Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Teko atšaukti trankų vakarėlį: Solveiga Mykolaitytė ir Mantas Rimdeika Heloviną šventė namuose

Kiekvienais metais švęsti Heloviną Solveiga Mykolaitytė įprato gyvendama Niujorke, o ir persikėlus į Lietuvą niekas nepasikeitė. Šiais metais net ir karantinas jai nesutrukdė kartu su mylimuoju Mantu Rimdeika papuošti namus įvairiomis šiurpą keliančiomis dekoracijomis bei paminėti šios baisiausios metų nakties. Tiesa, vakarėlio, kuriame turėjo dalyvauti būrelis draugų planus teko atidėti kitiems metams, tačiau dėl to Solveiga sako nė kiek nesukanti galvos.
Solveigos Mikolaitytės ir Manto Rimdeikos Helovino šventės akimirka
Solveigos Mikolaitytės ir Manto Rimdeikos Helovino šventės akimirka / Asmeninio albumo nuotr.

Solveiga Mykolaitytė pasakoja, kad nuo vaikystės kartu su šeima spalio pabaigoje tradiciškai aplankydavo artimųjų kapus, tuo metu Helovino šventė Lietuvoje dar nebuvo labai populiari. Viskas pasikeitė, kai ji persikėlė gyventi į Niujorką.

„Ten jau gerokai prieš patį Heloviną visos parduotuvės, barai, lankytinos vietos, miestas papuošiami moliūgais, giltinėmis, vampyrais ir įvairiais monstriukais, net pačios paprasčiausios maisto parduotuvės. Visa atmosfera nori nenori tau iš karto sukuria helovinišką nuotaiką“, – prisiminė Solveiga.

Asmeninio albumo nuotr./Solveigos Mykolaitytės ir Manto Rimdeikos Helovino šventės akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Solveigos Mykolaitytės ir Manto Rimdeikos Helovino šventės akimirka

Anot S.Mykolaitytės, Niujorke Helovino šventės dekoracijomis įspūdingai papuošiami ir namai, gyvenamieji rajonai virsta neapsakomais Helovino muziejais po atviru dangumi, kurie pritraukia daugybę smalsių žmonių.

„Pamenu, net būdavo galima pirkti bilietus pas pačius gyventojus, tuomet apsilankyti jų namuose, kurių kambariai primindavo siaubo filmų scenarijus. Vakare visi persirengdavo ir eidavo į gatves, vaikai prašydavo saldainių. Visas miestas virsdavo pačiu tikriausiu fantastikos filmu“, – prisiminė pašnekovė.

Kai gyveno Niujorke Solveiga 15min sakė, kad ir pati rengdavo įvairius teminius Helovino vakarėlius pagal amerikiečių tradicijas. Jos vėliau pasiekė ir Europą. Deja, šiais metais ne tik Niujorke, Europoje, bet ir Lietuvoje koronavirusas, dėl jo paskelbtas karantinas gerokai pakoregavo visus renginių planus bei šios šventės tradicijas.

Jas spalio 31-ąją turėjo pakeisti ir pati Solveiga. Moteris atvirauja, kad dar prieš kelias savaites planavo penktadienio vakarą į svečius pasikviesti apie 20 artimiausių draugų, tačiau įvedus griežtas karantino taisykles namuose teko likti kartu su širdies draugu.

„Nusprendėme, jog nebūtų labai protinga būriuotis. Teks palaukti ramesnių laikų šventėms. Norisi tikėti, jog galbūt per Kalėdas bus kitaip. Bet, kadangi Helovinui jau visas dekoracijas buvau suruošusi, pasidarėme šventę dviese kartu su moliūgais, vorais, skeletu ir jo mylimąja, bei kitais siaubukais“, – pasakojo Solveiga.

Solveigos Mykolaitytės ir Manto Rimdeikos Helovino šventės akimirkos – galerijoje:

Paklausta, kokios Helovino tradicijos yra puoselėjamos jos šeimoje, žinoma moteris pasakoja, kad labai smagu pjaustyti šios šventės simboliu jau tapusį moliūgą, susikurti kokio nors šiurpaus herojaus įvaizdį bei namus papuošti žvakėmis. Jos sukuria ne tik jaukumą, bet ir skiriamos pagerbti mirusius.

Asmeninio albumo nuotr./Solveigos Mykolaitytės ir Manto Rimdeikos Helovino šventės akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Solveigos Mykolaitytės ir Manto Rimdeikos Helovino šventės akimirka

Solveiga paatviravo, kad ruošdamasi Helovinui bei kitoms šventėms Lietuvoje dažnai pasigęsta įdomesnių dekoracijų. „Jeigu kažką ir randi, tai labai brangiai. Iš tikrųjų geros dekoracijos kainuoja labai daug. Pigesnių galima ieškoti ir atsisiųsti internetu, bet tai užtrunka. Tokiu atveju reikia planuoti šventes žymiai ankščiau, kad viskas laiku atkeliautų.“

Vis dėlto vieną kitą įdomesnę Helovino šventės detalę Solveiga rado Vilniuje, specialiai įvairioms šventėms skirta atributika prekiaujančioje parduotuvėje. Ruošdamasi savo vakarėliui ji įsigijo įvairių stalo įrankių, puodelius, lėkštes, servetėles – visko, ko vaikštant po kitas maisto prekių parduotuves rasti nepavyktų. Nebent tik moliūgų.

„Ant Helovino šventei paruošto stalo mūsų namuose nugulė lietuviški patiekalai, buvo ir heloviniškų guminukų su vampyrais, raganomis, specialiai paruošti juodi spragėsiai“, – pasakojo modelis.

Asmeninio albumo nuotr./Solveigos Mykolaitytės ir Manto Rimdeikos Helovino šventės akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Solveigos Mykolaitytės ir Manto Rimdeikos Helovino šventės akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Solveigos Mykolaitytės ir Manto Rimdeikos Helovino šventės akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Solveigos Mykolaitytės ir Manto Rimdeikos Helovino šventės akimirka

O kokius personažus Helovino vakarą įkūnijo pora? Solveiga pasakojo persirengusi Mirtiše iš filmo „Adamsų šeimynėlė“, o mylimąjį papuošė velnio kauke. Juokaudama moteris prisipažino, kad antrąją pusę labai sunkiai pavyksta prikalbinti, jog nusipieštų sau ką nors ant veido. Tokias išimtis Mantas padaro tik eidamas į karnavalą.

Praėjusio penktadienio dviese laiką leidusi pora žiūrėjo siaubo filmus. Solveiga pasakojo draugams iš anksto paruošusi ir vieną žaidimą, tačiau jį teks sužaisti kitais metais.

„Žaidimo vedantysis turėjo leisti žaidėjams traukti burtus, kurie lemtų, kokia eilės tvarka jie eis į siaubo kambarį. Vėliau, po vieną užėję į kambarį, jame iš vedėjo būtų gavę užduotį – su riksmu užgesinti žvakę, o išėjus prisiekti, kad neprasitars likusiems žaidėjams apie tai, ką matė kambaryje. Juokingiausia, kad likę, kurie girdėtų riksmus, bijotų užeiti į „Siaubo kambarį“. Žaidimo pabaigoje prizas būtų skiriamas labiausiai rėkusiam žaidėjui. Arba drąsiausiam, kuris, nepaisydamas kitų svečių riksmų, pats veržtųsi į siaubo kambarį“, – žaidimo taisykles 15min skaitytojams atskleidė Solveiga.

Tiesa, ji prisipažįsta, kad šiuo metu, stebint pandemijos situaciją liūdesys ima ne tik dėl kitokios nei įprasta Helovino šventės. Anot Solveigos, žmonės nežino, ko laukti, ką planuoti ateityje, nuo jų niekas nepriklauso.

„Liūdna, kad yra tokia žmonių atskirtis. Kas anksčiau mums atrodė savaime suprantama, dabar atrodo kaip tolima svajonė. Lietuvoje žmonės nors ir gerai užsigrūdinę, bet yra uždaresni, jautresni, mūsų ir taip nelepina nei geras klimatas, nei saulė, nei šalies ekonominė padėtis. Reikia tik tikėtis, kad tai mūsų nepalauš, nebūsime vien tik paniurę, pikti ir nelaimingi. Praeisime šį laikotarpį visi kartu, vieningai“, – šypsodamasi pokalbį baigė S.Mykolaitytė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Karantinas nesutrukdė švęsti Helovino: pamatykite, kaip jam ruošėsi žinomi žmonės

TAIP PAT SKAITYKITE: Apsiriko: Indrė Stonkuvienė ir Vidas Bareikis Heloviną atšventė viena diena anksčiau

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs