L.Kybartienei administracinio teisės pažeidimo protokolas buvo surašytas dėl balandžio 11-ąją įvykusios avarijos, kuomet vidurdienį Vilniuje, Kalvarijų g., moteris, vairuodama automobilį „Honda Civic“, neprasilenkė bei apgadino kitai vairuotojai, Viktorijai Kutko priklausantį automobilį „Mazda 626“.
Žmonės.lt jau rašė, kad L.Kybartienė prisipažino nuvažiavusi iš eismo įvykio vietos, tačiau pridūrė, nemaniusi, kad jos ir nukentėjusiosios automobilių kontaktas veidrodėliais buvo eismo įvykis. „Prašau teismo pripažinti mane nekalta, kad padariau eismo įvykį ir prašau pripažinti nekalta, jog bėgau iš įvykio vietos. Aš įsitikinusi, kad V.Kutko nepaliko vietos pravažiuoti“, – teismo anksčiau prašė ponia Laima.
Laima Kybartienė ankstesniame teismo posėdyje |
Jos advokatas Andrius Norkūnas siekė, jog administracinė byla būtų nutraukta, mat, pasak advokato, pažeidimo protokole netinkamai surašyta pažeidimo esmė ir aplinkybės, o eismo įvykio schema – neteisingai nubraižyta. „Liudininko parodymai labai prieštaringi, nes vienur sakoma, kad liudininkas įvykio nematė, o kitur matė“, – kalbėjo advokatas.
Vis dėlto, teismas, ištyręs ir įvertinęs bylos parodymus, konstatavo, jog neužtenka L.Kybartienės kaltę įrodančių duomenų, tad byla buvo nutraukta. „Neįmanoma nustatyti kas buvo kaltas. Abu automobiliai po kontakto pajudėjo ir neįmanoma nustatyti, kad automobiliai buvo apgadinti būtent to eismo įvykio metu“, – sprendimą aiškino teisėjas Olegas Zaicevas.
Taigi Laima Kybartienė išvengė baudos ir teisės vairuoti atėmimo, mat byloje nebuvo tinkamai atliktas išsamus ir kokybiškas tyrimas.
Jeigu byla nebūtų nutraukta, L.Kybartienei būtų grėsusi bauda nuo 3 iki 4 tūkstančių litų bei teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 3 iki 5 metų.
Šį teisėjo O.Zaicevo nutarimą dar galima skųsti per 20 dienų nuo jo priėmimo. Šia teise gali pasinaudoti ir policija, ir nukentėjusiąja pripažinta kita vairuotoja.