Ketvirtadienį Vilniaus rajono teismas šią rezonansinę bylą išnagrinėjo nuo A iki Ž, svarstymo metu atskleistos ir aptartos visos šiam civiliniam ginčui reikšmingos aplinkybės.
Suprasti akimirksniu
- Šakiečių pora sako norėjusi 2020 m. pavasarį pasižvalgyti po sodų kvartalus, nes svarsto kraustytis į sostinę, įsikurti Vilniaus prieigose.
- Atsidūrę gatvėje prie N.Bunkės ir E.Eidėjaus namų, kvartalo lankytojai šeimininkams pasirodė įtartini: galbūt atvyko apsižiūrėti, kad vėliau sugrįžtų ir ką nors pavogtų? Garsi pora ėmėsi spontaniškai vykdyti savojo teisingumo, o šakiečiai pasijuto patys dėl to nukentėjusiais: prireikė ir policijos, ir teismo.
- Byloje pateikto ieškinio suma – 10 000 eurų. Bet ar šį neturtinės žalos dydį teisme pavyko įrodyti?
15min įsigilino į byloje esančius įrodymus, motyvus bei argumentus, iš kurių paprastai ir gimsta ginčo šalims palankus arba nepalankus teismo verdiktas. Nors teisme vykstantis ginčas juridinis, šiuo atveju oponentų diskusijoje neapsieita nei be sparnuotų posakių, nei be ašarų: apie aršią akistatą viešoje vietoje su N.Bunke ir jos vyru ieškovė Margarita R. iki šiol negali kalbėti be emocijų.
Situacijos dramatiškumo faktorių šioje istorijoje teko pripažinti ir atsakovų atstovui: anot advokato, jo klientai staiga pajuto grėsmę, todėl ėmėsi spontaniškai gintis, tomis priemonėmis, kurios jiems tuo metu atrodė teisingos.
„Jie turėjo kviesti policiją, bet nusprendė žaisti detektyvus“, – ydingą, jos požiūriu, atsakovų pasirinktą taktiką vaizdingai įvardijo ieškovų advokatė.
„Nusprendė žaisti detektyvus“, – atsiprašiusi teisėjos už šaržavimą, ieškovų poros advokatė mėgino kuo įtaigiau perteikti mintį, jog atsakovai turėjo kreiptis į teisėsaugos institucijas, o ne pulti vykdyti savojo teismo.
Advokatei savotiškai antrino ir ieškovas Vygandas K., kuris jaučiasi nukentėjęs per užpuolimą bei iš to išplaukusių pasekmių ne mažiau nei jo sužadėtinė. „Noriu pasisakyti klausimu, kuris man neduoda ramybės, ko aš nesuprantu, – jau pačioje svarstymo pabaigoje iš savo vietos pakilo šakietis. – Ar žmonės, turintys dešimtis tūkstančių sekėjų instagrame, kurie rodomi per televizijas, kurie daugeliui žmonių, ypač vadinamosios Z kartos jaunimui, yra gyvenimo, verslo darymo pavyzdys – ikona, stabas, neturi rodyti gero pavyzdžio, pagarbos visuomenei, pagarbos įstatymams, o gali daryti ką panorėję ir dar jaustis nebaudžiami?!“
Per šiandienį posėdį prabilusi apie pernykštę akistatą su garsenybių pora, ieškovė Margarita R. pravirko.