Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje nuo vidurdienio Telšių vyskupas Jonas Boruta drauge su Palangos klebonu Mariumi Venskumi aukojo šv.Mišias.
Išlydinčiųjų į Palangos kapines urną su S.Povilaičio palaikais susirinko sausakimšas bažnyčios kiemas.
Žmonės.lt primena, kad S.Povilaitis mirė spalio 6-osios rytą pralaimėjęs kovą su sunkia onkologine liga. Jis ėjo 69-uosius metus. Dainininko palaikai po mirties buvo kremuoti.
TAIP PAT SKAITYKITE: Mirė Stasys Povilaitis: maestro pasiglemžė vėžys
TAIP PAT SKAITYKITE: Scenos kolegų atsiminimai apie Anapilin išėjusį Stasį Povilaitį – lietuviškąjį Franką Sinatrą
TAIP PAT SKAITYKITE: Muzikologai apie Stasį Povilaitį: scenos džentelmenas, lietuviškasis Frankas Sinatra, legenda
TAIP PAT SKAITYKITE: Stasio Povilaičio palikimas – dainos, kurios išliks amžinai: 10 populiariausių hitų