O štai pačiam Svarui mokytis buvo neįdomu, nes visada domėjosi labiau tuo, kas jam patinka. Bet yra įsitikinęs, kad tikras mokytojas gali sudominti vaiką bet kuo, nes „net ir apie tašką balto popieriaus lape galima įdomiai kalbėtis“.
„Mokytojas – tai patarėjas ir sąjungininkas, toks turės pagarbą mokinių akyse. Jei mokytojai ateina formaliai atlikti savo darbo, tai mokiniai ateina formaliai „atidirbti“ savo statusą. Baime arba taisyklėmis pagarbos neužsidirbsi“, – įsitikinęs Svaras.
Jis pats daug važinėja po mokyklas, kur susitinka su įvairiausias mokiniais – nemoko, neaiškina, tik pasakoja apie gyvenimo pasirinkimus.
„Nereikia kalbėti apie vieno ar kito dalyko žalą – pasakok apie naudą. Rodyk kitus kelius. Lengva gąsdinti ir grasinti, bet to niekas negirdi ir neklauso“, – TV3 laidoje „Visi mes žmonės“ kalbėjo muzikos kūrėjas.
„Ar matėte šaltkalvį, kuris prieš tekindamas metalą jį daužo? Negabių vaikų nėra, tiesiog kažkas ne taip daroma“, – sako kitas laidos „Visi mes žmonės“ svečias – KTU inžinerijos licėjaus direktorius Dainius Žvirdauskas.
„Įgūdis savaime neatsiranda, startas – namuose. Prisidėti prie vaiko gyvenimo kūrimo – tai nuostabu“, – įsitikinusi psichologė psichoterapeutė Žydrė Arlauskaitė.
„Klaida numeris vienas – už vaiką daryti namų darbus. Reikia ne daryti, o tiesiog būti šalia“, – sako mokytojas, VDU istorijos dėstytojas Mindaugas Nefas.