Žinoma moteris kartu su bankroto administratoriumi kreipėsi į teisėjus dėl mokumo plano patvirtinimo, tačiau, Žmonės.lt žiniomis, S.Chlevickaitės, kaip bedarbės, finansinės galimybės iki šiol yra gana kuklios.
Tituluotai gražuolei Sandrai Chlevickaitei, kuriai pernai oficialiai paskelbtas asmeninis bankrotas, šį pirmadienį vėl teko apsilankyti sostinės teisme.
Vilniaus miesto apylinkės teisme vykstantis bylos nagrinėjimas – pernykščio proceso tęsinys: lygiai prieš metus teismas leido S.Chlevickaitei bankrutuoti, o dabar ji su bankroto administratoriumi grįžo į Temidės rūmus, kad būtų patvirtintas jos mokumo planas. Tai – privaloma fizinio asmens bankroto procedūros dalis.
Pamačiusi į teismą atvykusius žurnalistus, žinoma ir anksčiau ne vieną atvirą interviu davusi moteris neslėpė susierzinimo: „Kokia gali būti žiniasklaida?! Aš kategoriškai prieštarauju. Nesu viešas asmuo – jei norit, rašykit apie Seimo narius!“ – piktinosi vilnietė.
Bylos nagrinėjimas vyko už uždarų durų.
Žmonės.lt žiniomis, S.Chlevickaitės asmeninio bankroto procedūra yra jai sudėtingas iššūkis. Pagrindinė priežastis – šiuo metu ji yra bedarbė, kitaip tariant, neturi oficialių pajamų, iš kurių galėtų sklandžiai dengti didelius įsiskolinimus.
S.Chlevickaitės byloje figūruoja ne tik bankas DNB, bet ir vandens, šilumos, elektros tiekimo įmonės („Vilniaus vandenys“, „Vilniaus energija“, LESTO).
Anksčiau S.Chlevickaitė yra pasakojusi, kad prieš pat krizę paėmė beveik milijono litų paskolą įsigyti namui: jį nusipirkusi moteris planavo parduoti savo butą, kurio vertė buvo beveik kaip minėto namo, todėl didžiosios paskolos dalies ji planavo atsikratyti iškart, tačiau staiga užėjus krizei ir kritus kainoms, buto parduoti nebeapsimokėjo, nes už jį moteris būtų gavusi gerokai mažesnę sumą.
„Kainos krito, o paskolos palūkanos – ne. Buto vertė prieš krizę buvo panaši, kaip ir namo, todėl taip drąsiai ir ėmiau tokią paskolą“, – teigė ji.
Apsisprendusi, kad buto nebeparduos, Sandra pardavė namą ir liko gyventi bute. Deja, staigiai kritus kainoms, namą pavyko parduoti tik už pusę ankstesnės jo kainos. Tokiu būdu S.Chlevickaitė liko skolinga bankui pusę milijono litų.
„Dabar moku už nieką, galima sakyti – už orą, nes namo neturiu, liko tik paskola“, – yra pasakojusi žinoma moteris.
Užpernai, kai ryžosi bankrutuoti, S.Chlevickaitė sakė dariusi tai dėl savo šventos ramybės: „Tai nėra lengva, bet nematau kitos išeities. Buvo laikas, kai paskolas dalino į kairę ir į dešinę, todėl aš patekau tarp tų žmonių, susigundžiusių paimti didelę paskolą. Prieš krizę pasiėmiau labai didelę paskolą – kiek mažiau nei milijoną litų – ir dabar, pati viena augindama vaikus, nebegaliu jos išmokėti.“
Fizinio asmens bankroto galimybe jau yra pasinaudojusi ne viena Lietuvos garsenybė.
Moteris augina du sūnus – vyresnėlį iš santykių su buvusiu krepšininku Šarūnu Marčiulioniu ir jaunesnįjį, kurio susilaukė su hiphopo atlikėju Andriumi Glušakovu-Pushu.
2015 m. balandį teismas paskelbė sprendimą, kuriuo S.Chlevickaitei bankrutuoti buvo leista. Vėliau prasidėjo įprastinė fizinio asmens bankroto procedūra, kurios pagrindiniu dirigentu tapo administratorius.
Jei teismas patvirtins bankroto administratorius sudarytą galutinį S.Chlevickaitės skolų padengimo planą, jis galės būti vykdomas penkerius metus, bet ne ilgiau. Po šio termino skolų likučiai gali būti nurašomi.
Fizinio asmens bankroto galimybe jau yra pasinaudojusi ne viena Lietuvos garsenybė. Su slegiančiomis skolomis nepajėgė susitvarkyti dainininkė Birutė Petrikytė, aktorius Ramūnas Rudokas, dainininkė Aistė Pilvelytė, taip pat ir buvęs grupės „Picaso“ dainininkas Dainius Skinderis. Kiek anksčiau Latvijoje bankrutavo Andrius Rimiškis.
Ar patvirtins bankroto administratoriaus S.Chlevickaitei parengtą mokumo planą, jos prašymą išnagrinėjusi teisėja Margarita Ambrazaitienė žada skelbti jau šią savaitę.