Sukčius apsimeta R.Vilkončiaus vadybininku: apie gautą užsakymą nieko nežinojo

Televizijos laidų bei renginių vedėjas Rolandas Vilkončius tapo sukčiaus taikiniu. Paaiškėjo, kad kažkas apsimeta jo vadybininku ir siūlo jo pasirodymus renginiuose, apie kuriuos pats Rolandas nieko nežino. Laidų vedėjas prašo savo draugų ir sekėjų neįkliūti į sukčių pinkles.
Rolandas Vilkončius
Rolandas Vilkončius / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Istorija Rolandas Vilkončius sutiko pasidalyti ir su portalu Žmonės.lt.

„Kas tas Linas, arba kaip „vogti“ žmogų, jam to net nenutuokiant.

Žinau, ilgi post‘ai boring, bet gal atleisite man už tai, nes rašau retai ir prisikaupė rimtų reikalų.

Trumpai apie situaciją:

Šiandien sulaukiau skambučio su klausimu apie artėjančią konferenciją, atrodytų, įprastas reikalas, bet... aš apie tą konferenciją nieko net nebuvau girdėjęs. Pokalbis vyko maždaug taip:

– Sveiki Rolandai,

– Sveiki,

– Skambinu dėl kitos savaitės konferencijos, kadangi laiko nedaug, reiktų apsitarti.

– Apie kokią konferenciją mes kalbame?

– O tai Linas jums nieko nesakė?

– Ne, man neskambino joks Linas.

– Kaip keista, konferencija jau pirmadienį, tai kaip jūsų vadyba nesužiūrėjo?

– Kokia dar vadyba ir kas tas Linas?

– Jūsų vadybininkas.

– Visų pirma, aš neturiu jokio vadybininko ir niekada neturėjau, o antra tai skamba kaip kažkoks nonsensas ar radijo „išdurkė“

Čia jau pradedu suvokti kas vyksta:

– Tikiuosi, niekam jokių pinigų nemokėjote, nes tai skamba labai įtartinai.

– Ne, kol kas nemokėjom.

– Tai gal to ir nedarykite, nebent supainiojote mane su kitu Rolandu. (tikrai buvo tokių atvejų)“ , – pokalbį telefonu atpasakojo laidų vedėjas.

Viganto Ovadnevo nuotr./Rolandas Vilkončius
Viganto Ovadnevo nuotr./Rolandas Vilkončius

R.Vilkončius rašė, kad panašioje situacijoje atsidūrė ne pirmą kartą – įtaria, jog tas pats žmogus tokia veikla vertėsi jau prieš kelerius metus.

„Šis pokalbis sugražino prisiminimus apie istoriją, nutikusią prieš kokius penkerius metus, kai buvau sulaukęs panašaus skambučio pasiderėti, nes „vadybininkas“ užsiprašė drakoniškos kainos. Pradėjau kapstyti giliau ir interneto skelbimuose radau, kad yra kažkas (galbūt tas pats Linas), pardavinėjantis visus tuo metu eteryje matomus ar šiaip žinomus žmones, nuo mano TV kolegų, iki teatro grandų, tokių kaip mano bendravardis Rolandas Kazlas. Iškart paskambinau Rolandui K. , Marijonui M., dar kitam Rolandui M. Ir sakiau, kad reikia kažkaip stabdyti tai, nes veikiama mūsų vardais, mums nė velnio nenutuokiant. Pakalbėjom, bet kolegos nenorėjo imtis kažko rimčiau, o reikėjo, nes dar ir šiandieną galima lengvai rasti tuos skelbimus (Google atmintis šviesi), o ir dabartinio „vadybininko“ telefono numeris toks pat.

Ar gali būti dėl to nukentėjusių? Yra ir gali.

Yra nukentėję visi tie, kurių vardai yra skelbime (-uose), nes naudojamas žmogaus prekinis ženklas, neturint dokumentu patvirtinto sutikimo dėl atstovavimo.

Gali būti ir tokių, kurie pirko paslaugas tų, kurie buvo skelbime ir niekada jų nesulaukė savo renginiuose su galimais paaiškinimais: liepė dirbti eteryje/teatre, užgėrė, susižeidė ir panašiai, bet žiūrėkit, mes turim kitą – tikrai ne ką prastesnį.

Jeigu kas nors esate realiai taip nukentėję, prašau, parašykite man PM, bet tik tuo atveju, jeigu tai yra konkrečiai susiję tik su mano vardu, nes dėl kolegų jie turėtų patys kreiptis į atitinkamas tarnybas. Žinoma, turi būti ir konkretūs įrodymai, nes priešingu atveju pareigūnai tyrimo nepradės.

Pabaigai, trumpas patarimas/paaiškinimas kaip tai veikia:

Tokie mirtingieji, kaip aš jokių vadybininkų neturi, nes čia ne Los Angeles ir dirbame tiesiogiai su renginių/konferencijų organizavimo agentūromis, kurios tikrai turi tiesioginius mūsų kontaktus ir mūsų asmeniniais vadybininkais nesiskelbia.

Mūsų populiariausi atlikėjai ir grupės vadybą turi, bet jie į skelbimų portalus, kiek man žinoma, tikrai nerašinėja ir nededa internetinių tinklalapių adresų, kurie veda į niekur.

Kaip ir netikros FB paskyros, kuriose jau ne tik vardai, bet ir profesionaliai darytos nuotraukos, kas yra akivaizdžiai pažeista teisė ne tik mūsų, bet ir fotografų, kurie leidimo tam tikrai nesuteikė. Bet FB nepakanka vien parašyti, kad čia kažkas sukūrė paskyrą su tavimi. Mąstau dabar jiems nusiųsti savo DNR – gal suveiks.

2 žodžiai – būkite budrūs“, – „Facebook“ rašė Rolandas Vilkončius.

Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis naujienų portalui Žmonės.lt sakė, jog svarbiausia norint nepakliūti į panašių sukčių pinkles – tikrinti informaciją. „Reiktų įsitikinti, ar tai tikrai tas žmogus, kas skelbiasi, arba kad jis tikrai atstovauja tą garsų žmogų. O jeigu abejojate – paskambinti pačiam žmogui“, – pataria pareigūnas.

„Pagaliau juk vistiek skambinsitės ir tarsitės dėl tolesnių renginio detalių, galite ir įsitikinti, kad tai – tas žmogus, apie kurį rašoma skelbime“.

Paklaustas, ar tai – pirmasis atvejis, kai sukčiai apsimeta žvaigždžių vadybininkais, R.Matonis tikina, kad konkrečių atvejų nepamena, tačiau teigia, kad žinomais žmonėmis aferistai dangstosi dažnai ir dar kartą primena – svarbu tikrinti informaciją ir žmonių tapatybes bei profilių tikrumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis