Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sulaukusi 60-ies Ramunė kardinaliai pakeitė gyvenimą: metė advokatės darbą ir emigravo į Kiprą

Vieni gyvena svajonėmis, o kiti jas imasi pildyti, ir visai nesvarbu, kokiame amžiuje bebūtų. Būtent taip paskui savo svajonę sekti nusprendė ir Ramunė Dulevičienė. Anksčiau gyvenusi puikiame name Vilniuje ir sėkmingai dirbusi advokate, sulaukusi 60-ies moteris pasiryžo gyvenimo pokyčiams – ne tik kardinaliai pakeisti gyvenamą vietą, bet ir profesiją. Šio sprendimo ji niekuomet nesigailėjo.
Ramunė Dulevičienė
Ramunė Dulevičienė / TV3 nuotr.

R.Dulevičienės vaikystė prabėgo sostinėje, tačiau baigusi universitetą, moteris netrukus semtis mokslo žinių išvyko svetur. Iš pradžių į Čikagą, o vėliau – ir į Edinburgą. Įgijusi teisės mokslų išsilavinimą, Ramunė net kelias dešimtis metų sėkmingai dirbo advokate. Tačiau vieną dieną nusprendė, kad atėjo laikas įgyvendinti seną savo svajonę – apsigyventi ten, kur šilta, o šalia – jūra, saulė ir kalnai, rašoma TV3 televizijos pranešime spaudai.

Tad nieko nelaukusi, moteris apsisprendė įprasminti iš mamos lūpų išgirstus žodžius, kad neįmanomų dalykų nėra – tiesiog reikia pabandyti. Taip sulaukusi 60-ies, Ramunė atsidūrė Šiaurės Kipre. Ir nors puikiame name Lietuvoje buvo pragyvenusi net 21 metus, niekuomet jų nebepasiilgsta – savo sprendimu yra patenkinta net ir praėjus 2 metams.

„Nejaučiu jokios metų naštos – širdimi jaučiuosi tikrai labai jauna ir žinau, kad gyvenime galiu padaryti dar labai daug. O kartais gal net ir kitus palydėti į tą pusę. Visuomet savimi pasitikiu ir to nebijau sakyti net prieš kamerą“, – laidoje „Lietuvis pas lietuvį“ atviravo Ramunė ir netrukus pridėjo, kad apsigyventi Šiaurės Kipre ją paskatino ir tai, jog čia saulė šviečia net 320 dienų per metus.

TV3 nuotr./Ramunė Dulevičienė
TV3 nuotr./Ramunė Dulevičienė

Pokyčiai ją prisivijo ir kitoje gyvenimo srityje. Moteris nusprendė pakeisti ir profesiją – tapo nekilnojamo turto agente.

Apsilankyti Kipre ir pažiūrėti, kaip gyvena Ramunė, atvyko praėjusios savaitės laidos herojai – Giedrius ir Vilana Bagdonai. Pora šiuo metu gyvena ten, kur kadaise gyveno ir Ramunė – Ediburge, todėl jau netrukus visi jie ras net ir kelias bendras temas.

Tokia pat spalvinga buvo ir Bagdonų šeimos viešnagė Kipre. Vienas pirmųjų objektų, kuriuos apžiūrėjo svečiai, buvo Bellapais vienuolynas. Čia Ramunė svečiams ne tik papasakojo, kuo svarbus šis vienuolynas, bet ir atskleidė, kokių tautybių žmonės gyvena Šiaurės Kipre. Tiesa, įsikurti Šiaurės Kipre nėra lengva – norintys čia įsigyti turtą turi įrodyti, jog niekada nebuvo teisti. Tai byloja, kad saugumu čia rūpinamasi išties akylai.

Sužinojusi, kad Giedrius mėgsta sukiotis virtuvėje, Ramunė pakvietė svečius stabtelti ir daržovių bei vaisių turgelyje. Čia viskas atrodė itin šviežia ir gardu, o akį traukė ir patrauklios kainos. Anot Ramunės, Šiaurės Kipre vietiniai neabejingi įvairioms salotoms ir valgomoms žolėms, todėl jų pasirinkimas turguose ypač gausus. Įdomu tai, kad beveik viską, kas puikuojasi prekystaliuose, vietiniai augina patys. Štai bulvių derlius per metus būna net tris kartus!

TV3 nuotr./Ramunė Dulevičienė
TV3 nuotr./Ramunė Dulevičienė

Įspūdinguose Ramunės namuose svečiai turėjo progą paragauti ir vieną populiarų vietos užkandį – pitos suvožtinius su keptu halumio sūriu. Pasak lietuvės, Šiaurės Kipre puikiai išvystyta avininkystė, todėl halumis iš avių pieno čia itin populiarus bei aukštos kokybės.

Ne ką mažiau įspūdingi kulinariniai atradimai laukė ir vietos restorane. Čia visi ragavo mezė bei tikrus turkų kebabų. Pasirodo, kad Šiaurės Kipre iki šiol gyva ir kita tradicija – gerti kavą su druska. Visai netyčia tokios kavos paragavo ir Giedrius.

„Lietuvis pas lietuvį“ – sekmadieniais, 17.20 val. per TV3.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais